SilverPlay Преглед 2024

SilverPlayResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус 1000 долари
Нуди спортско обложување
Прифаќа сигурни плаќања
24/7 поддршка
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Нуди спортско обложување
Прифаќа сигурни плаќања
24/7 поддршка
SilverPlay is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Бонусите за казино се широко распространети меѓу онлајн казината. Обично се прифаќа како маркетиншка алатка. Онлајн казиното Siverplay ги наградува своите играчи со огромно готовинско засилување на вашите први четири депозити до 1000 евра и 100 ФС.

Играчите можат да го активираат овој бонус откако ќе се пријават со испраќање е-пошта за поддршка на клиентите. Играчите мора да депонираат минимум 20 евра за да имаат право на пристап до овој бонус. Исто така, играчите треба да го обложуваат овој бонус 40 пати пред да го наплатат. Други бонуси вклучуваат:

 • Бонус за повторно вчитување
 • Капки и победи
 • Секој викенд Cashback

Секој бонус има различни услови; Ви препорачуваме прво да ги прегледате бонусните О&К за да ги разберете барањата за обложување.

Бонус за добредојдеБонус за добредојде
Games

Games

Една од извонредните карактеристики на онлајн казиното е тоа што тие доаѓаат со огромна палета на казино игри. Овие казино игри се напојувани од некои од врвните и најугледните провајдери на софтвер.

Постои опција „Мои игри“ каде играчите можат да ги додадат своите омилени игри. Еве некои од типовите на игри:

Видео слотови

Онлајн казиното Silverplay има одличен избор на онлајн слотови. Игрите доаѓаат во различни теми, линии за плаќање и други уникатни карактеристики за бонуси. Може да најдете слотови со мотори со фиксни линии или мотори за мегавејски линии за плаќање. Некои од овие слотови вклучуваат

 • Книга на мртвите
 • Слатка бонанца
 • Елита на злото
 • StarBurst
 • Свиток на мртвите

Игри со гребење

Во silverplay, достапни се неколку наслови на игри со гребење. Играчите можат да ги истражуваат сите игри во демо-режим откако ќе се регистрираат.

Играчите треба да одберат специфични карти кога се обложуваат во гребење за да ги откријат нивните детали. Ова ја одредува сумата што играчот ја освоил или изгубил. Некои од врвните избори вклучуваат:

 • Кралица на злато
 • 7 прасиња
 • Панда злато
 • Луди крофни
 • Богатство на стаорци

Видео покер

Видео покер е една од најпопуларните игри меѓу играчите ширум светот. Сите овие игри имаат различни правила, опсег на облози и исплати. Играчите можат да ги истражуваат сите игри во демо-режим откако ќе се регистрираат. Некои од насловите од највисоките нивоа вклучуваат:

 • Џек или подобро
 • Непречено пловење
 • Огнена маска
 • Весел покер
 • Летописи на Олимп

Казино во живо

Казино игрите во живо се најинтерактивната, најживата и највозбудливата категорија на онлајн казино. Играчите играат против дилер во живо и можат од страна да разговараат додека играат. Достапно е за сите играчи во земјите каде што казиното Silverplay е достапно. Најдобрите игри со дилери во живо вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Лудо време
 • Еден Блек Џек
 • Монопол во живо
 • Рулет во живо

Software

Топ провајдери на софтвер моќ на Silverplay онлајн казино; како резултат на тоа, играчите можат да уживаат во некои од најдобрите онлајн казино игри. Овие провајдери на софтвер се одговорни за десетици игри и наслови на дилери во живо.

За да го направат лобито на играта лесно достапно, играчите можат да ги подредат сите достапни игри користејќи софтверски провајдери како опција за филтер. Silverplay донесе одлична одлука работејќи со овие провајдери на софтвер и играчите ги користат придобивките.

Играчите можат да учествуваат и во некои од промоциите што ги спроведуваат некои од овие добавувачи на софтвер. Некои од најдобрите студиа за игри вклучуваат:

 • Прагматична игра
 • Елк студија
 • Betsoft
 • Игдрасил
 • Microgaming
Payments

Payments

Онлајн казиното Silverplay обезбедува повеќе опции за банкарство за да им овозможи на играчите безбедно и непречено да вршат трансакции.

Минималниот депозит е 10 €. Играчите можат да прават депозити користејќи плаќања со картички или е-паричници; страницата им обезбедува на играчите крипто-паричници со начини на плаќање со криптовалути. Некои од поддржаните начини на плаќање вклучуваат:

 • Брз трансфер
 • Visa/Mastercard
 • Етереум
 • Биткоин
 • MiFinity

Deposits

Методи за депозит на SilverPlay: Водич за лесно финансирање

Дали сте подготвени да се нурнете во возбудливиот свет на онлајн игрите во SilverPlay? Една од првите работи што ќе сакате да знаете е како да ја финансирате вашата сметка. За среќа, ова казино нуди различни опции за депозит кои се грижат за играчи од сите сфери на животот. Ајде да погледнеме подетално што тие ни подготвуваат!

Разновидни опции за секој играч

SilverPlay разбира дека секој играч има свој префериран метод за депонирање средства. Затоа тие нудат низа опции за да одговараат на сечии потреби. Без разлика дали сакате да користите дебитни/кредитни картички, е-паричници како Skrill и Neteller, припејд картички како Paysafe Card или дури и банкарски трансфери, ќе најдете метод кој најдобро функционира за вас.

Пријателски за корисниците и без проблеми

Кога станува збор за депонирање пари на вашата сметка, практичноста е клучна. Бидете сигурни дека SilverPlay се погрижи нивните методи за депонирање да бидат кориснички и без проблеми. Нема повеќе губење време на комплицирани процеси или справување со непотребни фрустрации. Со само неколку кликања, ќе можете да ја надополните вашата сметка и да се вратите во уживањето во омилените игри за кратко време.

Безбедноста на прво место: најсовремени безбедносни протоколи

Во SilverPlay, безбедноста на вашите трансакции е најважна. Тие ја разбираат важноста на заштитата на вашите лични и финансиски информации од какви било потенцијални закани. Затоа тие користат најсовремени безбедносни протоколи како што е шифрирањето SSL. Ова осигурува дека сите податоци што се пренесуваат помеѓу вас и казиното остануваат безбедни и доверливи.

Ексклузивни поволности за ВИП членови

Ако сте ВИП-член на SilverPlay, подгответе се за некои прекрасни поволности кога станува збор за депозитите! Не само што ВИП членовите уживаат побрзо повлекување, туку имаат и пристап до ексклузивни бонуси за депозит. Замислете да можете да го зголемите вашиот субсидирам со дополнителни средства само затоа што сте лојален играч. Токму ваквите мали нешта го прават SilverPlay да се издвојува од толпата.

Вашиот водич за лесни депозити во SilverPlay

Сега кога знаете сè за методите за депонирање на SilverPlay, сте добро опремени да ја финансирате вашата сметка и да започнете да ги играте вашите омилени игри. Од дебитни/кредитни картички до е-паричници, припејд картички, банкарски трансфери и повеќе, има опција за секого. Бидете спокојни знаејќи дека вашите трансакции се безбедни со најсовремените безбедносни протоколи. И ако сте ВИП член, подгответе се за некои ексклузивни поволности на патот. Среќно играње!

NetellerNeteller
+4
+2
Затвори

Withdrawals

Повлекувањето на вашите добивки е исто толку важно како и вложувањето, а SilverPlay нуди различни безбедни и практични методи за повлекување. Процесот на повлекување е јасен со кориснички интерфејс кој ви овозможува лесно да управувате со вашите трансакции. Сепак, бидете внимателни да ги потврдите условите и условите пред да поднесете барање за повлекување, бидејќи некои начини на плаќање може да имаат ограничувања за повлекување или можеби дури и некои такси. Може да му верувате на SilverPlay да ги обработи вашите повлекувања навремено и без мака - безбедно, сигурно и доверливо.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+165
+163
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

Онлајн казиното Silverplay е повеќејазична платформа која се фокусира на играчи од различни локации. За да се смести секој играч, казиното поддржува неколку доминантни јазици во земјите каде што е лиценцирано.

Играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу достапните јазици. Некои од поддржаните јазици вклучуваат:

 • Англиски
 • француски
 • германски
 • италијански
 • германски
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Орган за коцкање Курасао: Обезбедување правичност и безбедност во онлајн игрите

Надзор од страна на Управата за коцкање Курасао

Споменатото казино работи под јурисдикција на Управата за коцкање Курасао. Ова регулаторно тело го надгледува нивното работење, обезбедувајќи усогласеност со строгите барања за лиценцирање и регулатива. Играчите можат да имаат мир на умот знаејќи дека казиното е одговорно за одржување на фер игра и заштита на нивните интереси.

Силни мерки за шифрирање и сајбер безбедност

За да се заштитат податоците на играчите и финансиските трансакции, казиното користи најсовремена технологија за шифрирање. Тие користат индустриски стандардни SSL протоколи за шифрирање за да ги заштитат чувствителните информации од неовластен пристап или пресретнување од љубопитните очи. Ова осигурува дека личните податоци и финансиските трансакции на играчите остануваат доверливи и безбедни.

Ревизии од трета страна за правичност и безбедност

Споменатото казино е подложено на редовни контроли од трета страна за да се потврди правичноста на нивните игри и безбедноста на нивната платформа. Независните ревизорски фирми темелно ги проценуваат алгоритмите на играта, процентите на исплата и генераторите на случаен број за да обезбедат непристрасни резултати. Овие сертификати им даваат на играчите гаранција дека играат на доверлива платформа.

Транспарентни политики за податоци за играчот

Споменатото казино е посветено на транспарентност во врска со собирањето, складирањето и користењето податоци на играчите. Тие јасно ги прикажуваат своите политики во документ за политиката за приватност достапен на нивната веб-страница. Играчите можат да бидат уверени знаејќи дека нивните информации се собираат исклучиво за легитимни цели поврзани со управување со сметки, персонализирани искуства, промоции или законски обврски.

Соработка со реномирани организации

Покажувајќи посветеност на интегритет, споменатото казино воспостави соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Со партнерство со реномирани провајдери на софтвер или со учество во одговорни иницијативи за коцкање предводени од признати здруженија, тие ја покажуваат посветеноста кон обезбедување безбедна средина за игри за играчите.

Позитивни повратни информации од Реал играчи

Зборовите на улица за доверливоста на ова казино се огромно позитивни меѓу вистинските играчи. Сведоштвата ги истакнуваат сигурните исплати, одличната реакција на услугите на клиентите, фер искуство во игра поддржано од сертифицирани игри, како и брзо решавање на какви било проблеми или проблеми што може да се појават.

Ефикасен процес на решавање спорови

Во случај на грижи или проблеми на играчите, споменатото казино има воспоставено силен процес за решавање спорови. Тие даваат приоритет на отворената комуникација и брзата резолуција за да се обезбеди задоволство на играчите. Играчите можат да контактираат со нивниот посветен тим за поддршка преку повеќе канали, вклучително и разговор во живо, е-пошта или телефон, за помош при какви било спорови.

Достапна поддршка за корисници

Споменатото казино ја разбира важноста на довербата и безбедноста за играчите. Тие имаат тим за поддршка на клиентите што е лесно достапен за навремено да одговори на какви било проблеми поврзани со довербата. Со нивниот одговорен и информиран персонал, играчите можат да се чувствуваат сигурни дека нивните прашања ќе се решат ефикасно.

Градење доверба заедно

Додека споменатото казино презема значителни чекори за градење доверба преку лиценцирање, безбедносни мерки, ревизии од трети страни, транспарентни политики, реномирани соработки, позитивни повратни информации од играчите и ефикасни процеси за решавање спорови; од суштинско значење е и играчите да останат информирани. Со разбирање на овие фактори и претпазливост во практиките за онлајн игри, играчите можат самоуверено да уживаат во своето искуство на оваа доверлива платформа.

Лиценци

Security

Заштитата на идентитетот и средствата на своите клиенти е главен приоритет за SilverPlay , така што тие се погрижија да ја опремат својата платформа со најдобрите безбедносни карактеристики. SilverPlay ги шифрира вашите податоци користејќи SSL протокол. Згора на тоа, страницата е подложена на чести безбедносни проценки за да се осигура дека секогаш ги користи најновите безбедносни стандарди.

Responsible Gaming

SilverPlay: Посветеност на одговорно играње

Во светот на коцкањето, важно е играчите да имаат безбедно и одговорно искуство со играње. Затоа казиното SilverPlay сериозно ја сфаќа својата посветеност на одговорното играње. Ајде внимателно да погледнеме како тие даваат приоритет на благосостојбата на играчите:

 1. Алатки и карактеристики: SilverPlay нуди различни алатки и функции за да им помогне на играчите да ги следат и контролираат нивните навики за коцкање. Тие вклучуваат лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување. Со поставување на лични ограничувања, играчите можат да се погрижат да останат во рамките на нивниот буџет и да избегнуваат прекумерно коцкање.

 2. Партнерства со организации: Казиното воспостави партнерства со организации посветени на помагање на проблематичните коцкари. Тие соработуваат со линии за помош кои обезбедуваат услуги за поддршка за поединци кои се борат со зависност од коцкање. Ова партнерство гарантира дека играчите имаат пристап до професионална помош кога е потребно.

 3. Кампањи за подигање на свеста и образовни ресурси: SilverPlay активно промовира кампањи за подигање на свеста и обезбедува едукативни ресурси за проблематичното однесување на коцкање. Тие имаат за цел да ги едуцираат играчите за знаците на зависно однесување за да можат да препознаат кога нивните навики за играње стануваат загрижувачки.

 4. Процеси за верификација на возраста: за да спречи малолетни лица да пристапат до платформата, SilverPlay спроведува строги процеси за проверка на возраста за време на регистрацијата. Ова осигурува дека само оние на кои им е законски дозволено да се коцкаат може да креираат сметка на нивната платформа.

 5. Карактеристики за проверка на реалноста и периоди на ладење: SilverPlay ја разбира важноста од правење паузи додека се коцкате одговорно. За да се олесни ова, тие нудат функција „проверка на реалноста“ која периодично ги потсетува играчите на нивното времетраење на играње. Дополнително, периодите за разладување им овозможуваат на играчите да прават привремени паузи од платформата доколку чувствуваат потреба.

6. Проактивна идентификација на проблематичните коцкари: казиното е проактивно во идентификувањето на потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње преку напредни системи за следење. Тие внимателно ги анализираат податоците на играчите за какви било знаци на зависно однесување или обрасци на прекумерно трошење. Доколку се појави некаква загриженост, казиното ги презема неопходните чекори како што се посегнување за да понуди помош или спроведување на привремени ограничувања.

 1. Приказни за позитивно влијание: SilverPlay доби бројни сведоштва и приказни од играчи чии животи беа позитивно влијание од нивните одговорни иницијативи за игри. Овие приказни нагласуваат како поддршката и ресурсите на казиното им помогнале на поединците да ја надминат зависноста од коцкање и да ја вратат контролата врз нивните животи.

 2. Поддршка на корисници за грижи за коцкање: Ако играчите се загрижени за нивното однесување на коцкање, SilverPlay обезбедува посветен тим за поддршка на клиентите до кој лесно може да се дојде. Играчите можат да ги контактираат преку различни канали како што се разговор во живо, е-пошта или телефон за да разговараат за сите проблеми со кои можеби се соочуваат и да бараат насоки за одговорни практики за играње.

Како заклучок, казиното SilverPlay му дава приоритет на одговорното играње нудејќи алатки, партнерства со линии за помош, кампањи за подигање на свеста, процеси за проверка на возраста, карактеристики за проверка на реалноста, проактивна идентификација на проблематичните коцкари и достапна корисничка поддршка. Со обезбедување на овие ресурси и промовирање на одговорни практики за коцкање, SilverPlay гарантира дека играчите можат да уживаат во нивното искуство со игри на безбеден и контролиран начин.

About

About

SilverPlay е возбудливо казино кое нуди одличен избор на игри, безбедни опции за плаќање и професионална поддршка на клиентите. Сајтот работи од 2021 , и има изградено солидна репутација дека е доверлив и доверлив провајдер.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Саудиска Арабија, Турција, Гватемала, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република, Сејшели, Туркменистан, Етиопија, Етиопија, , Молдавија, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Кирибати, Еритреја, Латвија, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Пакистан, Црна Гора, Парагвај, Тјунам, Аравалу , Лесото, Перу, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Белорусија, Намибија, Сенегал, Португалија, Руанда, Словенија, Бурунди, Бахамите, Централна Африканска Република, Островите Питкерн, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Остров Ман, Нигер, Зелено'ртски Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќен остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Монако, Комора ,Соломонови Острови, Гамбија, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Австралија, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Шри Ланка, Маршалските острови, Остров Норфолк, остров Буве, Либија, Грузија, Коморос, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Холандски Антили, Либерија, Обединети Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Зимбабве, Токелау, Кајмански Острови, Конг, Мавританија ,Јужен Судан,Лихтенштајн,Андора,Куба,Јапонија,Сомалија,Монсерат,Русија,Унгарија,Колумбија,Конго,Чад,Џибути,Сан Марино,Узбекистан,Кореја,Австрија,Естонија,Азербејџан,Островот Кореа,Филип , Танзанија, Камерун, Босна и Херцеговина, Египет, Суринам, Боливија, Јужна Африка, Свазиленд, Мексико, Гибралтар, Хрватска, Тунис, Малдиви, Маурициус, Вануату, Ерменија, Хрватска, Нов Зеланд, Сингапур, Бангладеш, Чешка, Бангладеш,

Support

Операциите на онлајн казиното Silverplay се поддржани од тим посветени поединци кои работат 24/7 за да ги исполнат сите прашања на играчите.

Тимот е лесно достапен преку објект за разговор во живо. Алтернативно, можете да контактирате со тимот за поддршка на Silverplay преку е-пошта (support@silverplay.com). Делот ЧПП нуди одговори на некои општи прашања.

Зошто вреди да се игра во онлајн казиното Silverplay?

Онлајн казиното Silverplay е меѓународно казино кое има за цел да стекне значителен удел на пазарот. Ова е поддржано од лоби за игри што е целосно преполно со гребење, џекпот, видео покер, слотови, блек џек и игри со дилери во живо.

Играчите исто така уживаат во брзи исплати со неколку достапни опции за плаќање. Онлајн казиното Silverplay користи бонуси и промоции како маркетиншка алатка која им помага на играчите да го зголемат својот фонд и да заработат бесплатни вртења.

Играчите имаат 24/7 пристап до одговорен и сигурен тим за поддршка со кој може да се контактира преку разговор во живо или е-пошта. Откако играчот е логиран, тој добива пристап до извонредни и уникатни функции што го држат заклучен со часови.

Забелешка: коцкањето предизвикува зависност; коцкајте одговорно.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете SilverPlay специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во SilverPlay . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

SilverPlay: Откривање на врвните казино бонуси и промоции

Ги барате најжешките зделки за казино што ќе ве остават без здив? Не гледајте подалеку од SilverPlay, каде што ве чека ризница од бонуси и промоции. Без разлика дали сте новодојденец или искусен играч, има нешто посебно само за вас.

Ново во играта? Подгответе се да бидете заслепени од бонусот за добредојде на SilverPlay. Оваа насловна понуда е дизајнирана да им даде на почетниците возбудлив почеток. Но, почекајте, има некои критериуми за кои треба да знаете - ние ќе ве водиме низ сето тоа.

За нашата лојална клиентела, имаме уникатни промоции и настани во ракавот. Подгответе се за возбудливи изненадувања што ќе го задржат вашето искуство со игри!

Но, тоа не е сè - лојалноста има свои награди во SilverPlay. Посветените членови можат да отклучат прекрасни поволности и ексклузивни поволности што ќе го направат секое вртење уште поисплатливо.

Сега да зборуваме за барањата за обложување - бидејќи транспарентноста е важна. Ќе ви го разделиме, обезбедувајќи јасност за да нема изненадувања на патот.

И еј, ако споделувањето е грижа, тогаш претставувањето на вашите другари со SilverPlay е чиста радост! Подгответе се за некои неверојатни поволности кога ќе ги донесете вашите пријатели на ова возбудливо патување.

Затоа, без разлика дали сте љубител на слот или познавач на игри на маса, следете не во оваа авантура додека ја откриваме [Име на провајдер] на најдобрите зделки. Вашата карта со богатство ја чека - ајде да се нурнеме заедно!

FAQ

Какви видови игри нуди SilverPlay? SilverPlay нуди широк спектар на игри за да одговараат на преференциите на секој играч. Можете да уживате во популарните слот игри, класичните игри на маса како блек џек и рулет, како и возбудливите опции за казино во живо со вистински дилери.

Како SilverPlay дава приоритет на безбедноста на играчите? Во SilverPlay, вашата безбедност е врвен приоритет. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши лични и финансиски информации се чуваат безбедни и безбедни. Дополнително, тие имаат строги политики за приватност за да ги заштитат вашите податоци од каков било неовластен пристап.

Кои опции за плаќање се достапни во SilverPlay? SilverPlay нуди низа практични опции за плаќање и за депозити и за повлекувања. Можете да изберете од популарните методи како што се кредитни/дебитни картички, е-паричници како PayPal или Skrill, банкарски трансфери, па дури и опции за криптовалути како Биткоин.

Дали има ексклузивни бонуси за нови играчи во SilverPlay? Апсолутно! SilverPlay ги пречекува новите играчи со раширени раце нудејќи ексклузивни бонуси и промоции. Како нов играч, можете да ги искористите предностите од нивниот дарежлив бонус пакет за добредојде кој може да вклучува бонус средства или бесплатни вртења на избраните игри.

Колку е одговорна поддршката за корисници на SilverPlay? SilverPlay се гордее што обезбедува одлична поддршка за клиентите. Нивниот посветен тим е достапен 24/7 преку различни канали како што се разговор во живо, е-пошта или телефон. Тие се стремат да одговорат навремено на какви било прашања или грижи што можеби ги имате за да го обезбедат најдоброто можно искуство со игри.

Може ли да играм SilverPlay на мојот мобилен уред? Да! SilverPlay ја разбира важноста на практичноста и пристапноста. Затоа нивната платформа е целосно оптимизирана за мобилни уреди за да можете да уживате во вашите омилени игри во секое време и каде било. Едноставно посетете ја нивната веб-локација користејќи го прелистувачот на паметен телефон или таблет за да започнете да играте во движење.

Дали има програма за лојалност во SilverPlay? Апсолутно! Во казиното Silverplay, тие ги ценат своите лојални играчи и соодветно ги наградуваат. Тие имаат возбудлива програма за лојалност каде што можете да заработите поени за секој облог што ќе го направите. Овие поени потоа може да се откупат за различни награди како што се бонус средства, бесплатни вртења или дури и ексклузивни ВИП поволности.

Колку време е потребно за да се повлечат моите добивки од SilverPlay? SilverPlay се стреми да ги обработи барањата за повлекување што е можно побрзо. Точното време може да варира во зависност од избраниот начин на плаќање и сите дополнителни барања за потврда. Општо земено, повлекувањата од е-паричник се обработуваат во рок од 24 часа, додека банкарските трансфери може да потраат неколку работни дена.

Дали SilverPlay е лиценциран и регулиран? Да, SilverPlay е целосно лиценциран и регулиран од реномирани власти. Тие работат според строгите прописи за да обезбедат фер практики за играње и заштита на играчите. Можете да бидете сигурни дека вашето искуство со игри во SilverPlay е безбедно и безбедно.

Валути

Валути

Пазарниот удел на Silverplay Casino се состои од играчи со седиште во различни региони. Ова бара потреба да има повеќе валути заеднички во овие региони. Опцијата за валута е специфична за локацијата; оттука нема потреба да се префрлате помеѓу валутите. Некои од популарните валути вклучуваат:

 • CAD
 • евра
 • ГБП
 • американски долари
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)