PlayToro Преглед 2024 - Deposits

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
БонусБонус $100 + 25 бесплатни вртења
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
PlayToro is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Доколку играчите сакаат да играат некоја од горенаведените игри и да ги бараат бонусите, како што е понудата за добредојде, тие треба да бидат свесни за фактот дека мора да депонираат средства на нивните сметки.

Се разбира, тие треба да се регистрираат/најават за да депонираат средства. Откако ќе пристапат до нивната сметка, играчите треба да одат во делот на касиерот и да кликнат на депозитите.

Потоа, тие ќе треба да изберат еден од прифатените методи и да ја внесат нивната претпочитана сума. Сите депозити во PlayToro се моментални, што значи дека средствата ќе бидат префрлени веднаш штом ќе се потврди трансакцијата.

Кога депонираат средства на нивната сметка, играчите треба да бидат свесни за фактот дека PlayToro има одредени банкарски политики и една од тие политики е минималниот износ на депозит. Играчите можат да ги најдат сите прифатени методи и минималниот депозит за секој метод подолу.

 • ВИЗА: Депозитите на VISA кредитни и дебитни картички се ограничени на минимален износ од $10.
 • MasterCard: минималниот износ што играчите можат да го депонираат со MasterCard кредитни и дебитни картички е 10 $.
 • Скрил: Skrill е начин на плаќање преку Интернет што им овозможува на играчите да прават инстант депозити и минималниот износ на депозит со оваа опција е 10 долари.
 • ecoPayz: депозитите направени со ecoPayz се исто така инстант и доколку играчите сакаат да префрлат средства со овој метод, минималниот износ е 10 долари.
 • Paysafecard: минималниот потребен депозит за играчи кои користат Paysafecard е 10 УСД.
 • Јетон: играчите кои сакаат да депонираат пари на нивната сметка на PlayToro казино кај Jeton, можат да префрлат минимум 10 $ по трансакција.
 • Многу подобро: конечно, последниот прифатен начин на плаќање во PlayToro е MuchBetter, чиј минимален депозит е 10 долари.

Други прифатени начини на плаќање во казиното PlayToro вклучуваат Interac, Webmoney, Citadel, брз банкарски трансфер, PayPal и Sofort. Минималниот износ на депозит за овие методи е 10 УСД.

Натпревар за депозит

Како што беше споменато претходно, освен што ќе можат да ги играат истакнатите игри за вистински пари, играчите ќе можат да ги бараат и истакнатите бонуси за депозит откако ќе префрлат средства на нивната сметка на казино PlayToro.

Првиот бонус за депозит што тие можат да го бараат е понудата за добредојде. Оваа промоција е достапна само за новорегистрирани играчи и не може да се бара повеќе пати бидејќи е ограничена на само едно барање.

Понудата за добредојде на PlayToro ќе им обезбеди на новите играчи бонус за депозит за натпревар од 100% и дополнителни 25 бесплатни вртења. За да го побараат бонусот, играчите ќе мора да депонираат најмалку 10 долари и да го внесат кодот за бонусот ДОБРЕДОЈДЕТЕ.

Турнирите се исто така дел од депозитните промоции во казиното PlayToro. Претходно беше наведено дека некои турнири се бесплатни, но има и такви кои бараат од играчите да депонираат и да ги играат квалификациските игри за вистински пари. Колку се повисоки на таблата на водачи, толку подобри ќе бидат нивните награди, а PlayToro е познат по тоа што дели големи награди.

Валута

Една од најдобрите карактеристики на PlayToro е фактот што прифаќа доста валути и со тоа, на сите играчи им обезбедува огромна флексибилност во нивните плаќања.

Кога играчите се регистрираат во ова онлајн казино, тие треба да изберат една од наведените валути. Во моментов, PlayToro им дозволува на играчите да изберат една од следниве валути:

 • британска фунта
 • евра
 • американски долар
 • австралиски долар
 • канадски долар
 • норвешки круни
 • руска рубља
 • Јужноафрикански ранд
 • дански круни
 • швајцарски франк
 • шведски круни