Вообичаени грешки што играчите ги прават со бонусите за онлајн казино

Бонуси

2021-11-16

Benard Maumo

Бонусите за онлајн казино се причината зошто некои гејмери претпочитаат да играат онлајн. Денес, онлајн казината им нудат на играчите бонуси како награди за добредојде, враќање на готовина, без депозит и бонуси за депозит. Некои дури ќе ве наградат со бесплатно време за играње само за инсталирање на нивната мобилна апликација.

Вообичаени грешки што играчите ги прават со бонусите за онлајн казино

Но, колку и да звучи примамливо, внимателното користење на бонусот за онлајн казино е вештина за совладување. Значи, оваа статија ќе укаже на некои вообичаени бонус грешки што треба да се избегнуваат за време на онлајн казино коцкање.

Грешка бр. 1: неразбирање на бонусите во казиното

Пред да размислите да го барате тој бонус за казино, прво знајте ги сите достапни онлајн бонуси и како тие функционираат. Како што беше кажано на почетокот, има повеќе казино бонуси прилагодени за различни цели.

На пример, може да одвоите време за да научите како функционираат бонусите за депозит или без депозит. Во некои случаи, овие бонуси ќе бидат вклучени во вашата награда за добредојде, плус неколку бесплатни вртења на врвот. Сè на сè, научете нешто или четири за бонусите за казино пред да продолжите.

Грешка бр. 2: Не читање на условите за бонус

Откако ја издвоивте најдобрата промоција за бонус за барање, сега е време внимателно да ја прочитате страницата со правила и услови. Иако читањето на целата страница може да биде досадно, тука ќе ги научите игрите што ги исполнуваат условите (за бесплатни вртења) и барањата за обложување.

Условот за играње е колку пати ќе играте користејќи ги парите од бонус пред да ги уплатите. Исто така, некои бонуси истекуваат по одреден период. Затоа, прочитајте ги ситните букви за да ги дознаете сите овие информации.

Грешка бр. 3: Повлекување прерано

Обидот за предвремено повлекување е уште еден вообичаен погрешен чекор што го прават новите играчи со бонусите за онлајн казино. Вистината е дека обидот да заработите пред да ги исполните барањата за играње може целосно да ги поништи вашите добивки без депозит.

На пример, ако добиете бонус без депозит од 20 долари со услов за 40 пати играње, тоа значи дека мора да се обложите 800 долари пред да ги повлечете парите. Значи, да претпоставиме дека сте добиле 30 долари со бонусот и ќе се уплатите откако сте обложиле само 500 долари, тоа значи дека 30 долари се застарени. А вие не го сакате тоа, нели?

Грешка # 4: Поставување големи влогови

Ако сакате да ја намалите нестабилноста на бонусите на онлајн казиното, тогаш поставувањето големи облози е патот напред. Всушност, повеќето гејмери го прават тоа за да ги заработат своите бонус средства што е можно побрзо. Но, иако можеби мислите дека сте паметни, реалноста е дека куќата е поинтелигентна од вас.

Обично, онлајн казината го ограничуваат максималниот облог што можете да го направите користејќи ги парите од бонусот. На пример, казиното може да им дозволи на играчите да се обложуваат со максимум 100 долари кога нивниот бонус е активен. Ако го надминете ова може да ве дисквалификува од наградата без депозит. Друга работа, ставањето огромни облози со вашиот бонус само ќе доведе до позначајни и поболни загуби.

Грешка бр. 5: Посебно барање на истиот бонус

Повеќето бонуси во казиното се претпоставува дека се еднократни награди. Со други зборови, казината не нудат бонуси повеќе пати за да ги зголемат вашите шанси за победа. Ако тоа се случи, тогаш големи се шансите ова да е софтверски проблем.

Но, како и да е, барањето единечен бонус поединечно ќе ве стави во листата на „злоупотребувачи на бонус“. Следно, ќе го најдете целиот ваш напредок во бонусот поништен и конфискуван. И во најлошите сценарија, казиното ќе ве забрани. Значи, побарајте го бонусот само еднаш и продолжете понатаму. Дури и ако не регистрирате повеќе сметки во казина, ќе ја спасите вашата кожа во овој случај.

Заклучок

Условите поврзани со бонусите за онлајн казино понекогаш може да бидат нефер. Сепак, ниту едно казино не е во мисија да ги фрустрира своите играчи доколку строго ги следите нивните правила. Само внимателно прочитајте ги условите за бонус и применете ги на писмото. Остатокот е за Lady Luck и малку вештина.

Најнови вести

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership
2022-09-24

NetEnt Goes Dutch with Holland Casino Partnership

Новости