Бонусите за вртења без депозит: дали се навистина бесплатни?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Бесплатните вртења се веројатно најраспространетите бонуси на онлајн казиното бидејќи овие бонуси се користат на слот машините, кои сочинуваат дел од библиотеката со игри во казиното. Овие награди можат да бидат во различни форми, при што повеќето играчи претпочитаат бонуси за казино без депозит без вртења.

Но, вртењата без депозит може да бидат збунувачки за почетниците. Иако повеќето оператори ги маскираат како бесплатни пари, искусните гејмери знаат дека казината ретко даваат бесплатни пари. Впрочем, тие се бизниси. Значи, овој водич ќе ви ги даде сите детали за овој бонус за казино и ќе објасни зошто бесплатните вртења и бесплатните слотови игри не се навистина „бесплатни“.

Бонусите за вртења без депозит: дали се навистина бесплатни?

Објаснети се вртењата без депозит

Бесплатни вртења се бонуси за казино што ги користат сајтовите за коцкање за да ја наградат лојалноста и новите гејмери за изборот на веб-страницата пред конкуренцијата. Повеќето казина нудат бесплатни вртења на автомати тие сакаат да промовираат, иако некои сајтови за коцкање може да им дозволат на играчите да го користат дополнителното вртење на целата библиотека со слотови.

Со тоа, бонуси без депозит - бесплатните вртења и бесплатните слотови се бонус вртења што гејмерите ги добиваат без да направат квалификуван депозит. Значи, ако сте нов играч, креирајте сметка и внесете го кодот за бонусот (ако го има) пред да побарате вртења на бонусот. Ова ги прави вртењата без депозит некои од наједноставните казино бонуси наоколу.

Дали бонусите за вртења без депозит се навистина бесплатни?

Како што беше кажано претходно, некои казина можат да ги изненадат гејмерите со бонус вртења без да бараат никаков депозит за возврат. Ова ги прави привлечни опции за бесплатни вртења без депозит за играчите кои сакаат да тестираат слот машина без да го користат својот субсидирам. Само ќе ги зграпчите вртењата и ќе ги вртите тркалата за да одговараат на сите победнички симболи.

Но, за да се спречи злоупотреба на бонуси, вртењата без депозит имаат услови и услови исто како кој било друг бонус за казино. Главните меѓу условите за бонус без депозит често се барањата за обложување. Ова е бројот на пати кога гејмерите мора да играат користејќи ги вртењата на бонус пред да се уплатат. Едноставно кажано, ќе играте со одредена сума на вистински пари за да ги исполните барањата за обложување.

Еве еден пример: онлајн казиното може да ги награди новите гејмери со 20 вртења без депозит на одреден слот, со секое вртење поставено на 1$. Потоа, операторот одредува дека играчите мора да го исполнат условот за обложување 10 пати претходно повлекување на сите добивки. Играчите мора да обложуваат $200 (20 бесплатни вртења x $1 x 10) за да ги добијат своите добивки. Видете, вие всушност ќе потрошите пари со бесплатни вртења без депозит.

Дали играчите можат да најдат бесплатни вртења за обложување?

Повеќето играчи често се жалат на неодржливи барања за обложување. Некои казина можат да прикачат барања за обложување до 50 пати, што значи дека играчите мора да играат значителни суми пред да повлечат нешто. Исто така, играчите може да вршат многу рачна работа, како следење на секој износ на облог. Накратко, шансите за заминување со празни раце се зголемуваат со високите барања за обложување.

За среќа, некои врвни онлајн казина нудат бесплатни вртења без депозит без досадни барања за обложување. Играчите можат да побараат исплата веднаш откако ќе освојат пристојна сума користејќи ги бесплатните вртења. Но, од друга страна, играчите ќе добијат само неколку вртења без депозит без барања за обложување. Што можете да освоите со, на пример, пет бесплатни вртења без обложување? Веројатно ништо освен ако не сте среќни!

RTP и варијанса на слотови

Покрај условот за обложување, RTP (враќање на играчот) и варијансата на квалификациските игри се критични размислувања. RTP е теоретски процент на исплата на автомат, што значи дека повисоката стапка ги зголемува вашите шанси за победа. Најдобрите бонуси за казино бесплатните вртења без депозит се врзани за игри со најмалку 96% RTP. Подобро е да играте бонус за вртења без депозит поврзан со игра со пријателска стапка на исплата.

Што се однесува до варијансата на играта, ова е фреквенцијата на која плаќа автоматот. Играта оценета со мала варијанса им дава на играчите мали, но чести добивки од нивните бесплатни вртења без депозит. Спротивното е точно за слотови со висока варијанса. Затоа, играјте слотови со мала варијанса користејќи ги ограничените вртења без депозит за да ги зголемите шансите за исплата.

Заклучок

Значи, дали вртењата без депозит се навистина бесплатни? Тоа зависи од структурата на бонус! Повеќето награди за вртења без депозит имаат барања за обложување, што во суштина значи дека гејмерите мора да користат вистински пари пред да ги исплатат добивките од вртењата за бонуси.

Спротивно на тоа, некои бонуси не можат да имаат барања за обложување, што им овозможува на гејмерите да ги искажат добивките без ограничувања. Но, бидејќи овие бонуси може да биде малку предизвик за наоѓање, побарајте бесплатни вртења со ниски барања за обложување. Исто така, играјте слотови со мала варијанса со високи вредности на RTP. Запомнете, победата од кој било бонус во казиното е за среќа.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Дали играчите можат да повлечат добивки од бесплатни вртења со бонус без депозит?

По завршувањето на барањата за обложување, играчите можат да повлечат било каков бонус без депозит, вклучително и бесплатни вртења. Значи, играјте ги вашите бонус вртења на слотови со најниски можни барања за обложување. Можете исто така да копате подлабоко за да најдете бонус вртења без услови за обложување.

Како сајтовите за коцкање заработуваат од бесплатни вртења со бонус без депозит?

Откако ќе го добиете вашиот бонус за бесплатни вртења без депозит, мора да играте со вистински пари за да ги исполните барањата за играње и да искеширате. И како што можеби веќе знаете, повеќето облози во казино завршуваат со загуби, особено со игри засновани на среќа како автомати.

Како играчите можат да ги најдат најдобрите бесплатни вртења со бонус без депозит?

Прво, барајте бонус за бесплатни вртења без депозит само во лиценцирано и регулирано онлајн казино за да избегнете неповолни услови за бонус. Исто така, земете ги предвид барањата за обложување на играта и слотови за квалификации. Играјте ги бесплатните вртења само на слотови со варијанса и RTP погодни за играчите.

Врвни слот игри кои нудат бонуси за бесплатни вртења

Врвни слот игри кои нудат бонуси за бесплатни вртења

Слот машините се најпопуларните онлајн казино игри во денешно време. Овие игри се лесни за играње, задоволувачки и често се квалификуваат за промоција на бонус за казино без депозит и депозит. И за да ги зголемите вашите шанси да ја достигнете главната награда, повеќето титули доаѓаат со бесплатни вртења во играта. 

Максимизирање на добивките со бонуси за бесплатни вртења

Максимизирање на добивките со бонуси за бесплатни вртења

Онлајн казина имаат различни бонус промоции за да ги намамат и одржуваат играчите среќни. Еден од најраспространетите бонуси за казино се бесплатните вртења. Ова се бесплатни бонус кругови за играчите да ја пробаат среќата на одреден слот или на целата библиотека со слот и да добијат исплата на среќен ден.  

Совети и трикови за бонус за бесплатни вртења

Совети и трикови за бонус за бесплатни вртења

Бонусите за бесплатни вртења се некои од најраспространетите онлајн казино промоции. Овие бонуси им нудат на играчите шанса да ги вртат ролните на автоматите без да ги ризикуваат нивните сметки. И ако играчите имаат среќа, тие можат да добијат вистинска исплата на пари од бонус вртења.