Сè што треба да знаете за бонусите во казиното

Бонуси

2022-07-03

Eddy Cheung

Казината ја совладале уметноста на привлекување и задржување на лојални играчи. Иако факторите како репутацијата на казиното и квалитетот на играта можат да привлечат искусни играчи, почетниците често ги разгледуваат бонусите во казиното. На крајот на краиштата, нема смисла да се регистрирате за ништо во свет исполнет со опции.

Сè што треба да знаете за бонусите во казиното

Но, немојте само да барате се што ќе ви падне на патот. Тоа е затоа што некои казина вклучуваат нереални услови за бонус, што го оневозможува повлекувањето на готовината за бонусот. Исто така, некои бонуси се едноставно подобри од другите.

Значи, ова 3-минутно читање ги разгледува најдобрите бонуси на онлајн казино и како да го извлечете максимумот од нив.

Што се бонусите во казиното?

Бонусите во казиното се во основа промоции или награди за нови и лојални играчи. Новите играчи треба само да создадат сметка за казино за да го побараат бонусот. Сепак, можеби ќе треба да депонирате одредена сума за да се квалификувате за бонусот. Исто така, казиното може да вклучи бонус код за активирање на наградата. Што се однесува до лојалните играчи, потребни се само неколку депозити и вртења со вистински пари за да се добијат промоциите. Ќе дознаете повеќе за нив во следниот дел.

Вообичаени типови на бонус за онлајн казино

Бонус за депозит

Бонусот за депозит е најчестата награда за добредојде на онлајн казиното. По креирањето на сметка, казиното ќе понуди да одговара на вашиот бонус до одредена сума. Треба само да направите првичен депозит и да ја побарате наградата.

На пример, казиното може да ви понуди пакет за добредојде од 100% до 100 долари. Во тој случај, депозит од 100 долари привлекува награда од 100 долари. Само кажете дека казиното ќе го удвои вашиот првичен депозит до одредената сума. Запомнете, бонусот не може да се повлече.

Бонус без депозит

Бонус без депозит е „Светиот грал“ на сите бонуси во казиното за повеќето играчи. Како што сугерира неговото име, новите играчи не треба да прават првичен депозит за да ја побараат оваа награда. Едноставно завршете го процесот на пријавување и побарајте го бонусот. 

Но, поради нивната бесплатна природа, повеќето онлајн казина не нудат бонуси за депозит. И ако најдете еден, наградата е обично нешто помеѓу 10 и 50 долари. Споредете го тоа со стотиците или илјадниците долари што ги добивате со бонуси за депозит.

Поврат на готовина

Онлајн казина знаат дека играчите губат многу пари, па оттука и потребата да се воведат бонуси за враќање на готовина. Тоа е програма за лојалност која им се доделува на играчите во зависност од бројот на изгубени облози. Промоциите за враќање на готовина се извршуваат на неделна или месечна основа. 

Еве еден пример; казиното може да им понуди на играчите неделен поврат на готовина од 50% до 50 долари. Значи, ако изгубивте 50 долари таа недела, казиното ќе ви врати 25 долари во бесплатни облози. Тоа е подобро од ништо!

ВИП нивоа

Играчите кои не се од ОК знаат нешто или две ВИП промоции. Тоа е програма за лојалност која користи систем на нивоа, најчесто злато, сребро и бронза. Оваа програма за лојалност обично е за најактивните играчи кои се обложуваат со огромни суми. Играчите собираат поени секогаш кога се обложуваат користејќи вистински пари за да се искачат на ВИП скалата.

Но, кои се придобивките од стекнувањето VIP статус? ВИП играчите добиваат повластени третмани како што се инстант повлекувања, повисоки лимити за обложување, покани за турнири и специјални бонуси. Некои казина дури им нудат на ВИП играчите свои лични менаџери на сметки. 

Турнири во слот и покер

Казината се домаќини на повеќе слотови и покер турнири. Можете да се придружите на други професионални коцкари на овие натпревари и да освоите прекрасни награди. Убавината на овие настани е што тие се толку лесни за приклучување и играње. Уште подобро, казиното нема рака во овие натпревари. Се е до вашата вештина и малку среќа. 

Но, секогаш се проверува колку луѓе учествуваат на турнирот и наградниот фонд. На пример, ако 50 играчи платат 20 долари, вкупниот награден фонд ќе биде 1.000 долари. Значи, ако сумата се подели меѓу првите десет играчи, сумата може да биде минимална. Но, ај, правата за фалење се ваши ако нешто освоите. 

Совети за да го пронајдете најдобриот бонус за онлајн казино

Работата е што скоро сите обложувалници нудат бонуси за добредојде и награди за лојалност. Ова може да го направи вашиот директен избор донекаде збунувачки. Значи, како да ги најдете најдобрите бонуси на онлајн казино? Подолу е списокот за проверка:

Големина на бонус

Ова е првото нешто што повеќето играчи го гледаат при изборот на бонус за казино, затоа не ја потценувајте големината на бонусот. Ниту еден играч на казино не би сакал да избере помал бонус пакет наместо поголем. Но, бидете внимателни бидејќи поголемите бонуси подеднакво привлекуваат поголеми барања за обложување, како што ќе видите во следната точка. 

Барања за обложување

Условот за обложување или играње е колку пати играчите мора да ги обложуваат парите од бонусот за да се повлечат. И да, ова ги пресекува сите бонуси. Да претпоставиме дека казиното нуди бонус за добредојде од 200 долари со услов за обложување 30 пати. Тоа значи дека играчите мора да се обложуваат на бонусот од $200 триесет пати (200 $ x 30) пред да го повлечат бонусот и сите добивки. Затоа, избегнувајте повисоки барања за обложување.

Максимално ограничување на облогот

Казината можат да создадат куци изговори за да го поништат вашиот бонус напредок и добивки. Овие страници често го откажуваат напредокот на вашиот бонус ако го надминете максималниот лимит за обложување. Повеќето онлајн казина дозволете им на играчите да користат $1 до $5 по круг на износот на бонусот. Ова е уште една причина да се биде претпазлив од тие нереално големи бонус пакети.

Други услови за бонус

Бонусот исто така вклучува и други услови што играчите мора да ги исполнат. Често, казиното ќе го специфицира времетраењето за кое бонусот ќе биде активен. Ова може да биде од 5 до 30 дена. Исто така, проверете ги условите за бонус за да ги знаете подобните игри, кои често се слотови. Плус, бонусниот лист може да ги специфицира минималните методи на депозит и квалификуваните методи за депозит. 

Земи го бонусот!

Бонусите се најдоброто нешто што може да му се случи на секој играч на онлајн казино. Користете ги за да ги тестирате игрите во казино и да освоите нешто на среќен ден. Но, немојте само да паѓате на никаков бонус. Уверете се дека условите за бонусот се погодни за играчите со темелно читање на ситните букви. Дополнително, направете го вашето истражување за да утврдите дека го барате вистинскиот бонус во вистинското онлајн казино.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости