ZulaBet Преглед 2024

ZulaBetResponsible Gambling
CASINORANK
8.2/10
БонусБонус $500 + 200 бесплатни вртења
96% исплати
Бонус понуди
Пријателски на мобилен телефон
Поддржано
Потврдено
Безбедно
96% исплати
Бонус понуди
Пријателски на мобилен телефон
ZulaBet is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

БОНУС ЗА ДОБРЕДОЈДОВИ

Минимум оддалеченост од 20 ЕУР (200 NOK / 6000 HUF / 1200 RUB / 30 CAD / 40 NZD / 80 PLN / 1600 INR) Максимален бонус 500 EUR (35.000 RUB / 5.000 NOK / 150.000 NOK / 150.000 CAD / 07 CAD) барања: (депозит + бонус) x35. Обложување за добивки од бесплатни вртења: x40 слотови: - Волф злато (прагматични) депозити направени со Neteller или Skrill не се квалификуваат за оваа промоција.

БОНУС ЗА ДОБРЕДОЈДЕЊЕ НА СПОРТСКО ОБЛОЖЕНИЕ

100% до 100 € / 200 € (DE, FI) / 2100 NOK / 33 000 HUF / 3000 RUB / 500 PLN / 8.000 INR Минимум оддалеченост 20 EUR / 200 NOK / 6.000 HUF / 01,00 HUF / 6.000 HUF. Депозит на облог + бонус X6 (X5 DACH, FI, НЕ) Единствен облог 2.0 23 Multibet 1.5 (секој настан) Максимален облог: 50 EUR / 500 NOK / 3500 RUB / 16000 HUF / 400 INR. Исклучени: Хендикеп, Над/Под, Двата тима да постигнат, непарни/парни вкупни голови, Казино во живо и Виртуелна секција.

Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
Games

Games

ZulaBet е совршена дестинација за искусни коцкари во казино. Постои широк спектар на онлајн слотови, игри со карти, рулет, блек џек, покер, џекпот, и така натаму. Опциите за коцкање во ова казино ги надминуваат игрите на казино RNG; има и ZulaBet казино во живо кој може да се пофали со голем избор на игри со дилер во живо.

+30
+28
Затвори

Software

За да се осигура дека играчите ќе го добијат вистинскиот договор што се однесува до коцкањето преку онлајн казино, ZulaBet ги има сите врвни продавачи на софтвер за казино. Играчите можат да ги најдат сите најнови игри од реномирани провајдери како што се Playtech, ELK Studios, Microgaming, Црвен тигар, Pragmatic Play Ltd. , Push Gaming, и Меркур Игри на среќа, само да споменам неколку.

Payments

Payments

Опции за плаќање во ZulaBet: депозити и повлекувања

Популарни методи за депозити и повлекувања Во ZulaBet, имате широк спектар на опции за плаќање од кои можете да изберете. Некои од популарните достапни методи вклучуваат Visa, MasterCard, Trustly, Payz, Neosurf, EnterCash, Hipay, Paysafe Card, Siru Mobile, ApcoPay, Skrill, Neteller, QIWI, Klarna, Рапид трансфер и припејд картички.

Депозитите за брзина на трансакција во ZulaBet се обработуваат веднаш за да можете да започнете да ги играте вашите омилени игри без никакво одлагање. Кога станува збор за повлекувања, времето на обработка може да варира во зависност од избраниот метод. Сепак, ZulaBet се стреми да ги обработи сите барања за повлекување што е можно побрзо.

Надоместоци ZulaBet не наплаќа никакви надоместоци за депозити или повлекувања. Можете да уживате во беспрекорни трансакции без да се грижите за какви било изненадни трошоци.

Ограничувања Минималниот износ на депозит во ZulaBet е 10 евра или валутен еквивалент. Што се однесува до повлекувањата, минималниот износ што можете да го повлечете е исто така 10 евра или валутен еквивалент. Нема максимално ограничување споменато на нивната веб-страница.

Безбедносни мерки ZulaBet сериозно ја сфаќа вашата безбедност и обезбедува безбедни трансакции со користење на напредна технологија за шифрирање. Вашите финансиски информации се заштитени од неовластен пристап.

Специјални бонуси ZulaBet нуди специјални бонуси за избор на специфични начини на плаќање. Овие бонуси може да вклучуваат дополнителни вртења или дополнителни бонус средства кога се прават депозити користејќи одредени опции за плаќање. Не заборавајте да ја проверите страницата со нивните промоции за најновите понуди.

Флексибилност на валутата ZulaBet располага со различни валути, вклучувајќи евро (ЕУР), американски долар (УСД), канадски долар (CAD), норвешка круна (NOK), руска рубља (RUB), унгарска форинта (HUF). Ова им овозможува на играчите од различни земји да играат во нивната претпочитана валута.

Ефикасност на услуги на клиентите Ако имате какви било проблеми или проблеми поврзани со плаќањето, тимот за услуги на клиентите на ZulaBet е достапен да ви помогне. Тие нудат поддршка на повеќе јазици, вклучувајќи англиски, германски, фински, норвешки, руски и унгарски. Можете да контактирате со нив преку разговор во живо или е-пошта за брза помош.

Сега кога јасно ги разбирате опциите за плаќање во ZulaBet, можете самоуверено да уживате во вашето искуство со игри знаејќи дека вашите финансиски трансакции се сигурни и удобни.

Deposits

ZulaBet соработува со познатите имиња во индустријата за онлајн плаќања за да се осигура дека сите играчи од сите региони се покриени. Списокот на опции за депозит вклучува Нетлер, ВИЗА, MasterCard, Скрил, Неосурф, Доверливо, итн. Депозитите на еПаричник се моментални, но плаќањата со картичка може да потрае малку подолго.

Withdrawals

Повлекувањата во ZulaBet се подеднакво флексибилни како и депозитите. Победниците можат да го повлечат своето богатство на е-паричници или кредитни/дебитни картички. Забелешка, повлекувањата може да се поврзат само со начинот на плаќање преку Интернет што се користи за депонирање средства. ZulaBet има минимално ограничување за повлекување од 20 долари, додека максималната сума за повлекување е предмет на ВИП ниво.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

ZulaBet им служи на играчи од сите региони во светот. За да се осигура дека на сите им е удобно, платформите се повеќевалутни. Коцкарите можат да изберат да играат користејќи која било од достапните валути; евра (евра ), руска рубља (БРИШЕЊЕ), норвешка круна (NOK), унгарска форинта (HUF), новозеландски долар (НЗД), индиска рупија (INR), или канадскиот долар (CAD).

+139
+137
Затвори

Валути

ЕвраEUR
+3
+1
Затвори

Languages

Добар интернационалец онлајн казино треба да има повеќејазична веб-страница за да се грижи за играчите од сите светски региони. ZulaBet е такво казино бидејќи платформите се повеќејазични. Казиното поддржува неколку меѓународни јазици, на пример, британски англиски, руски , унгарски, германски , полски, Новозеландски англиски, канадски англиски, фински и норвешки .

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Вашата доверба и безбедност се клучни за ZulaBet . Тие преземаат мерки на претпазливост за да ја гарантираат доверливоста на вашите податоци во секое време. За безбедност и задоволство на своите клиенти, казиното се придржува до најстрогите правила што ги спроведуваат регулаторните органи. Безбедноста за сите игри и податоци е загарантирана со строгите политики на ZulaBet спречување измами и најсовремените безбедносни протоколи. Благодарение на посветеноста на ZulaBet на безбедноста на играчите, можете да ги играте вашите омилени игри без грижа.

Security

Безбедност и безбедност во ZulaBet: Вашиот водич за безбедно искуство со игри

Кога станува збор за онлајн казина, безбедноста секогаш треба да биде главен приоритет. Во ZulaBet, ја разбираме важноста да се обезбеди безбедна средина за игри за нашите играчи. Еве што треба да знаете за нашите безбедносни и безбедносни протоколи:

 1. Лиценцирано од органот за игри на среќа на Малта: Нашето казино е лиценцирано и регулирано од престижната управа за игри на среќа во Малта. Ова осигурува дека се придржуваме до строгите прописи и стандарди, гарантирајќи безбедно и фер искуство со играње.

 2. Најсовремена шифрирање: ние користиме напредна технологија за шифрирање за да ги заштитиме вашите лични информации и финансиски трансакции. Бидете сигурни дека вашите податоци се чуваат доверливи и заштитени од неовластен пристап.

 3. Сертификации од трета страна: За дополнително да се обезбеди фер игра, добивме сертификати од независни ревизори кои го потврдуваат интегритетот на нашите игри. Овие печати за одобрување од трета страна ви даваат доверба во правичноста на нашето казино.

 4. Транспарентни одредби и услови: Ние веруваме во јасни правила кои не оставаат простор за конфузија или изненадувања. Нашите правила и услови се лесно достапни, обезбедувајќи транспарентност во врска со бонусите, повлекувањата и другите важни аспекти на играта.

 5. Алатки за одговорни игри: промовираме одговорно коцкање нудејќи алатки како што се лимити за депозит и опции за самоисклучување. Овие карактеристики ви овозможуваат да останете под контрола на вашите навики за играње додека уживате во нашата широка палета на игри.

 6. Позитивна репутација на играч: Немојте само да го прифаќате нашиот збор за тоа - слушнете што имаат да кажат другите играчи! ZulaBet собра позитивни повратни информации од задоволни клиенти кои ја ценат нашата посветеност на нивната безбедност и задоволство.

Во ZulaBet, вашата безбедност не е само приоритет; тоа е приоритет! Придружете ни се денес за возбудливо, но сигурно искуство со игри како ниеден друг.

Responsible Gaming

ZulaBet: Посветеност на одговорно играње

ЗулаБет, реномирано онлајн казино, сериозно го сфаќа одговорното играње и нуди различни алатки и функции за да им помогне на играчите да ја задржат контролата врз нивните навики за коцкање. Еве преглед на нивната посветеност на одговорното играње:

 1. Мониторинг и контрола:
 • ZulaBet им обезбедува на играчите основни алатки како што се лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување.
 • Овие карактеристики им овозможуваат на играчите да поставуваат финансиски ограничувања на нивните сметки, да добиваат известувања за времетраењето или загубите на нивните сесии за игри, па дури и да се исклучат од пристап до платформата за одреден период.
 1. Партнерства со организации за поддршка:
 • ZulaBet соработува со реномирани организации и линии за помош посветени на помош на проблематичните коцкари.
 • Со партнерството со овие ентитети, ZulaBet гарантира дека играчите имаат пристап до професионални услуги за поддршка секогаш кога е потребно.
 1. Кампањи за подигање на свеста и образовни ресурси:
 • Казиното активно промовира кампањи за подигање на свеста за да ги едуцира играчите за знаците на проблематичното коцкање.
 • Тие обезбедуваат образовни ресурси како написи или водичи кои им помагаат на поединците да ги препознаат потенцијалните проблеми поврзани со прекумерното коцкање.
 1. Процеси за проверка на возраста:
 • ZulaBet применува строги процедури за проверка на возраста за време на процесот на регистрација.
 • Преку силни мерки за проверка на идентитетот, тие обезбедуваат пристап до нивната платформа само поединци на легална возраст за коцкање.
 1. Карактеристики за проверка на реалноста и периоди на ладење:
 • За да го поттикне одговорното однесување на игрите, ZulaBet нуди функција „проверка на реалноста“ која ги потсетува играчите за нивното вкупно време поминато на платформата во редовни интервали.
 • Дополнително, тие обезбедуваат периоди на разладување каде играчите можат да се одморат од коцкарските активности за одредено времетраење.
 1. Идентификување на потенцијални проблематични коцкари:
 • ZulaBet проактивно ги следи шемите на активност на играчите за какви било знаци на проблематично однесување.
 • Доколку се откријат црвени знамиња врз основа на навиките за играње или шеми на трошење, тимот за поддршка на казиното презема соодветни чекори за да им се помогне на тие поединци веднаш.
 1. Приказни за позитивно влијание:
 • ZulaBet доби бројни сведоштва и приказни од играчи кои ги признаваат иницијативите за одговорни игри на казиното за позитивно влијание врз нивните животи.
 • Овие сметки нагласуваат како поддршката обезбедена од ZulaBet им помогнала на поединците да ја вратат контролата врз нивните навики за коцкање и да ја подобрат нивната севкупна благосостојба.
 1. Поддршка на клиенти за грижи за коцкање:
 • Играчите можат лесно да се обратат до тимот за поддршка на корисниците на ZulaBet во врска со какви било грижи за нивното однесување на коцкање.
 • Казиното осигурува дека се достапни обучени професионалци за да обезбедат насоки, помош или упатувања до релевантни ресурси кога е потребно.

Како заклучок, ZulaBet дава приоритет на одговорното играње нудејќи различни алатки, партнерства со организации за поддршка, кампањи за подигање на свеста, процеси за проверка на возраста, карактеристики за проверка на реалноста, проактивна идентификација на потенцијални проблематични коцкари, приказни за позитивно влијание и пристапна поддршка на клиентите. Со спроведувањето на овие мерки, ZulaBet има за цел да создаде безбедна и пријатна средина за коцкање за сите свои играчи.

About

About

ZulaBet е казино во сопственост и управувано од ROMIX LIMITED, оператор за онлајн коцкање лиценциран и регулиран во јурисдикција на Малта од страна на Органот за игри на Малта (MGA). Основана во 2019 година, ова е истиот потфат што управува со LightCasino и Казино Кадабрус, уште две популарни онлајн казина . За играчите кои бараат високи исплати, ZulaBet има конкурентна исплата од 96%.

ZulaBet

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Создавањето сметка е првата фаза од вашата авантура со играње Онлајн Казино . Кај ZulaBet , процесот на создавање сметка е едноставен и може да се заврши со само неколку едноставни чекори. Откако ќе се регистрирате за сметка, можете да уживате во сè што нуди оваа врвна страница за коцкање преку Интернет. Поминете низ голем избор на игри, земете тони интересни понуди и потпирајте се на професионална поддршка.

Support

За разлика од повеќето онлајн казина, ZulaBet сериозно ја сфаќа услугата за корисници. Најдобар начин за контакт со казиното е преку разговор во живо, што не бара од корисниците да се регистрираат. Компанијата, исто така, обезбеди е-пошта каде играчите можат да стигнат до тимот. Покрај овие два канали, делот за ЧПП на ZulaBet дава одговори на повеќето поставени прашања.

Поддршка на работното време:

24/7 Контакт информации: support@zulabet.com | тел: +35627780669

Достапни јазици за разговор во живо:

Англиски, германски, руски, унгарски, норвешки

Достапни јазици за телефон и е-пошта: исто освен норвешки

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете ZulaBet специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во ZulaBet . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Коцкарите кои ги бараат најдобрите онлајн-казино промоции имаат многу за нив во ZulaBet. Најдобрите понуди за казино вклучуваат a бонус за добредојде што се состои од а бонус за депозит плус бесплатни вртења. Други промоции вклучуваат повторно вчитај бонуси, враќање на готовина во живо на казино, поени за лојалност и многу повеќе. Условите за обложување ги обврзуваат овие промоции и бонуси.

Live Casino

Live Casino

ZulaBet е одлична зделка за коцкари кои сакаат мобилни казино игри и спортско обложување . Делот за казино е само импресивен и може да се пофали со широк спектар на казино игри, како и a казино во живо. Што повеќе? ZulaBet е достапен како инстант игра, така што коцкарите не мора да инсталираат никакви приклучоци за да започнат.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)