Топ онлајн казина во Македонија 2023 година

Добре дојдовте на CasinoRank, веб-локација каде што тим од искусни коцкари ги оценуваат и споредуваат најдобрите онлајн казина во светот 2023.

Со повеќе од 20 години искуство во онлајн коцкање. Се надеваме дека нашето знаење може да биде од вредност за вас кога сте во потрага по нова авантура во најдобро оценето и доверливо онлајн казино.

Ние сме специјализирани за сè што има врска со онлајн казина. Ажурирано рангирање на најдобрите онлајн казино, прегледи, методи за депонирање и како функционира коцкањето во вашата матична земја.

Топ онлајн казина во Македонија 2023 година

Прелистајте ги казина по..

Најди го најдоброто казино за тебе
ДржавиДржави
СофтверСофтвер
БонусиБонуси
Методи за депозитМетоди за депозит
ИгриИгри
Соединети Држави

Најнови вести

Промоција на Betfinal на Светското првенство 2022 година
2022-11-29

Промоција на Betfinal на Светското првенство 2022 година

Светското првенство во фудбал во 2022 година веќе е во тек во Катар, прикажувајќи ги апсолутно најдобрите таленти од 32 нации ширум светот. Со толку многу различни промоции за обложување и бонуси што се нудат овие денови, може да биде тешко да се знае од каде да се започне. Сепак, едно е сигурно - има некои огромни награди за грабнување! Без разлика дали сакате да освоите патување до најголемиот спортски настан во светот или едноставно сакате да го зголемите вашиот субсидирам, постои промоција за вас.

Избегнувајте ги овие вообичаени грешки во онлајн рулетот што ги прават почетниците
2022-11-29

Избегнувајте ги овие вообичаени грешки во онлајн рулетот што ги прават почетниците

Рулет е класична игра на маса која е една од наједноставните за играње. Во оваа игра, играчите треба само да предвидат број, боја или комбинација од броеви каде што топката ќе застане. Но, не дозволувајте таа едноставност да ве измами, бидејќи многу почетници грешат токму пред својот нос. Значи, овој водич за почетници ќе ви помогне да избегнете некои од овие замки со тоа што ќе разговарате за типични грешки на онлајн рулет што ги прават играчите. Продолжете да читате!

Сосема нови онлајн казино игри што треба да се пробаат овој ноември 2022 година
2022-11-28

Сосема нови онлајн казино игри што треба да се пробаат овој ноември 2022 година

Како што се лансираат новите казина, лансирани се и нови игри. Поради тоа, на корисниците им е тешко да најдат добри игри за нив. Сосема нова игра значи уникатно искуство за играчот бидејќи новата технологија може да се користи во и за играта. 

Совети за управување со пари за тенки буџети за казино
2022-11-26

Совети за управување со пари за тенки буџети за казино

Играњето онлајн казино игри може да биде возбудливо. Чувството е како да играте во Лас Вегас, само што овој пат казиното се врати дома. Но, да се биде вешт играч подразбира повеќе од само избор на игра и надеж за победа. Играчите мора да научат да ги ублажуваат загубите со практикување на некои совети за управување со банкроти на казино. Дури и се влошува ако буџетот не е доволно голем. 

Најдобри онлајн казина

Најдобри онлајн казина

На CasinoRank ги разгледуваме и споредуваме најдобрите онлајн казина. Имаме искуство благодарение на повеќе од дваесет години искуство. Кога пишуваме рецензии за најдобрите онлајн казина, секогаш разгледуваме неколку важни аспекти. На пример, онлајн казиното треба да има лиценца за работа.

Многу е важно да имате лиценца, а таа обезбедува ниво на безбедност за вас како коцкар. Казиното требаше да се докаже фер во независна ревизија. Не заборавајте да играте само на најбезбедно онлајн коцкање сајтови, затоа погледнете ги нашите врвни огласи и пронајдете ги најбезбедните веб-страници за коцкање преку Интернет.

Кога создаваме прегледи за коцкање преку Интернет, стапуваме во контакт со казиното онлајн. Имаме лично или дигитален состанок со казиното и тоа е нешто што го правиме за да добиеме впечаток за казиното и персоналот за поддршка. Како тимот реагира и реагира кога имаме проблеми е подеднакво значајно.

Кога ги оценуваме најдобрите онлајн казина секоја година, имаме внатрешна листа за проверка што ја следиме за да се увериме дека одржуваме добро ниво на квалитет во нашата работа и веруваме дека е добра идеја да ја споделиме и со вас.

Како да го изберете најдоброто онлајн казино?

Критериумите кои го прават онлајн казиното најдобро се различни за секој човек. Сепак, постојат неколку насоки кои може да бидат вредни да се имаат на ум без оглед на забавните карактеристики на казиното.

Сите најдобри онлајн казино сајтови што ги наведуваме се доверливи и фер. Еве го нашиот совет за вас како да изберете казино каде и да сте:

 • Проверете го подножјето на веб-страницата на онлајн казино за значка за лиценца од MGA, UKGC или SGA.
 • Погледнете ги начините на плаќање и уверете се дека ги поддржуваат двата ваши депозит****метод и начинот на повлекување по избор.
 • Прочитајте го Услови на плаќање да дознаете кои се ограничувањата за исплата во случај да добиете голема.
 • Одете во делот за игри и видете дека имаат кредибилен софтвер за казино.
 • Погрижете се да ги прочитате условите и условите ако одлучите да побарате бонус.
 • Започнете со мал депозит за да се осигурате дека сè работи како што очекувавте.

Споредете ги најдобрите онлајн казино сајтови:

Кориснички условиНајдоброто онлајн казино треба да ги заштити вашите лични информации и податоци, како што се информациите за картичката, информациите за контакт или адресата.
Опции за депозит :Дали онлајн казиното ги поддржува најчестите опции за депозит?
Опции за повлекување :Кога можете да ги очекувате вашите добивки на вашата сметка? Времето на повлекување се разликува од казино до казино.
Услови за плаќање :Дали плаќањата се поделени или ги добивате сите одеднаш? Понекогаш, големите добивки се делат на денови, недели, па дури и месеци.
Бонус понуди :Какви бонуси нуди онлајн казиното?
Бонус услови :Кои се условите за бонусите и дали тие играат голема улога во шансите за победа?
Услов за обложување :Кои се барањата за обложување за бонуси и добивки?
Казино софтвер :Со кој софтвер за казино соработува онлајн казиното?
Избор на игра :Какви игри нуди онлајн казиното?
Програма за лојалност :Дали постои програма за лојалност?
Лиценцирање :Дали казиното има кредибилна лиценца за да обезбеди безбедност и заштита за своите играчи?
Праведност :Колку е фер? Казиното треба да има доказ за правичност од трето лице.
Часови за поддршка :Кои се часовите за поддршка на клиентите?
Методи за поддршка :Дали поддршката за корисници е достапна само преку е-пошта, или има разговор во живо или број за повикување?
Најдобри онлајн казина
Онлајн казина со вистински пари

Онлајн казина со вистински пари

Сите бесплатни бонуси имаат услови кои ги отфрлаат од големите добивки. Повеќето бонуси имаат победнички капа што го ограничува износот што можете да го освоите додека се обложувате со бонус пари.

Додека се коцкате со бонус пари, исто така подлежите на барања за обложување за да ги искеширате вашите добивки. Значи, треба да се обложувате во онлајн казина за вистински пари за да можете да заработите големи добивки.

Најдете го вашето најдобро онлајн казино 2023 и почнете да се коцкате со вистински пари. Нашиот тим од експерти континуирано ги ажурира огласите за да можете да се вратите, да се опуштите и да играте безбедно со вистински пари.

Онлајн казина со вистински пари
Како да победите во врвно онлајн казино?

Како да победите во врвно онлајн казино?

Сите ние сакаме да победуваме на врвните онлајн казино сајтови, но има различни типови на добивки за кои може да биде добро да се знае кога избирате како да играте. Дали сакате често да добивате мали добивки или се коцкате за да го освоите џекпотот?

За да го освоите џекпотот, можете да играте автомати и прогресивни слотови кои поретко исплаќаат големи добивки. За да добивате мали и често, можете или да играте класични слотови или да одите на игри на маса кои имаат висока исплата и мала предност во казиното.

Како да победите во врвно онлајн казино?
Бесплатни онлајн казино сајтови

Бесплатни онлајн казино сајтови

Играњето во доверливо онлајн казино бесплатно има големи придобивки. Најголемата од сите нив е тоа што добивате шанса да го запознаете казиното и игрите без да изгубите пари. Пред да тргнете на големо, одлична идеја е да играјте онлајн казино игри бесплатно.

Можете да видите какви игри се достапни, можете да тестирате различни видови слотови и да видите што ви се допаѓа пред да се обложите со вистински готовина.

Бесплатни онлајн казино сајтови
Како да знам дека на онлајн казиното треба да му се верува?

Како да знам дека на онлајн казиното треба да му се верува?

Секогаш е важно да бидете сигурни дека ќе изберете доверливо онлајн казино за да се коцкате. Најдобар начин да се оцени доверливоста е да се погледне подножјето на страницата за казино и да се провери дали има штитови за доверба и значки за лиценци. Лиценцата гарантира дека казиното ги следи законите и прописите.

Список за проверка на доверливи онлајн казино:

Лиценца за работа како онлајн казино издадена од Малта коцкање орган, Комисија за коцкање на Обединетото Кралство, или Шведската управа за коцкање.

Ознаки за квалитет од организации како Certified Fair Gambling и eCOGRA.

Веб-страница за онлајн казино шифрирана со безбедносни сертификати како SSL.

Безбедни и безбедни онлајн казино сајтови

Безбедноста во онлајн казиното е клучна. Дури и ако самото казино е фер, тие треба да преземат мерки за да ја подобрат безбедноста, како што е шифрирање на страницата за да им отежне на трети лица пристапот до заштитените лични податоци и информации. Добра работа што треба да ја барате е SSL сертификатот што ви кажува дека страницата е шифрирана.

Како да знам дека онлајн казиното е фер?

Под услов онлајн казиното да има лиценца за работа, од големо значење е да имате кредибилен софтвер за казино. Генераторот на случаен број се грижи дека броевите се случајни и не се засегнати од претходните добивки. Вредноста за враќање на играчот е бројот што го има секој слот што ви кажува колку се исплаќа во просек.

Список за проверка на правичност за најдобрите казино сајтови:

 • Веродостоен софтвер за казино како PlayTech, Microgaming, или NetEnt.
 • Генерирање на случаен број за праведност.
 • Врати се на играчот Вредноста (RTP) гарантира дека имате пристојни шанси.
Како да знам дека на онлајн казиното треба да му се верува?
Придобивките од новите казина

Придобивките од новите казина

Новите онлајн казина имаат најнова технологија во однос на платежните услуги и софтверот за онлајн казино игри. Заедно со новите идеи, ова често резултира со многу позабавно искуство во казиното. Ако ова не беше доволно, новите казина нудат повисоки бонуси со подарежливи услови за привлекување нови играчи.

Придобивките од новите казина
Придобивките од мобилните казина

Придобивките од мобилните казина

Мобилните казина во последните години го зафатија светот. Доверливите казино-оператори постојано наоѓаат нови начини за да им го олеснат и поудобно на играчите да ги носат своите мобилни игри со себе додека се во движење. Играчите во денешно време можат со леснотија да ги играат своите омилени мобилни казино игри преку апликација за казино или преку прелистувачот.

Придобивките од мобилните казина
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Не заборавајте да играте одговорно. Имајте буџет за вашето коцкање. На овој начин ја намалувате веројатноста да изгубите повеќе отколку што можете да си дозволите. Кога веќе не е забавно, треба да се одморите и потоа да се вратите друг пат кога ќе бидете подготвени со нов буџет.

Кога играте во онлајн казино, треба да знаете дека вашите пари се во опасност. Губењето е секогаш опција, за жал.

Ако мислите дека вие или некој околу вас се бори со зависност од коцкање, Ве молиме посетете го Begambleaware.org за информации и поддршка.

Одговорно коцкање
Лиценци и регулативи

Лиценци и регулативи

Регулативите за онлајн коцкање во една земја се добра работа. Ова практично значи дека владата поставува правила што треба да ги следат казината. Овие прописи ја прават побезбедна средина за коцкарите. Регулативите одредуваат што е фер-плеј и како казината можат да ги пласираат своите производи.

Најдоброто онлајн казино треба да биде транспарентно со Врати се на играчот (RTP) вредност на барање, и не смее да се продава коцкањето како начин да се стане богат.

Процесот за добивање одобрение на регулиран пазар е различен од земја до земја. Генерално, онлајн казиното аплицира за лиценца и мора да ја достави целата потребна документација. Кога казиното ќе добие одобрение, тие ја добиваат лиценцата и им е дозволено да работат.

Понатаму, регулаторот редовно ќе го проверува казиното за да види дали ја исполнува својата обврска. Ова е причината зошто секогаш треба да бидете сигурни дека казиното е лиценцирано. Дури и ако не е лиценциран во вашата земја, можете да бидете сигурни дека ги следат правилата.

Лиценци и регулативи

Македонија е доста слична со многу други европски земји каде што е легално да се учествува во коцкарски активности. Дозволени се и онлајн и казина од тули и малтер, а учесниците мора да бидат на возраст над 18 години за да учествуваат.

Пред да стане популарен интернетот, казината постоеја само во најголемите градови и градови во Македонија, што ги правеше недостапни за пошироката јавност. Доаѓањето на онлајн казината се покажа како многу популарно кај граѓаните на Македонија. Онлајн казината треба да имаат лиценци издадени од македонските власти, кои секогаш ќе преземаат мерки против нелегалните сајтови.

Најдете го најдоброто онлајн казино во Македонија наведено овде на CasinoRank. Иако сите онлајн казина не се безбедни, нашиот експертски тим постојано ги рангира и прегледува лиценцираните и безбедни онлајн казина во Македонија. Погледнете ја нашата топ листа и одберете го вашиот омилен денес.

Section icon
Казино коцкање во Македонија

Казино коцкање во Македонија

Од 2011 година, над десетина нови казина се отворени во различни градови низ Македонија, при што главниот град Скопје и Гевгелија можат да се пофалат со најголем број на најсовремени салони за коцкање.

Покрај копнените места за обложување, Македонците можат да ставаат законски облози и во интернет казина. Земјата има една легална страница за коцкање со вистински пари до која играчите можат да пристапат од која било локација.

Онлајн казино во Македонија

Веб-страницата на казиното, 2 Победи, е заедничко вложување на државата и Casinos Austria LLC. Главната предност на играњето на оваа веб-локација е тоа што е дизајниран со Македонците на ум. Како таков, го користи денар како главна валута, а достапна е и на локалниот јазик.

Оние кои ќе изберат да играат на 2Win можат да се обложуваат на широк спектар на популарни онлајн казино игри како што се слотови, игри на маса и видео покер, како и врвна спортска книшка. Овие игри се напојувани од некои врвни провајдери во индустријата како Merkur, EGT, Amatic и Gamomat.

Неограничен избор на онлајн казина

Меѓутоа, ако сакате повеќе онлајн казино акција, нема ништо што ќе ве спречи да пристапите до неограничениот избор на офшор веб-страници што прифаќаат македонски играчи.

Најдете ги најдобрите онлајн казина за Македонци, со достапни бонуси за играчите и како да започнете со депозити во казино.

Прочитајте за да дознаете повеќе за легалниот пејзаж на коцкање во земјата.

Казино коцкање во Македонија
Дали казината се легални во Македонија?

Дали казината се легални во Македонија?

Коцкањето во казино е целосно легално во Македонија а во игрите на среќа може да учествува секој кој има 18 години или повеќе. Според законот за коцкање во земјата, Македонците можат да учествуваат во легално обложување или онлајн или во некоја од лиценцираните сали за коцкање низ целата земја.

Македонија копнена и онлајн казината се регулирани од владата преку Министерството за финансии.

Како што веќе спомнавме, законот со кој се уредуваат онлајн казината во Македонија е малку комплициран. На пример, законодавството бара од операторите партнерство со владата да понуди услуги за интернет коцкање во земјата. Исто така, владата мора да поседува најмалку 51% од уделот во партнерството.

Досега, државата има лиценцирана само една локација за обложување со вистински пари да работи во јурисдикцијата. Името на официјалната веб-страница е 2Win и е во заедничка сопственост на државата и Casinos Austria.

Аплицирање за дозвола за казино

За да водат казино во земјата, операторите треба да аплицираат за дозвола од Владата на Република Северна Македонија и Министерството за финансии. Вообичаено, апликантот треба да поседува најмалку 2,5 милиони евра или противвредност во македонски динари како капитал. Исто така, компанијата мора да обезбеди гаранција од 300.000 евра или противвредност во МКД во Народната банка на Македонија.

Пред да издаде дозвола, владата ќе го процени предложеното казино за да провери дали ги исполнува следните критериуми.

 • Казиното не смее да се наоѓа блиску до образовна институција
 • Местото треба да биде соодветно опремено
 • Казиното треба да има посебен влез и администрацијата мора да го ограничи пристапот на малолетниците
 • Доколку се отвора во хотелски комплекс, објектот треба да биде туристичка инфраструктура со не помалку од 4 ѕвезди.

Други операции за коцкање

Кога станува збор за помали сали за коцкање кои нудат само машини за игри или видео слотови, поединците можат да аплицираат за лиценца доколку имаат законски фонд од најмалку 450.000 евра. Има многу од овие претпријатија во неколку градови и населени места низ земјата.

Покрај официјалното онлајн казино 2Win, Македонците се коцкаат и на неколку офшор веб-страници кои ги пречекуваат играчите од земјава со раширени раце.

Иако тие не се регулирани од страна на владата, државата не прави никакви напори да ги спречи да го искористат локалниот пазар. Исто така, би помогнало да се спомене дека македонската влада не гони ниту еден граѓанин за обложување на офшор локации.

Дали казината се легални во Македонија?
Историја на коцкањето во Македонија

Историја на коцкањето во Македонија

Република Северна Македонија стана независна држава по распадот на Социјалистичка Федеративна Република Југославија во 1991 година, но коцкањето во земјата постоеше многу пред тоа.

Владата на Југославија го легализираше коцкањето во 1960-тите за да собере средства за добротворни курсеви и социјален развој. Земјата, исто така, имаше закони кои одобруваа странски инвестиции во коцкање и казина за разлика од другите нации доминантни од Советскиот Сојуз во регионот на Источна Европа.

Овие закони го отворија патот за отворање на големи и луксузни салони за коцкање како Пентхаус Адриатик во познатиот хотел Халудово Палас во Хрватска во раните 1970-ти. Сепак, казината требаше да привлечат богати туристи, а не жители на земјата.

Првото големо македонско казино отворено во градот Гевгелија во 1984 година. Градот, надалеку познат по гостопримството и елитниот туризам, се наоѓа на само 3 километри од границата на земјата со Грција. Основањето беше странска инвестиција позната како казино Аполонија. До денес, странските инвеститори или офшор бизнисите остануваат најголеми играчи во коцкарскиот сектор во земјата.

Отворањето на Аполонија го постави преседанот за лансирање на повеќе копнени места за игри во Гевгелија и главниот град Скопје. Најпопуларните игри понудени во овие установи беа живи маси како Блек Џек, Американски рулет и Тексас Холдем покер. Беа достапни и машини за игри.

Почетокот на онлајн казината кон крајот на 1990-тите беше можеби најголемиот менувач на играта во пејзажот на коцкање во земјата. Воведувањето на интернет казина, покер соби и обложувалници низ Европа и другите земји го доближија коцкањето до Македонците и го направија подостапно за локалното население.

Можеби зголемената популарност на онлајн коцкањето меѓу Македонците ја натера Владата да размисли за легализација на оваа активност во 1997 година.

Коцкањето е легално во земјата, благодарение на Законот за игри на среќа и забавни игри кои стапија на сила во година. Овластените игри вклучуваат казино игри, спортско обложување, лотарии и лото. Законот, исто така, дозволува онлајн коцкање иако Владата не направи многу за да го регулира.

Историја на коцкањето во Македонија
Коцкањето во Македонија денес

Коцкањето во Македонија денес

Денес, Македонија е дом на неколку казино брендови кои работат во различни градови и населени места низ земјата. Најголемото копнено место за коцкање во земјата е Казино FlaminGO Хотел во Гевгелија. Објектот е во сопственост и управуван од австриско седиште Група Новоматик, која исто така е една од најголемите компании за технологија за игри во светот.

Најсовременото казино нуди повеќе од 940 слот машини од водечки провајдери како Novomatic, IGT, Amatic и Aristocrat, како и 23 маси во живо. Брендот поседува и помало, иако од светска класа, казино во Скопје.

Вљубениците во казиното можат да го посетат и казиното „Принцес“ во Рамада Плаза во Гевгелија, казиното и хотелот „Хит“ во Дојран, казиното „Ле Гранд“ во Скопје и Битола и казиното „Аполонија“ во Гевгелија за да го вкусат премиум коцкарското искуство во Македонија. Electronic Casino Senator, исто така, управува со повеќе од 50 помали сали за коцкање во различни градови низ земјата.

Во однос на онлајн коцкањето, Македонија нуди само една регулирана интернет страница за коцкање која е делумно во сопственост на владата. Лансиран во 2015 година, 2Win продолжува да биде единствениот оператор на сцената за интернет игри во земјата, бидејќи владата допрва треба да одобри повеќе онлајн казина.

Според експертите за коцкање, странските инвеститори не сакаат да се впуштат на македонскиот онлајн пазар поради многуте ограничувања во регулативите за коцкање во земјата. Тие вклучуваат ограничувања на начините на плаќање и даноците. Сепак, ситуацијата најверојатно ќе се промени во иднина кога Македонија ќе влезе во Европската Унија. Нашето предвидување е дека земјата ќе ги измени своите закони за онлајн коцкање за да создаде хармонија со другите нации во Унијата кога ќе стане земја-членка.

Коцкањето во Македонија денес
Игри со вистински пари за македонски играчи во казино

Игри со вистински пари за македонски играчи во казино

Играњето игри со вистински пари, без разлика дали е онлајн или во копнено казино, е омилена забава на илјадници Македонци.

Игрите кои најмногу им се допаѓаат на македонските играчи вклучуваат џекпот, слотови и игри на маса како американски рулет и различни варијации на покер, особено Тексас Холдем. Други популарни варијанти на покер вклучуваат Oasis Poker, Caribbean Poker и Omaha. Игри како Блек Џек, игра на зарове, и Бакара исто така привлекуваат многу играчи.

Во однос на онлајн коцкањето, македонските играчи имаат тенденција да претпочитаат игри од страна Net Entertainment и Playtech, веројатно затоа што нудат одлични враќање на играчот. Исто така, NetEnt и Playtech обезбедуваат прецизност кога станува збор за правење игри за мобилни уреди.

Некои од најиграните игри од овие провајдери вклучуваат онлајн слотови како Starburst, Gonzo's Quest, Divine Fortune, Age of Gods сериите, American Dad, Jack Hammer, Hall of Gods и Reel Rush. Прогресивните слотови за џекпот на Microgaming се исто така популарен избор за македонските играчи.

Покрај коцкањето со казино, обложувачите во земјата уживаат и во обложување на спортски настани. Статистиката покажува дека приближно 72% од возрасната машка популација во земјата редовно обложува на спорт. Некои од спортските пазари на кои Македонците сакаат да се обложуваат вклучуваат фудбал (фудбал), ракомет и кошарка.

Игри со вистински пари за македонски играчи во казино
Популарни начини на плаќање во Македонија

Популарни начини на плаќање во Македонија

Најпопуларните опции за плаќање за македонските казина се дебитни и кредитни картички. Повеќето луѓе имаат пристап до нив и тие се многу лесни за користење, но тоа значи дека деталите од картичката се внесуваат на страницата за да направи депозит или повлекување, така што страницата ќе ги задржи за да можат лесно да се користат повторно. Сепак, не секој сака нивните детали за плаќање да се чуваат вака.

Поради оваа причина, тие може да одлучат да користат една од многуте е-паричник системи. Ова е местото каде што трансакцијата се завршува преку е-паричник, така што страницата за коцкање не содржи лични податоци. Онлајн системи за плаќање како што се PayPal и Скрил работи така што ќе се регистрира кај нив, а потоа кога корисникот оди на страницата за онлајн коцкање, тие едноставно ги следат упатствата на екранот за да додадат средства на својата сметка користејќи трета страна. Не се зачувуваат детали со страницата за коцкање и тоа помага малку подобро да се заштитат податоците.

Популарни начини на плаќање во Македонија
Како ги разгледуваме најдобрите онлајн казина за Македонците

Како ги разгледуваме најдобрите онлајн казина за Македонците

Како што беше споменато претходно, Македонците имаат практично бескрајни опции кога станува збор за онлајн казина. Сепак, тоа не значи дека секоја веб-локација што тврди дека прифаќа играчи од земјата вреди да се проба.

Ако не сте нови во светот на онлајн обложувањето, тогаш треба да знаете дека квалитетот на услугите и понудите не е униформен на сите платформи за игри со вистински пари. Поради оваа причина, високо ги советуваме македонските обложувачници да играат во најдобрите онлајн казина само таму каде што квалитетот е загарантиран.

Ако не сте сигурни како да ја оцените и изберете идеалната платформа за коцкање, тогаш не грижете се бидејќи ве опфативме. Имаме тим од експерти за онлајн казино кои копаат низ многуте платформи за игри на интернет со цел да ги најдат совршените страници за вас. Едноставно кажано, не ни пречи да ја завршиме целата работа за да го имате најдоброто искуство со веб-коцкање.

Можете да бидете сигурни дека нашите препорачани онлајн казина за македонски играчи ги штиклираат сите полиња во однос на:

Безбедност

Крајната желба на секој обложувач е да најде безбедно онлајн казино на кое ќе може да му верува со своите тешко заработени пари и лични информации. Токму тоа го добивате кога ќе одлучите да играте во едно од врвните македонски казина препорачани од нашата страница.

Одиме до голема длабочина за да се осигураме дека овие веб-локации се легални, регулирани од веродостојни власти, шифрирани SSL, усогласени со PCI и финансиски способни да исплаќаат огромни добивки. Мнозинството од казината на списокот се регулирани од Малта, Алдерни, Островот Мен и Обединетото Кралство.

начини за плаќање

Банкарството во казино е голема работа кога станува збор за онлајн обложување. Како играч, препорачливо е да изберете локација за коцкање што нуди широк опсег на опции за плаќање што се достапни во вашата земја.

Најпогодни методи за Македонците се Visa, MasterCard, Maestro и е-паричници како Skrill. Сите казина во нашата листа ги поддржуваат овие банкарски методи, а исто така го прифаќаат и еврото.

Казино бонуси

Ако сте во Македонија и барате дарежливи и вредни бонуси и промо, тогаш не грижете се. Ние правиме огромни напори за да се осигураме дека ќе ви ги посочиме најдобрите понуди на интернет, така што ќе ви препорачаме казина со промоции за вртење пари.

Како и кај повеќето казина, играчите ќе можат да заработуваат и користат бонуси од време на време. Ова може да биде усогласен депозит или друг бонус како што се бесплатни вртења. Ова се всушност бесплатни пари со кои можат да си играат на страницата. Тие ќе можат да ги повлечат сите добивки заработени со ова, но важно е да се проверат условите во случај да има некакви ограничувања.

Најдете профитабилни бонуси за бесплатни вртења, понуди за добредојде на нови играчи и тековни промоции во премиум онлајн казината во Македонија.

Игри и софтвер

Онлајн казиното е исто толку добро колку и неговата библиотека со игри. Веб-страницата може да го понуди најголемиот бонус во индустријата, но не помага многу ако нема доволно игри за играње. Квалитетот на понудените игри исто така е многу важен. Затоа имаме казина кои обезбедуваат одличен избор на игри од водечките провајдери на софтвер.

Може да играте онлајн слотови, џекпот, игри на маса, покер, гребнатинки и игри со дилер во живо од Net Entertainment, Microgaming, Playtech, Betsoft, Amatic, Novomatic, Yggdrasil, Play N' Go, Evolution и други провајдери по најдобрите денари на интернет. казина.

Поддршка за корисници

Квалитетот на корисничката поддршка што ја нуди онлајн казиното кажува многу за операторот и платформата. Сајтовите за коцкање кои се грижат за своите клиенти се сериозни во врска со обезбедувањето на најдобрите и најнавремени услуги за поддршка на играчите кога им треба помош. Можете да им верувате на страниците што ги прегледале нашите експерти дека обезбедуваат брза помош деноноќно преку разговор во живо, е-пошта и телефон.

Како ги разгледуваме најдобрите онлајн казина за Македонците

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Дали треба да плаќам даноци за добивки во казино?

Македонската легислатива за онлајн коцкање бара од операторите да плаќаат данок од 0,5% од секој облог што го прават играчите на владата секој месец. Законот дополнително наметнува данок од 10% за добивки кои надминуваат 5.000 МКД, а оваа сума ефективно ја одзема од вашата добивка операторот пред да ви плати.

Сепак, овој данок на добивки од коцкање важи само ако играте на веб-локации кои се лиценцирани и регулирани во земјата. Меѓународните или офшор-локациите за казино го немаат овој данок.

Дали има онлајн казино бонуси за играчи од Македонија?

Да. На интернет има многу бонуси за казино за играчите од Македонија. За почеток, сите онлајн казина во Македонија спроведуваат некаква форма на добредојдена промоција за нови играчи. Поголемиот дел од сајтовите нудат бонуси за депозит за совпаѓање, но исто така можете да најдете пари без депозит или бонуси за бесплатни вртења. Водечките сајтови нудат и бонуси за повторно вчитување, бесплатни вртења и награди за лојалност на постоечките членови.

Може ли да повлечам бонус за казино?

Да, но само откако ќе се исполни условот за превртување. И покрај тоа што нудат огромни и дарежливи суми на бесплатни готовина преку бонуси, операторите на казино бараат од вас да вложите некои напори пред да можете да ги подигнете готовината.

Во повеќето случаи, мора да потрошите одредена сума пари откако ќе побарате бонус за да се квалификувате за повлекување. Можете да го потврдите износот што операторот очекува да го потрошите со проверка на барањето за обложување бонус или за играње.

Дали е безбедно онлајн коцкањето?

Да. Интернет коцкањето е совршено безбедно, се додека играте во регулирано онлајн казино. Можете да потврдите дали казиното е регулирано со прегледување на неговата лиценца. Општо земено, најдобрите страници за играчи во Македонија се оние кои се лиценцирани и регулирани во европските земји како Обединетото Кралство, Алдерни, Островот Мен и Малта.

Овие власти имаат строги прописи кои операторите мора да ги следат, и тие се сериозни во врска со спроведувањето на заштитата на играчите.

Како да почнам да играм во онлајн казино?

Не може да биде полесно да започнете со коцкање преку Интернет. За играчите во Македонија, сè што треба да направите е да најдете виртуелно казино што прифаќа играчи од земјата, а ние имаме многу такви во нашата листа.

Откако ќе бидете сигурни дека сте го направиле најдобриот избор, посетете ја почетната страница на казиното и кликнете на копчето Регистрирај се, приклучи се или регистрирај за да се регистрираш за сметка.

Следниот чекор е да ги пополните потребните детали. Потоа можете да потврдите дали од вас се бара да барате бонус за време на регистрацијата пред да ја поднесете вашата апликација.

Исто така, може да помогне да ги прочитате условите и условите за казиното пред да кликнете на копчето Потврди или Испрати.

Ако вашата регистрација е успешна, најавете се на вашата сметка и направете депозит за да започнете да играте.