Spinamba Преглед 2024 - Responsible Gaming

SpinambaResponsible Gambling
CASINORANK
7.73/10
БонусБонус $3.000 + 100 бесплатни вртења
Достапна е 24/7 поддршка
Различни големи игри
Достапни виртуелни спортови
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Достапна е 24/7 поддршка
Различни големи игри
Достапни виртуелни спортови
Spinamba is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Казиното Spinamba нуди различни функции што можете да ги користите за да ви помогнат да го контролирате вашето коцкање. Зависноста од коцкање е сериозен проблем што не треба да го занемарите и треба да ги преземете сите неопходни мерки за да ги држите работите под ваша контрола.

Многу различни организации ќе ви помогнат да се справите со вашиот проблем. Можете да стапите во контакт со некој од следниве организации за насоки и совети:

BeGambleAware – ова е независна непрофитна организација која помага во превенција и третман на зависност од коцкање.

Одговорен совет за коцкање – ова е уште една независна непрофитна организација која постои повеќе од 35 години. Тие се лидери во спречувањето на проблемите со коцкањето во Канада и ширум светот.

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Имате опција да го ограничите вашиот депозит. Ова е одличен начин да ги контролирате работите повеќе. Ги советуваме играчите во моментот кога ќе ја креираат својата сметка да ја искористат оваа функција. На тој начин нема да бидете во искушение да ја надминете вашата граница.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Ако не сте сигурни дали вашето коцкање излегува од контрола или не, можете да го направите тестот за самооценување. Ова е збир на прашања кои ќе ви помогнат подобро да ги разберете вашите навики за коцкање. Без да се каже дека треба да бидете искрени кога одговарате на следниве прашања:

 • Дали избегнувате да одите на работа или училиште, за да имате повеќе време за коцкање?
 • Дали играте за да поминете некое време кога ви е досадно?
 • Дали играте долг период сами?
 • Дали луѓето ви кажуваат дека поминувате многу време на коцкање?
 • Дали поминувате повеќе време на коцкање отколку со семејството?
 • Дали лажете за да го прикриете времето што го поминувате на коцкање?
 • Дали крадете пари за да го спонзорирате вашето коцкање?
 • Дали се чувствувате неволно да потрошите пари за нешто друго?
 • Дали играте додека не ги изгубите сите пари?
 • Дали се чувствувате очајно откако ќе ги изгубите сите пари?
 • Дали чувствувате потреба да се коцкате кога се чувствувате разочарани или лути?
Самоисклучување

Самоисклучување

Самоисклучувањето е одлична карактеристика што треба да ја земете во предвид доколку имате проблеми со контролирањето на коцкањето. Ова ќе ви овозможи да се исклучите од коцкање одреден период. За тоа време нема да можете да депонирате средства на вашата сметка и да играте игри за вистински пари.

Казиното ќе ја почитува вашата одлука и нема да ви испраќа никакви промотивни материјали во ова време.

Проблем со коцкање

Проблем со коцкање

Ако постојано размислувате за коцкање, а уште полошо ако трошите пари што ги немате, крајно време е да побарате помош. Зависноста од коцкање, исто како и секоја зависност е сериозен проблем и во некои случаи, можеби ќе треба да побарате и стручна помош.

Има многу различни организации до кои можете да се обратите за насоки и совети и ние ќе наведеме некои од нив овде:

 1. Бидете свесни за коцкање – ова е непрофитна организација која ќе помогне во спречување и лекување на зависноста од коцкање. Можете да ги најдете на следната веб-страница: www.begambleaware.org.

 2. GamCare – ова е водечка организација која обезбедува совети и помош за решавање на последиците од коцкањето во ОК. Можете да ги најдете на следната веб-страница: www.gamcare.org.uk.

 3. Анонимни коцкари - ова е заедница на мажи и жени кои се собраа за да им помогнат на луѓето кои минуваат низ истите проблеми како и тие. Можете да ги најдете на следната веб-страница www.gamblersanonymous.org.uk.

 4. Терапија за коцкање - ова е организација која работи во ОК. Можете да ги најдете на следната веб-страница: www.gamblingtherapy.org.

 5. Одговорен совет за коцкање – ова е независна непрофитна организација која е лидер во спречувањето на проблемите со коцкањето низ целиот свет. Можете да ги најдете на следната веб-страница: https://responsiblegambling.org/.

 6. Разговор за игри – ова е заедница за поддршка која им помага на луѓето дозволувајќи им да ги споделат своите мисли и грижи. Можете да читате инспиративни приказни на другите и да ги споделите вашите. Можете да ги најдете на следната веб-страница: www.gamtalk.org.

 7. Здружението Гордон Муди - ова е организација која обезбедува совети за играчите погодени од коцкање и висококвалитетна иновативна терапевтска поддршка. Можете да ги најдете на следната веб-страница: www.gordonmoody.org.uk.

Одржување контрола

Одржување контрола

Она што треба да го разберете дури и пред да започнете да играте во онлајн казино е дека коцкањето е форма на забава. Ова е нешто што можете да го направите кога имате малку време да убиете, а не да го гледате како форма на заработка. Еве неколку работи што треба да ги земете предвид секогаш кога играте игра:

 • Играњето игри треба да биде релаксирачки процес.
 • Кога губите, тоа е дел од играта и не треба да се обидувате да ги вратите изгубените пари.
 • Никогаш не играјте со парите што не можете да си дозволите да ги изгубите.
 • Ако мислите дека коцкањето излегува од контрола, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ви помогне да одлучите што да правите.