PlayToro Преглед 2024 - Affiliate Program

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
БонусБонус $100 + 25 бесплатни вртења
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
PlayToro is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Казиното PlayToro е дел од партнерската програма на PlayToro Partners. За да бидете дел од него, сајтовите за казино треба да се регистрираат. Откако ќе се исполни апликацијата, еден од членовите на тимот на придружната програма ќе контактира со казиното за да разговара за најдобрите можни начини за претворање на сообраќајот во приход.

Како што продолжуваат да работат заедно, партнерите можат да работат заедно со нивните филијали менаџери за да дојдат до најдобри стратегии за да ја зголемат својата репутација и да се прошират уште повеќе

Системот во PlayToro Partners е поставен така што казината може да уживаат во процент од нето приходот генериран од упатените играчи. Секој пат кога нов играч ќе направи депозит во PlayToro, членовите на придружната програма ќе добијат фиксна исплата. Со управување со мрежа на под-подружници, членовите можат да заработат 2,5% од нивниот нето приход.

Една од причините зошто PlayToro Partners е толку добра придружна програма е тоа што нема негативен пренос, поддржува 9 јазици, има повеќе начини на плаќање, има регулирани пазарни лиценци и доаѓа со ВИП поддршка.