Ultra Casino Преглед 2024 - Deposits

Ultra CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
БонусБонус $525
Дневни победи и награди
Дарежлив бонус за бесплатни вртења
Нови игри неделно
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дневни победи и награди
Дарежлив бонус за бесплатни вртења
Нови игри неделно
Ultra Casino is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Секој играч што сака да бара некој од понудените бонуси во Казино Ултра, па дури и да ги игра достапните казино игри, треба да направи депозит на својата сметка. Се разбира, пред да направат депозит, обложувачите треба да го завршат процесот на регистрација.

Регистрирањето сметка во Ultra Casino е релативно едноставно и потребни се само неколку минути од времето на играчите. По креирањето на сметката, можете да се упатите во делот за благајна и да го направите вашиот прв депозит.

Сите депозити во Ultra Casino се моментални, така што нема да треба да чекате да започнете да играте.

Методи за депонирање на вистински пари

Методи за депонирање на вистински пари

Минималниот депозит што треба да го направите во Ultra Casino е 10 долари. Ќе бидете воодушевени кога знаете дека операторот успеал да ги интегрира сите најрелевантните начини на плаќање на пазарот.

Списокот на начини на плаќање, исто така, го гледаме како важен столб за успехот на која било интернет страница за коцкање и бевме прилично задоволни од она што го видовме во Ултра Казино. Можете да ги користите следниве опции за плаќање за вашите депозити:

 • Виза
 • MasterCard
 • Нетлер
 • Скрил
 • Доверливо
 • EcoPayz
 • Кларна
 • Точка на Венера
 • Интерак
 • InstaDebit
 • iDebit
 • Брз трансфер
 • POLi

Ќе бидете среќни да знаете дека нема такси поврзани со ниту еден од методите за депонирање во Ултра Казино и, како што споменавме, сите трансакции се инстант.

Код за бонус за депозит

Понекогаш, онлајн казина може да воведат одредени промо кодови за барање бонуси за депозит. Тоа не е случај со Ultra Casino, бидејќи нема бонус кодови што треба да ги внесете кога барате бонус или кога правите трансакција. Тоа е предност, бидејќи процесот на правење депозит е многу поедноставен на овој начин.

Натпревар со депозити

Во моментов, нема достапни бонуси за натпревар за депозит за играчите во Ултра Казино. Како што се гледа погоре, операторот главно се фокусира на други видови промоции, вклучувајќи награди за бесплатни вртења и различни натпревари.

Секоја тековна промоција и бонус може да се најдат во делот „Промоции“ на страницата на Ultra Casino. Тој дел постојано се ажурира со нови, а понекогаш и сезонски понуди. Силно би ве советувале одвреме-навреме да фрлите поглед на таа страница и да видите што можете да тврдите.

Лимит на депозит

Се разбира, како што би очекувале од доверлив оператор, постои минимален износ на депозит што треба да го исполните за да имате право да барате бонуси и да играте игри во Ultra Casino. Минималниот износ што треба да го депонирате на вашата сметка на Ultra е 10 долари, по што можете да започнете да ги играте вашите омилени игри и да барате разни промоции.

Депозит без банка

Депонирањето со или без банка во Ултра Казино главно зависи од начинот на плаќање што сте го избрале. Секако, кај Visa и MasterCard има вмешаност на одредена банка. Сепак, тоа не е случај со некои од другите достапни методи за депонирање на страницата.

Валута

Освен што имаат неколку опции за правење депозити, играчите ќе можат да користат и различни валути во Ултра Казино, како што им одговара. Ова е уште една голема предност на онлајн казиното, бидејќи играчите имаат различни преференции и живеат во различни региони.

Регистрираните обложувачи во Ултра Казино можат да изберат од следниве валути:

 • евра
 • CAD
 • NOK
 • американски долари
 • НЗД