PlayToro Преглед 2024 - Withdrawals

PlayToroResponsible Gambling
CASINORANK
8.22/10
БонусБонус $100 + 25 бесплатни вртења
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Не е потребно пријавување
Pay N Play казино
Придобивки од ВИП статус
PlayToro is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Откако играчите ќе регистрираат сметка на PlayToro, ќе добијат пристап до сите услуги на ова онлајн казино, од кои едната е повлекување на нивните добивки.

За да повлечат средства од нивната сметка, играчите треба да се логираат на нивната сметка, да го посетат делот на касиерот и да кликнат на Повлекување. Откако ќе ги внесат претпочитаниот износ и метод, казиното ќе ги обработи средствата и ќе ги испрати парите на избраниот метод што е можно поскоро.

Благодарение на SSL шифрирањето што го користи PlayToro, секое повлекување ќе биде безбедно и во процесот нема да се мешаат несакани трети страни.

Ако играчите сакаат да повлечат средства од нивните сметки, тие ќе бидат среќни да знаат дека имаат доста начини на плаќање на располагање. Тие се следните:

 • ВИЗА: кредитни и дебитни картички од VISA може да се користат за повлекување и минималниот износ за повлекување е 20 долари.
 • MasterCard: Достапни се и MasterCard кредитни и дебитни картички и нивниот минимален износ за повлекување е 20 долари.
 • Маестро/Свич/Соло: минималното повлекување што играчите можат да го направат со овие методи е 20 долари.
 • Paysafecard: Повлекувањата од Paysafecard во PlayToro се достапни и минималниот износ што тие можат да го подигнат со оваа опција е 20 долари.
 • Јетон: ако играчите сакаат да повлечат средства со помош на Jeton, тие треба да внесат сума не помала од $20.
 • Многу подобро: Повлекувањата на MuchBetter треба да бидат најмалку 20 долари, а парите се префрлаат откако средствата ќе бидат обработени од казиното.
 • Скрил: како начин на плаќање преку Интернет, повлекувањата на Skrill се обработуваат брзо и минималниот износ за повлекување е 20 долари.
 • ecoPayz: ecoPayz може да се користи за повлекување пари, но минималниот износ е 20 долари.

Како што можат да видат играчите, минималниот износ за повлекување за сите опции во PlayToro е 20 долари. Освен гореспоменатите, тие можат да користат брз банкарски трансфер, Trustly, PayPal, Neteller, Sofort, Citadel, Interac и Webmoney.

Едно нешто што вреди да се знае за повлекувањата е фактот дека ако играчите сакаат да ги повлечат своите добивки од бонус, тие треба да ги исполнуваат условите и условите за бонусот и најважниот T&C се барањата за обложување.

Барањата за обложување го наведуваат износот што играчите треба да го обложат за време на периодот на важност на бонусот за да ги повлечат средствата. Доколку условите за обложување не се исполнат во дадената временска рамка, PlayToro ќе ги одземе бонусните средства од сметките на играчите.

Време на повлекување

Како што само споменавме, PlayToro има плејада достапни методи за повлекување и секој метод доаѓа со одредено време за обработка. Добрата вест е дека времето за повлекување на PlayToro е прилично брзо. Со тоа што е кажано, методите за повлекување на оваа локација за казино се следните:

 • ВИЗА: играчите кои бараат повлекување на ВИЗА ќе треба да чекаат 3-7 работни дена за казиното да ги расчисти нивните средства и да ги префрли.
 • MasterCard: MasterCard го има истиот период на обработка како и повлекувањата на VISA - играчите кои бараат повлекување на MasterCard ќе треба да чекаат 3-7 работни дена за да се префрлат парите.
 • Скрил: Skrill е еден од најбрзите методи за повлекување во PlayToro бидејќи сите барања со оваа опција се обработуваат во рок од 1 работен ден.
 • Жичен трансфер: играчите кои бараат повлекување на трансферот на жица ќе мора да чекаат 3-7 работни дена за парите да бидат расчистени и испратени.
 • Доверливо: просечното време на обработка за повлекувањата на Trustly е 0-1 работен ден.
 • Нетлер: играчите кои ќе изберат да повлечат средства со Neteller ќе мора да чекаат 0-1 работен ден за парите да бидат префрлени на нивната сметка.
 • PayPal: Повлекувањата од PayPal се исто така брзи бидејќи се обработуваат и испраќаат во рок од 1 работен ден.
 • Paysafecard: ако играчите направат повлекување на Paysafecard, тие ќе ги добијат средствата за 0-1 работен ден.
 • ecoPayz: конечно, повлекувањата на ecoPayz се обработуваат и се испраќаат во рок од 1 работен ден.

Како да се повлечете во PlayToro

Една од најдобрите карактеристики во банкарскиот дел во PlayToro е фактот дека повлекувањето пари е прилично лесно и едноставно. Без разлика на нивната возраст или вештина, играчите нема да се соочат со никаков проблем за завршување на овој процес.

Сè што треба да направат е да се најават на нивната сметка и да одат во делот на благајната. Потоа, кликнете на копчето Повлечете и изберете го претпочитаниот начин на плаќање, кој може да биде кој било од гореспоменатите.

Минималниот износ за повлекување во PlayToro е 20 долари и има две максимални ограничувања. Максималното повлекување по трансакција е 5.000 долари, а максималниот месечен лимит за повлекување е 20.000 долари.

Откако казиното ќе ги обработи средствата, тие автоматски се префрлаат на претпочитаниот начин на плаќање на играчот. Едно нешто што вреди да се забележи овде е дека достапните методи за повлекување, како и методите за депонирање, може да варираат, во зависност од локацијата на играчот.

Валута

Исто како и депонирањето средства, играчите ќе треба да ја изберат својата претпочитана валута при повлекување пари во казиното PlayToro. Играчите можат да изберат која било од валутите споменати подолу:

 • евра
 • австралиски долари
 • канадски долари
 • Британски фунти стерлинг
 • шведски круни
 • американски долари
 • данска круна
 • норвешки круни
 • руски рубли
 • Јужноафрикански ранд
 • швајцарски франци