SlotoCash Преглед 2024 - Withdrawals

SlotoCashResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $7.777 + 300 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
SlotoCash is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Можете да користите различни начини на плаќање за да направите повлекување. Сите повлекувања се обработуваат во рок од 72 работни часа. Повлекувањето е многу едноставно, сè што треба да направите е да се упатите до Касиерот и да го изберете начинот на плаќање што сакате да го користите и имајте на ум дека треба да го користите истиот метод како оној што го користевте за депонирање средства на вашата сметка .

SlotoCash обезбедува безбеден и безбеден трансфер на средства, така што тука нема што да се грижите. Секогаш кога сакате да направите повлекување, треба да ја посетите благајната на казиното и да го следите водичот чекор по чекор користејќи еден од следниве начини на плаќање:

  • Кога користите Bank Wire за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 100 УСД, а максималниот износ што можете да го повлечете е 2.500 долари. Ќе треба да платите такса за секое повлекување што е 60 долари и треба да го користите вашиот SWIFT код кога барате повлекување.

  • Кога користите чек за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 150 УСД, а максималниот износ што можете да го повлечете е 3.000 долари. Ќе треба да платите такса за секое повлекување што е 30 долари, а чекот мора да се депонира на вашата банкарска сметка за да се потврди.

  • Кога користите Биткоин за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 100 долари, а максималниот износ што можете да го повлечете е 2.500 долари. Кога го користите овој метод, нема такса и сите плаќања се обработуваат во рок од 48 работни часа.

  • Кога користите Neteller за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 25 долари, а максималниот износ што можете да го повлечете е 2.500 долари. Нема такса кога го користите овој метод и сите плаќања се обработуваат во рок од 72 работни часа.

  • Кога користите Skrill за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 25 долари, а максималната сума што можете да ја повлечете е 2.500 долари. Нема такса кога го користите овој метод и сите плаќања се обработуваат во рок од 48 работни часа.

  • Кога користите EcoPayz за да направите повлекување, минималниот износ што можете да го повлечете е 25 УСД, а максималниот износ што можете да го повлечете е 2.500 долари. Кога го користите овој метод, нема такса и сите плаќања се обработуваат во рок од 48 работни часа.

Пред да можете да го направите вашето прво повлекување во казиното, ќе треба да испратите безбедносна документација за да го потврдите вашиот идентитет. Ова е од клучно значење и мора да го поминете овој чекор. Казиното нема да дозволи играчите да се коцкаат во нивното казино доколку не успеат да ја поминат процедурата за верификација, бидејќи тоа се прави само за да се одржат најголемите стандарди за безбедност и заштита на играчите.

Првиот пат кога ќе направите повлекување ќе мора да го почитувате лимитот од 4000 долари неделно. Подоцна, минималниот износ ќе биде 5.000 долари неделно.

Време на повлекување

Времето на повлекување главно зависи од начинот на плаќање што ќе го изберете да го користите. Казиното ќе го обработи вашето повлекување во рок од 72 часа и имајте на ум дека ако го изберете трансферот, може да потрае до 15 работни дена за да го прими вашето повлекување.

Ако користите Neteller, Skrill и Eco Payz, минималниот износ што можете да го повлечете е 25 долари, а максималниот износ е 2.500 долари. Ако користите криптовалута, од друга страна, максималниот износ што можете да го повлечете е поголем и оди до 3.000 долари, но исто така е и минималниот износ кој е ограничен на 100 долари.

Бонус за повлекување

Кога правите повлекување на вашите бонус средства, од клучно значење е да запомните една работа, барањата за обложување. Ова е износот на време што треба да го играте преку вашите бонус средства пред да можете да ги повлечете вашите добивки.

Бонусот за добредојде во казиното SlotoCash треба да се обложува само на игри со слот, а ако играте која било друга игра како што се Блек Џек, Видео покер, Зарове, Американски рулет или Бакара, тогаш вашите добивки ќе бидат поништени.

Како да направите повлекување?

Кога станува збор за уплата на вашите добивки, мора да признаеме дека не може да биде полесно. Причината зад ова е фактот што казиното знае колку може да биде предвидливо да ги држи вашите добивки во ваши раце, па затоа ја поедноставиле процедурата за повлекување.

Првото нешто што треба да направите е да го користите вашето корисничко име и лозинка за да се најавите на вашата сметка и да отидете на страницата Касиер. Изберете го табот за повлекување и изберете ја исплатата што сакате да ја користите, внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и пополнете ги сите потребни информации.

Валута

Во овој момент, има само три валути достапни во SlotoCash Casino и тие се следните: