Unique Casino Преглед 2024 - FAQ

Unique CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.2/10
БонусБонус $2.000 + 100 бесплатни вртења
Повеќејазично казино
Добра услуга за клиенти
Пријателски на мобилен телефон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Повеќејазично казино
Добра услуга за клиенти
Пријателски на мобилен телефон
Unique Casino is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Еве список на ЧПП за Unique Casino.

Како да се игра во Unique Casino?

За да играте во казино, прво ќе треба да креирате сметка. Само одете во Unique Casino и кликнете на копчето Регистрирај се сега. Ќе треба да внесете некои лични податоци за да креирате сметка. Погрижете се да ги внесете точните податоци бидејќи подоцна ќе треба да поминете низ процедурата за верификација. Не заборавајте да го барате бонусот за добредојде кога ќе го направите вашиот прв депозит во казиното.

Што ќе се случи ако ги заборавам моите детали за најавување?

Можно е да ги заборавите вашите податоци за најавување, но тука нема ништо за што да се грижите. Можете да кликнете на врската „Ја заборавив лозинката“ и да ги следите едноставните упатства или можете да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ви помогне.

Може ли да ги сменам името и лозинката на мојата сметка?

Можете да ја промените вашата лозинка кога сакате. Ги охрабруваме играчите да ги менуваат своите лозинки од безбедносни причини од време на време. За жал, не можете да го промените името на вашата сметка.

Дали моите податоци се безбедни?

Unique Casino ја користи најновата технологија за шифрирање за да ги заштити вашите податоци. Можете лесно да префрлате средства до и од вашата сметка без да се грижите за ништо.

Може ли привремено да ја затворам мојата сметка?

Да, ако верувате дека коцкањето излегува од контрола или сакате да се концентрирате на други работи во животот, тогаш можете да ја затворите вашата сметка на одреден период. Можете да ја затворите вашата сметка за еден ден, недела или месец. Ви предлагаме да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ви помогне да донесете подобро информирана одлука.

Може ли да се логирам на мојата сметка од мојот мобилен телефон?

Да, можете да се најавите на вашата сметка користејќи го вашиот рачен уред. Уште повеќе, можете да депонирате и повлекувате и од вашиот мобилен телефон, за да уживате во целосната казино атмосфера.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Доколку сакате да одморите од коцкањето ви предлагаме да ја затворите вашата сметка на одреден период, бидејќи ако трајно ја затворите сметката не можете повторно да ја отворите. Најдоброто нешто што можете да направите е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе ви помогнат да донесете подобро информирана одлука.

Дали Unique Casino нуди бонуси?

Постојат неколку видови на бонуси што можете да ги искористите откако ќе се приклучите на семејството на Unique Casino. Првиот бонус што можете да го побарате е бонус за добредојде што драстично ќе го подобри вашиот биланс и ќе ви овозможи да играте уште повеќе игри од вообичаеното. Подоцна, можете да барате различни бонуси и ако не сакате да пропуштите ништо, ви предлагаме одвреме-навреме да ја проверувате страницата со промоции.

Дали Unique Casino нуди ВИП програма?

Откако ќе го направите вашиот прв депозит, ќе се приклучите на програмата за лојалност и ќе почнете да уживате во сите поволности што таа ги нуди. Додека играте за вистински пари и собирате поени, можете да се качите по скалата и да се фатите за некои ексклузивни понуди.

Која е минималната сума за повлекување?

Минималниот износ за повлекување е 30 долари.

Како да играте игри со дилер во живо во Unique Casino?

Откако ќе се најавите на вашата сметка, одете во делот „Дилер во живо“ и изберете ја играта што сакате да ја играте.

Кои игри можам да ги играм во казиното?

Има повеќе од 1300 игри достапни во овој момент во Unique Casino. Ќе ви треба малку време да ги испробате сите, но како и да е, сигурни сме дека ќе уживате додека истражувате.

Кои начини на плаќање можам да ги користам за да направам депозит?

Постојат многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да депонирате средства на вашата сметка. Некои од нив вклучуваат кредитни картички, Neosurf и криптовалути (со користење на CoinsPaid). Достапните криптови се Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin и Ethereum. Ако сакате да ја видите целосната листа на достапни начини на плаќање, треба да се упатите до благајната и да се наведат сите достапни начини на плаќање.

Може ли да играм игри бесплатно во Unique Casino?

Откако ќе ја креирате вашата сметка, можете да ги играте игрите во забавен режим. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари што можете да ги искористите за да ја играте играта по ваш избор. Единствените игри што треба да ги вложите за да ги играте се игрите со дилер во живо.

Може ли да користам канадски долари за да направам депозит?

Да, можете да користите канадски долари за депонирање и повлекување средства.

Дали е добра услугата за клиенти во Unique Casino?

Да, поддршката за корисници во Unique Casino е секогаш достапна за нивните клиенти. Можете да ги контактирате во текот на работното време и некој ќе ви помогне што е можно поскоро. Тие со задоволство ќе ви помогнат што е можно побрзо.

Што е бонус тркало?

Бонусното тркало е посебен вид бонус кој е исклучиво достапен во Unique Casino. Можете да го вртите тркалото еднаш неделно, а исто така можете да добиете шанса да го вртите тркалото откако ќе завршите задача на страницата. Ве очекуваат различни награди во форма на парични награди и бесплатни вртења.

Како да побарате бонус?

Некои бонуси се достапни откако ќе го направите потребниот депозит, додека други треба да ги побарате. За да го направите тоа, мора да пристапите до делот „Мој профил“ и таму ќе ги најдете бонусите што можете да ги барате.

Може ли да добијам бесплатни вртења во Unique Casino?

Да, има бесплатни вртења достапни во Unique Casino што можете да ги искористите. Откако ќе ја потврдите вашата сметка, ќе добиете 20 бесплатни вртења, а подоцна, има и други начини да добиете бесплатни вртења. На пример, кога го вртите бонусното тркало, по случаен избор може да бидете наградени со бесплатни вртења.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето на вашите добивки е многу едноставен процес. Ќе треба да се упатите до Касиерот и да го изберете начинот на плаќање што сакате да го користите. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете го повлекувањето.

Како да го добиете бонусот за добредојде?

Откако ќе ја креирате вашата сметка и ќе го направите вашиот прв депозит, ќе добиете бонус за добредојде. Ова е одличен начин да ја продолжите вашата игра и да пробате повеќе игри од вообичаеното.

Може ли да го поништам моето повлекување?

Откако ќе побарате повлекување, обично има време на чекање од околу 12 часа до 3 работни дена. За тоа време, казиното ќе ја надмине вашата сесија и ќе бара неправилности. Кога вашето барање сè уште е на чекање, можете да го вратите назад и казиното ќе ги врати вашите добивки на вашата сметка и ќе можете повторно да играте.

Може ли да користам Interac за да направам повлекување?

Различни начини на плаќање се достапни во Unique Casino што можете да ги користите за да направите повлекување. Некои начини на плаќање може да не се достапни во вашата земја на живеење, па најдоброто нешто што можете да направите е да се упатите во Касиерката и да ја видите целосната листа.