Royal Spinz Преглед 2024 - Withdrawals

Royal SpinzResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус 120 бесплатни вртења
Игри за инстант победа
Дизајн што е лесен за користење
Повеќејазично казино
Неверојатни бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Игри за инстант победа
Дизајн што е лесен за користење
Повеќејазично казино
Неверојатни бонуси
Royal Spinz is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Најдобриот дел од играњето во кое било казино е кога ќе ги повлечете вашите добивки. Од таа причина Royal Spinz ви овозможува да изберете од многу различни методи за повлекување, вклучувајќи Astropay, Bitcoin, Easy EFT, eBanking, EcoPayz, Eps, Euteller, Giropay, Ideal, Mastercard, Multibanko, Neteller, Paysafecard, Postepay, Qiwi, SafetyPay, Siru Mobile , Skrill, Sofort, SporoPay, Trustly, Trustpay, Visa, Webmoney, Zimpler.

Многу важна работа што треба да ја запомните кога станува збор за повлекувања е дека начинот на плаќање ќе зависи од начинот на депонирање. Ако вашиот депозит не дозволува исплати, тогаш сите плаќања ќе се вршат со жичен трансфер.

Време на повлекување

Време на повлекување

Казиното има за цел да ги обработи сите барања за повлекување во рок од 5 работни дена од моментот кога ќе ги добијат сите потребни документи. Откако ќе го обработат барањето, сето тоа зависи од редовните процеси на вашите финансиски институции. · Времето за повлекување кредитни картички е обично 10 работни дена. · Времето за повлекување на Skrill е обично 1 работен ден. · Времето на повлекување за Neteller е обично 1 работен ден. · Времето за повлекување за банкарски трансфери е обично 5 работни дена.

Бонус за повлекување

Бонус за повлекување

Пред да можете да направите повлекување на вашите бонус средства, треба да ги исполните условите за обложување. Барањата за обложување во Royal Spinz се 25 пати.

Како да направите повлекување?

Можете да побарате повлекување во секое време, под услов да се исполнети сите услови. Минималниот износ што можете да го повлечете во Royal Spinz е 100 евра и секое барање помало од ова ќе биде одбиено и средствата ќе бидат вратени на салдото на играчот. Максималниот износ што можете да го повлечете во период од 30 дена е 5000 €. Сите барања што ја надминуваат оваа сума ќе бидат одбиени и парите ќе бидат вратени на состојбата на сметката на играчот.

Казиното го задржува правото да одбие барање за повлекување доколку потврдата не е завршена.

Валути

Валути

Во Royal Spinz можете да ги користите следните валути: британска фунта, евра, американски долари и канадски долари.