RTP

Враќање во играч или RTP е термин кој се користи за пресметување на шансата за победа играјќи слотови онлајн. Играчот RTP е важен фактор за играчите со слот и на оваа страница можете да дознаете зошто.

Дознајте сè што треба да знаете за концептот, што е тоа и како да го интегрирате додека играте казино игри и слотови.

RTP
Што е RTP?Зошто треба да изберам онлајн казино со висок RTP?
Откријте ја разликата: онлајн казино игри наспроти копнени казино игри
2022-11-15

Откријте ја разликата: онлајн казино игри наспроти копнени казино игри

Казината се во бизнис веќе многу време, и со нивната зголемена популарност, многу луѓе се префрлаат од копнените казина во онлајн казина. Како што многу играчи претпочитаат да играат од нивната удобност, онлајн казината стануваат се пофаворизирани. Копнените казина се одлични, но многу луѓе ја претпочитаат нивната удобност над сè, па тоа е една од главните причини што онлајн казината стануваат сè попопуларни.

Нови слотови: претстојни изданија во август 2022 година
2022-08-20

Нови слотови: претстојни изданија во август 2022 година

Интересот за висококвалитетни онлајн слотови постојано се зголемува и се чини дека е невозможно да се запре, со стотици провајдери на игри кои најавуваат илјадници нови слот игри секоја година. Неодамнешните видео слотови со прекрасно дизајнирана графика, револуционерни прогресивни џекпот, бесплатни вртења, интерактивни бонус кругови и авторизирана брендирана содржина го доведоа искуството на онлајн слотови на следното ниво. 

Исплати на рулет: Како да се пресмета победата
2022-07-27

Исплати на рулет: Како да се пресмета победата

Рулет е лесна онлајн казино игра каде играчите се обложуваат на одреден број на кој ќе слета топката. Но, учењето да се пресметаат исплатите на рулет не е опција. Тоа е затоа што тркалата на рулет може да се појават во различни форми, што го прави малку незгодно за почетници. 

Дали онлајн слотови за вистински пари се наместени? Разбивање на митот!
2022-05-05

Дали онлајн слотови за вистински пари се наместени? Разбивање на митот!

Кога играте онлајн слотови за вистински пари доста често, лесно е да почнете да фрлате бес и да го обвинувате онлајн казиното. Работата е во тоа што повеќето резултати од вашите вртења ќе резултираат со загуба наместо со победа.

Што е RTP?

Што е RTP?

Фразата RTP се залага за Врати се на Player. RTP се користи за да се опише сумата на пари, во проценти, што може да се очекува од казино игра или слот за казино да им ја врати на своите клиенти. Го користат и традиционалните казина и онлајн казина.

Ова најдобро се објаснува со користење на практичен пример. Да речеме, на пример, дека автоматот има 90% RTP. Ако клиентот има 100 долари и чини 1 долар по вртење за играње, тогаш може да очекуваат да завршат со 90 долари по 100 вртења. Тоа е вредноста за враќање на играчот за тој специфичен автомат.

Сега забележете дека ова е само просечна бројка заснована на животниот век на машината и обично се пресметува на минимална игра од еден милион вртења. Играчот може да има среќа и да си замине со повеќе, или на крајот може да земе дома многу помалку отколку што се коцкал.

Исто така, вреди да се запамети дека бројката не мора да означува колку често играчот веројатно ќе победи, туку само просечниот процент на враќање. На пример, може да има две игри со вредност од 95%. Клиентот може да ја игра првата игра 99 пати и да не освои ништо, но на 100-тото играње ќе добие 95 долари. Во вториот натпревар, тие можеа да играат 100 пати и да победат во 30 наврати, собирајќи вкупно 95 долари. И двете игри имаат RTP од 95%.

Што е RTP?
Зошто треба да изберам онлајн казино со висок RTP?

Зошто треба да изберам онлајн казино со висок RTP?

Едноставно, колку е поголема вредноста, толку повеќе пари може да очекува играчот да добие прекувремена работа, во просек, кога ја игра таа игра.

Многу автомати имаат RTP на играта прикажан за играчите да го видат, обично на страницата со информации или правила на играта, така што секогаш вреди да се провери.

Општо земено, во однос на RTP, сè што има бројка од 98% или повеќе се смета за високо, игра со среден или просечен опсег би паднала во заградата од 95% до 97,99%, додека нешто под 94,99% би се сметало за ниско.

Вистинскиот RTP на играта е малку веројатно да се достигне во една сесија бидејќи, како што беше споменато, тоа е нешто што се пресметува на долг рок. Сепак, основниот факт е дека, во просек, играчот најверојатно ќе победи почесто во игра со 98% RTP отколку играч со бројка од 90%.

Дознајте повеќе за RTP прегледи и социјални казино игри.

Зошто треба да изберам онлајн казино со висок RTP?