Како да барате бонуси за натпревар на онлајн казино?

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Бонус за натпревар е вообичаен бонус за депозит што играчот може да го добие во онлајн казино. Постојат неколку бонуси за натпревари во казино достапни за играчите, но многу играчи не се свесни за нив. Бонус за онлајн натпревар е една од најдобрите работи достапни во онлајн казино.

Ако играчите сакаат да дознаат повеќе за бонусите за натпревари во казино и како да ги бараат, тогаш тие се на вистинското место. Во овој водич, ќе им кажеме на играчите што е бонус за натпревар и како да го побараат.

Како да барате бонуси за натпревар на онлајн казино?

Видови бонуси за натпревар

Понуда на онлајн казина разни видови бонуси за натпревари за привлекување и наградување играчи. Казината често обезбедуваат бонуси за натпревар кои се 20%, 50%, 100%, 200% и до 500% од првиот депозит. Иако сите тие фундаментално спаѓаат во категоријата бонус за натпревар, почетната депозит и повторно вчитај бонуси значително се разликуваат еден од друг. Овие аспекти мора да се земат предвид, бидејќи новите играчи често ги добиваат најдобрите услови во однос на износот на бонусот и барањата за превртување.

Како да побарате бонус за натпревар во казино

Барањето бонус за натпревар е полесно отколку што мислат повеќето играчи. Играчите само треба да ги следат следните чекори за да бараат бонуси за натпревар:

 • Првиот чекор е да изберете сигурно казино каде што сакате да играте. Ако им е тешко, тие можат да изберат онлајн казино од онлајн казино ранг бидејќи има многу сигурни.
 • Следниот чекор е играчот да го пронајде бонусот за добредојде. Бонусот за добредојде често е наведен на главната страница на казиното или во картичката Промоции. Таму, може да се избере од различни бенефиции. Сепак, се советува новите играчи да го земат бонусот за пријавување или добредојде.
 • После тоа, играчот треба да го запише бонусниот код. Подоцна, играчот ќе има корист од овој бонус код и ќе може да го искористи за да ја искористи зделката.
 • Секој бонус код мора да се користи со претпазливост од страна на гејмерот, па затоа мора да се прочитаат одредбите и условите. Испитајте ги најмалите и најголемите депозити што се дозволени. Исто така, тие треба да ги прочитаат спецификациите за играње. На пример, условот за обложување за понудата за добредојде на една одредена веб-локација е 30 пати повеќе од бонусот плус износот на депозитот.
 • Играчот потоа мора да направи а депозит користејќи го бонус кодот, и тие мора апсолутно да направат депозит користејќи го бонус кодот за да ја искористат предноста на промоцијата.
 • Откако ќе го депонираат бонус кодот, играчите може да почнат да играат. За да го исчистат бонусот, тие мора да имаат темелно разбирање за игрите што ќе ги играат. Играчот треба да провери дали игрите се компатибилни со бонусот пред да го стави точниот број на облози неопходни за повлекување на добивката.
 • Пред играчот да може повлечете ги парите, тие мора да ги исполнуваат сите услови за обложување. Потоа, за да започнете со процесот на повлекување, мора да отидете кај благајната. И го завршува нивниот процес на добивање бонус за натпревар на онлајн казино.

Правила и услови за бонус за онлајн натпревар

Условите и ограничувањата варираат од едно до друго казино во различни казина. Најтипични услови и услови се следниве:

Барања за обложување

Играчите ќе откријат дека на веб-локациите на одредени казина е услов да ги искористат сите бонуси за натпревар пред да направат какво било повлекување. Некои ќе бидат строги за ова ако депозитот се совпадне со 100% или дури и повеќе. Сепак, тоа обично не е случај. Од играчите може да се бара да ја искористат целата сума на бонус преку бесплатни вртења во овој случај за да го повлечат својот бонус во целост.

Подобност на игри

Секој ентузијаст играч е загрижен за подобноста на игрите бидејќи сака да учествува во фер и соодветна средина. Така, играчите можат да бидат сигурни во тоа кога станува збор за бонусите за совпаѓање, бидејќи тие автоматски се применуваат откако ќе се исполнат барањата. Условите и правилата се исти за секого онлајн казино игра понудени од повеќето казина. Значи, единствената одлука на играчот е за тоа колку пари да депонира за да ги добие бонусите за натпреварот.

Рано вадење готовина

Иако е можно да се повлечат средствата прерано, има ситуации кога од играчите се бара да ја потрошат целата сума од нивните добивки пред да можат да платат. Исто така, постојат ограничувања за износот на повлекување, а повремено играчите можат да подигнат само максимум 1000 долари.

Заклучок

Бонуси за натпревар во казино се важни бидејќи можат да го зголемат банкротот на играчот. Значи, тоа дури помага и добро да се управува со банкротот. Како што е кажано, многу луѓе не се замараат со нив затоа што мислат дека е тешко да се бараат. Вистината е дека барањето бонус за натпревар не е воопшто тешко. Чекорите за барање бонуси за натпревар на онлајн казино се прилично едноставни и сите тие се објаснети во водичот.

Откако ќе го прочитаат водичот, играчите ќе можат да бараат бонуси за натпреварот и да ги користат за да ги играат своите омилени онлајн казино игри. Исто така, постојат некои варијации и типови на бонуси за натпревар од кои играчите можат да избираат. Така, се надеваме дека сега играчите ќе имаат многу подобро искуство во онлајн казино.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што е бонус за натпревар?

Бонусот за натпревар е како бесплатни пари што онлајн казината им ги обезбедуваат на своите играчи. Играчите можат да користат бонуси за натпревар за да ги играат своите омилени игри во онлајн казино.

Колку видови бонуси за натпревар има?

Постојат неколку видови на бонуси за натпревар.

 • 20% бонус за натпревар
 • 50% бонус за натпревар
 • 100% бонус за натпревар
 • 200% бонус за натпревар
 • 300% бонус за натпревар
 • 400% бонус за натпревар
 • 500% бонус за натпревар

Дали е тешко да се бара бонус за натпревар?

Не, барањето бонус за натпревар не е воопшто тешко. Сè што треба да направат играчите е да ги следат чекорите дискутирани во упатството погоре.

Дали има некои вообичаени грешки што треба да се избегнуваат кога барате бонуси за натпревар на онлајн казино?

Да, некои вообичаени грешки што треба да се избегнуваат кога барате бонуси за натпревар на онлајн казино вклучуваат непрочитување на условите, неисполнување на минималниот услов за депозит и некористење на бонусот во наведената временска рамка. Важно е да ги разберете деталите за понудата пред да ја побарате за да ги максимизирате вашите добивки.

Кои се типичните одредби и услови поврзани со бонуси за натпревари на онлајн казино?

Вообичаените услови за бонуси за натпревар на онлајн казино вклучуваат минимални износи на депозит, барања за обложување, ограничувања на играта и временски ограничувања.

Видови бонуси за натпревар на онлајн казино

Видови бонуси за натпревар на онлајн казино

Бонусите за натпревар се можеби најдобрите работи што некогаш постојат во онлајн казината. Тие имаат толку многу бенефиции за играчите, но не се нудат толку слободно како што се обичните бонуси за казино. Износот или процентот на депозитот на сметката на казиното се совпаѓа со добиените бонуси. Оттука, тие се познати како бонуси за натпревари.