Вести

June 20, 2023

Або Казино најавува сосема нов турнир од Betsoft Gaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Давателите на игри и регулираните онлајн казина секогаш се здружуваат за да започнат сосема нови турнири со супер-високи наградни фондови. Токму тоа е случај со Або казино и Betsoft Gaming откако страницата за казино објави претстојниот натпревар наречен Take the Prize. Значи, за што е турнирот и дали вреди да се чека? Прочитајте за да дознаете!

Або Казино најавува сосема нов турнир од Betsoft Gaming

Што е Турнирот Земете ја наградата?

Турнирот Take the Prize е настан на онлајн казино кој ќе трае од 10:00 часот по средноевропско време на 22 јуни 2023 година до јули 2023 година. Дневната промоција ќе биде отворена 24 часа од 10:00 до 09:59 часот по средноевропско време. Најсреќните и најкоцкарите ќе освојат голем дел од наградниот фонд од 100.000 евра. 

Исто така, вреди да се напомене дека ова онлајн казино турнир доаѓа во две форми, вклучувајќи:

  • Порака за добредојде (Земете ја наградата): Оваа верзија има награден фонд од 40.000 евра со дневни парични награди до 4.000 евра. Исто така, вкупниот број на награди на овој турнир е 1.200 со 120 дневни награди. Само приклучете се на турнирот секој ден и освојте ја наградата. 
  • Порака за добредојде (турнир): Овој турнир има неверојатен награден фонд од 60.000 евра со дневни парични награди до 6.000 евра. Вкупниот број на награди е 500, а играчите добиваат 50 награди дневно. Уште подобро, играчите можат секојдневно да се искачуваат на таблата на водачи и да уживаат во убави победи на крајот од турнирот.

Правилата за промоција

Како и другите онлајн казино дневни бонуси, Або Казино ги напиша правилата со кои се уредува овој турнир. Прво, играчите можат да се квалификуваат за оваа промоција откако ќе одиграат вистински спин на пари во вредност од најмалку 0,20 евра. Имајте предвид дека облогот се однесува само на подобни онлајн слотови од Betsoft Gaming.

На овој турнир, резултатот на таблата на водачи се заснова на највисоката сума за победа во едно вртење во однос на односот на облогот. Затоа, ќе добиете повисок резултат на таблата на водачи ако сумата што ја добивате на едно вртење има поголема вредност. Таблата на водачи се ажурира во реално време, а вашиот напредок е означен како „вие“.

И на крај, паричните награди се ваши да ги задржите доколку имате среќа да победите. Износот на добивката ги нема досадните барања за обложување, што значи дека играчите се на регулирани онлајн казино сајт можат да продолжат да ги уплаќаат своите добивки. При пишувањето на овој преглед, мрежната промоција имаше 2 дена и 9 часа пред да започне. Затоа, не доцни!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести