PlayToro Преглед 2024 - FAQ

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
БонусБонус $100 + 25 бесплатни вртења
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
PlayToro is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Ги собравме најчесто поставуваните прашања за PlayToro. Погледни!

Како да направите депозит во PlayToro?

За да направите депозит во PlayToro, треба да регистрирате сметка. Процесот на регистрација е брз и нема да одземе повеќе од само неколку минути од вашето време.

Откако успешно ќе ја регистрирате и потврдите вашата сметка, останува само да го посетите делот на благајната и да кликнете на копчето Депозит. Потоа, изберете еден од достапните начини на плаќање и внесете го претпочитаниот износ на депозит, кој не може да биде помал од $10.

Дали ќе добивам бесплатни вртења во PlayToro?

Веднаш откако ќе се регистрирате и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе имате право да го барате бонусот за добредојде на казиното, кој исто така содржи 25 бесплатни вртења на слотови Wild Toro. Сепак, мора да запомните дека овие бесплатни вртења доаѓаат со одредени услови и услови што треба да ги исполнувате.

Колку време е потребно за да се потврди мојата сметка во PlayToro?

Во огромно мнозинство од случаите, PlayToro ќе може да ја потврди вашата сметка 12 часа откако ќе ја испратите соодветната документација. Меѓутоа, ако не сте слушнале со тимот 48 часа, не заборавајте да стапите во контакт со службата за корисници на PlayToro.

Дали е можно да се откаже само-исклучувањето?

Откако ќе ја активирате програмата за самоисклучување, нема да можете да ја откажете. Единствениот начин на кој можете да го промените периодот е ако сакате да го продолжите. Во тој случај, треба да стапите во контакт со тимот за поддршка на клиентите и да разговарате за деталите.

Како да се самоисклучите во PlayToro?

За да се исклучите во PlayToro, треба да изберете едно од трите достапни ограничувања на играчите - разладување, привремена суспензија и само-исклучување. Вашата сметка ќе биде суспендирана на одреден период, во зависност од избраната опција.

Како да повлечете средства во PlayToro?

За да повлечете пари од вашата сметка во PlayToro, треба да се најавите и да пристапите до делот на касиерот. Потоа, изберете го истиот метод што го користевте за депонирање средства и внесете го износот што сакате да го повлечете.

Откако казиното ќе ги обработи вашите средства, тие ќе бидат префрлени на начинот на плаќање што го наведовте.

Кои се прифатените начини на плаќање во PlayToro?

PlayToro прифаќа неколку методи преку кои ќе можете да депонирате и повлекувате средства.

Тоа вклучува кредитни и дебитни картички, PayPal, ecoPayz, MuchBetter, Jeton, Skrill, Trustly, Sofort и Paysafecard. Депозитите во ова онлајн казино се моментални, додека повлекувањата доаѓаат со период на обработка. Исто така, вреди да се спомене дека бројот на прифатени методи варира, во зависност од вашата локација.

Кои се периодите на обработка на методите за повлекување во PlayToro?

Откако ќе побарате повлекување во казиното PlayToro, вашите средства ќе бидат обработени пред да бидат испратени на начинот на плаќање што сте го избрале. Просечното време на обработка за кредитни и дебитни картички, како и за жични трансфери е 3-7 работни дена.

Од друга страна, времето за обработка на повлекувањата направени со Skrill, Neteller, Trustly, Paysafecard, PayPal и ecoPayz е 0-1 работен ден.

Дали PlayToro има програма за лојалност?

Да, PlayToro има своја програма за лојалност преку која најлојалните играчи на казиното можат да добијат пристап до ексклузивни промоции. ВИП клубот има 6 нивоа – бронза, сребрена, златна, платина, дијамант и црвен дијамант.

За да се искачите на ниво, ќе треба да соберете поени, но последните две нивоа се само со покана. Поените се собираат со играње игри за вистински пари.

Дали PlayToro има бонус за добредојде?

Сите нови играчи кои ќе одлучат да регистрираат сметка во PlayToro ќе бидат задоволни да знаат дека ова казино има добредојдена понуда. Откако ќе го направите вашиот првичен депозит овде, казиното ќе ви обезбеди 100% бонус за совпаѓање што достигнува до 100 долари и дополнителни 25 бесплатни вртења.

Сепак, мора да ги знаете условите бидејќи нема да можете да ги повлечете добивките направени со бонусот додека не ги исполните.

Дали PlayToro е лиценцирано и безбедно онлајн казино?

Како онлајн казино кое е лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта, можете да бидете сигурни знаејќи дека PlayToro е доверливо и доверливо онлајн казино.

Покрај тоа, страницата го користи најновиот софтвер за шифрирање SSL кој ги шифрира податоците испратени помеѓу вас и неговите сервери, што ги оневозможува несаканите трети страни да добијат пристап до вашите чувствителни информации и да ги злоупотребат.

Кои се некои од најпопуларните слот игри на PlayToro?

Постојат стотици квалитетни слот игри од кои можете да изберете на PlayToro. Сите тие се оптимизирани за мобилна употреба, што значи дека можете да пристапите и да ги репродуцирате во секое време и место.

Некои од најпопуларните избори вклучуваат Starburst, Immortal Romance, Cleopatra, Book of Magic, Buffalo King Megaways, Book of Dead, Million Zeus, The Dog House, Big Bass Bonanza, Wolf Gold и Shining Crown.

Дали има достапни казино игри во живо во казиното PlayToro?

Освен што содржи тони квалитетни слот и игри на маса, можете да уживате и во различни казино игри во живо во ова реномирана онлајн казино.

Постојат бројни варијанти на блек џек, покер, рулет и бакара, како и емисии за игри како што се Кој сака да биде милионер и MONOPOLY Live. Се разбира, за да пристапите до нив, треба да регистрирате сметка на PlayToro.

Кои даватели на игри го испорачаа PlayToro?

Угледните провајдери на игри се синоним за квалитетно искуство со игри бидејќи ги создаваат најдобрите игри на пазарот. PlayToro е целосно свесен за овој факт и затоа се погрижи својата библиотека за игри да ја снабдува најдобрите брендови како што се NetEnt, Microgaming, Evolution Gaming, Play'n GO, Quickspin, Pragmatic Play, NextGen и ELK Studios.

Кои се достапните категории на игри на PlayToro?

PlayToro има една од најразновидните игри библиотеки на пазарот бидејќи вклучува 3.000+ игри од многу од најдобрите светски провајдери. Овие игри се поделени во следните категории: слотови, казино во живо, џекпот, игри со карти и рулет.

На секоја од игрите во овие категории може да се пристапи од кој било мобилен или десктоп уред бидејќи се напојувани од најновата HTML5 технологија.

Како да регистрирате сметка?

Регистрирањето сметка во PlayToro е едноставно и ќе го завршите овој процес лесно, без оглед на вашите компјутерски вештини. Прво, треба да пристапите на официјалната веб-страница на ова онлајн казино.

Потоа, кликнете на копчето Регистрирај се, кое се наоѓа во горниот десен агол. Пополнете ги сите информации во бараните полиња и согласете се со одредбите и условите.

Имајте на ум дека ќе мора да ја потврдите вашата сметка пред да можете да ги користите сите услуги на PlayToro.

Кои се достапните бонуси и промоции во PlayToro?

Не само што PlayToro им обезбедува на своите регистрирани играчи 3.000 квалитетни казино игри, туку има и неколку бонуси и промоции.

Прво, тој нуди 100% бонус за добредојде на депозит за совпаѓање, кој исто така нуди 25 бесплатни вртења. Потоа, го добивме бонусот Daily Picks кој им обезбедува на играчите дневни награди, Prize Twister, бројните истакнати турнири и сопствениот ВИП клуб во казиното.

Преку ВИП клубот, можете да добиете пристап до уникатни функции како што се менаџери на лични сметки, повисоки лимити за повлекување, роденденски подароци и друго.

Како да стапите во контакт со тимот за поддршка на клиентите?

Ако имате какви било прашања или грижи за вашата сметка, плаќања, верификација, игри или друго, секогаш можете да стапите во контакт со тимот за услуги на клиентите во PlayToro.

Тие се многу одговорни и ќе одговорат на сите ваши прашања навремено и ќе ви ги дадат најефективните решенија.

Можете да стапите во контакт со нив преку разговор во живо или со испраќање е-пошта на support@playtoro.com. Услугата за корисници на PlayToro е достапна 24/7.

Дали има џекпот на ова онлајн казино?

Една од најдобрите карактеристики на PlayToro е фактот што има бројни игри со џекпот, од кои сите имаат неверојатни награди.

Има безброј игри со џекпот во кои можете да уживате на вашите мобилни и десктоп уреди, а некои од главните споменувања овде се Shining Crown, Supreme Hot, Age of the Gods: God of Storms, King Kong Cashpots JK, Fluffy Favorites Mega Jackpot, Mega Bars JK, King Kong Cash JPK, Last Chance Saloon, Eye Of Horus JKP и Diamond Mine Megaways JPK.

Дали треба да ја потврдам мојата сметка во PlayToro?

Откако ќе регистрирате сметка во PlayToro, казиното ќе побара од вас да ја потврдите за да ја потврдите вашата возраст и дека сте вистинска личност. Потврдата е лесна - сè што треба да направите е да отидете во делот на благајната и да поставите фотографија од вашата лична карта/пасош и сметка за комунални услуги или извод од банка што го вклучува вашето полно име и адреса.

Ако користите кредитна картичка, исто така ќе треба да испратите фотографии со првите и последните 4 броја од неа. На казиното обично му требаат 12 часа за да ги прегледа документите и да ја потврди вашата сметка.

Кои се барањата за обложување на бонусот за добредојде во PlayToro?

Бонусот за добредојде во PlayToro ќе им обезбеди на новите играчи 100% бонус за депозит за натпревар кој достигнува до 100 долари, како и 25 бесплатни вртења. Сепак, важно е да се знае дека барањата за обложување не се фиксирани овде.

Со други зборови, барањата за обложување за бонусот за депозит за натпревар се поставени на x30, додека барањата за обложување на бесплатните вртења се x60. Се применуваат и дополнителни услови за понудата за добредојде.

Кои методи на депозит можам да ги користам за да ја побарам понудата за добредојде?

Бонусот за добредојде во PlayToro е бонус за депозит, што значи дека треба да депонирате средства за да го добиете.

Минималниот потребен депозит е 10 УСД и можете да ги користите сите прифатени начини на плаќање во казиното, вклучувајќи кредитни и дебитни картички, Skrill, Paysafecard, PayPal, Jeton, MuchBetter, ecoPayz итн.

Депозитот ќе биде моментален и откако ќе го користите бонус кодот WELCOME, веднаш ќе ја побарате понудата за добредојде.

Кој управува со PlayToro?

PlayToro е лиценцирано и регулирано онлајн казино кое е управувано од SkillOnNet, компанија чии активности се регулирани од страна на Органот за игри на среќа на Малта под лиценца број MGA/CRP/171/2009/01.

Кои валути се прифаќаат во PlayToro?

Не само што PlayToro прифаќа различни начини на плаќање преку кои играчите можат да депонираат и повлекуваат средства, туку прифаќа и доста валути. Тоа вклучува:

 • британска фунта
 • евра
 • американски долар
 • австралиски долар
 • канадски долар
 • Норвешка круна
 • Руски урнатини
 • Јужноафрикански ранд
 • данска круна
 • швајцарски франк
 • шведски круни

Можете да ја изберете претпочитаната валута кога сте во процес на регистрирање сметка во ова онлајн казино.

Може ли да ги играм избраните игри бесплатно?

Еден од најдобрите делови за PlayToro е фактот што ова казино им овозможува на сите посетители бесплатно да пробаат многу од неговите избрани игри. Тие не треба да регистрираат сметка за да го направат тоа и благодарение на оваа функција, можете да добиете јасна претстава за тоа што нуди ова казино.

Имајте на ум дека кога играте бесплатно, нема да можете да барате награди со вистински пари. Наградите со вистински пари се достапни само ако се регистрирате и депонирате пари за да уживате во игрите.

Дали PlayToro има мобилна апликација?

Во моментов, PlayToro нема мобилна апликација, но страницата ја користи најновата технологија HTML5.

Тоа значи дека можете да пристапите до нејзината платформа од вашиот мобилен прелистувач Android или iOS во секое време и место, само додека сте поврзани на Интернет.

Графиката и карактеристиките на играта нема да се променат, ниту целокупното гејмерско искуство. Благодарение на мобилната оптимизација, PlayToro стана исклучително достапен за играчите.

Кои се минималните лимити за депозит и повлекување?

Секое онлајн казино има одредени банкарски политики, особено кога станува збор за минимален депозит и повлекување. PlayToro не е исклучок од ова правило бидејќи оваа страница за казино има одредени минимални ограничувања.

Со тоа што е кажано, минималниот лимит за депозит овде е 10 УСД, додека минималниот лимит за повлекување е 20 УСД. Депозитите се моментални, додека повлекувањата доаѓаат со период на обработка, во зависност од избраниот метод.

Кои јазици ги поддржува PlayToro Casino?

Со оглед на фактот дека PlayToro работи глобално, логично е казиното да поддржува повеќе јазици. Ќе ви биде задоволство да знаете дека достапните јазици во ова онлајн казино се англиски (Велика Британија), англиски (Канада), норвешки, француски, суоми, шпански (Аргентина), германски и руски.

Дали има бонус кодови во PlayToro?

PlayToro се погрижи играчите да бидат што е можно полесно да ги бараат истакнатите бонуси и промоции, поради што не се потруди да вклучи бонус кодови.

Единствен исклучок од ова правило е бонусот за добредојде во казиното. Откако ќе регистрирате сметка и ќе го направите почетниот депозит во казиното, ќе мора да го внесете кодот за бонусот ДОБРЕДОЈДЕТЕ за да ја побарате прикажаната понуда за добредојде.

Дали има некои ограничувања во земјата во PlayToro?

PlayToro е онлајн казино што работи на глобално ниво. Сепак, неговите услуги се недостапни во земјите кои сметаат дека коцкањето преку Интернет е нелегална активност. Покрај тоа, играчите од следните региони не можат да ги играат игрите за вистински пари или да прават депозити со вистински пари:

 • Италија
 • Франција
 • Република Кипар
 • Словенија
 • Естонија
 • Швајцарија
 • Русија
 • Шпанија
 • германската покраина Шлезвиг-Холштајн
 • Чешка република
 • Сингапур
 • Литванија
 • Португалија
 • Австралија
 • САД
 • Кина
 • Украина
 • Холандија
 • Грција
 • Австрија
 • Романија
 • Полска
 • Филипини
 • Данска
 • Пакистан
 • Мексико
 • Турција
 • Израел
 • Србија
 • Иран
 • Белгија
 • Словачка

Дополнително, на играчите од Бугарија и Словачка не им е дозволено да играат казино игри во живо во ова онлајн казино, но можат да уживаат во сите други категории.

Дали е дозволено малолетни лица да играат во PlayToro?

За да регистрирате сметка во PlayToro, играчите треба да имаат најмалку 18 години. Благодарение на процесот на верификација, PlayToro се погрижи да не се регистрираат малолетни лица на неговата локација за да ги играат истакнатите игри.

Значи, одговорот на ова прашање е не - малолетните лица не смеат да играат во ова онлајн казино.

Може ли да користам посебни начини на плаќање за депонирање и повлекување средства?

За жал, можете да изберете само еден метод преку кој можете да депонирате и повлечете средства. Ако сте избрале дебитна картичка откако сте регистрирале сметка, ќе можете да депонирате и повлекувате средства само со овој метод.

Не можете да користите еден метод за депонирање пари и друг метод за повлекување средства. Ако сакате да го промените методот, посетете го делот на касиерот или контактирајте со поддршката.