Вести

May 2, 2024

Агрегаторот на џекпот SOFTSWISS го достигнува џекпотот со постојан раст во 2024 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Клучни производи за носење

  • SOFTSWISS Jackpot Aggregator забележа значителен раст, регистрирајќи 80 брендови во првиот квартал од 2024 година.
  • Решението го зголемува прометот на казино за 50% и активноста на игри за 28% со својот џекпот на Prime Network.
  • Во тек е нова кампања со награден фонд од 450.000 евра, по успешниот џекпот од 250.000 евра.
  • SOFTSWISS продолжува да иновира во секторот iGaming, проширувајќи ги своите услуги и понуди за игри.

Светот на онлајн казиното е сведок на извонредна еволуција, благодарение на пионерските решенија како SOFTSWISS Jackpot Aggregator. Со значителна траекторија на раст во првиот квартал од 2024 година, агрегаторот не е само менувач на играта, туку сведоштво за посветеноста на SOFTSWISS за подобрување на искуството со iGaming. Според CasinoGuru News, платформата поздравила 80 брендови во својот дел, сигнализирајќи силно гласање за доверба од индустријата.

Агрегаторот на џекпот SOFTSWISS го достигнува џекпотот со постојан раст во 2024 година

Решението за џекпот е генијално дизајнирано да го зголеми ангажманот и да обезбеди играчите да имаат убедливи причини да останат активни во избраните казина. Имено, SOFTSWISS Jackpot Aggregator беше клучен во зголемувањето на прометот на казиното за импресивни 50%. Сепак, од клучно значење е да се забележи дека резултатите може да варираат врз основа на уникатниот пристап на секое казино за користење на алатката и нејзината сеопфатна маркетинг стратегија.

Сржта на успехот на агрегаторот е Prime Network Jackpot, карактеристика што значително ги мотивира играчите да ги задржат тркалата да се вртат, што доведува до зголемување од 28% во вкупната активност на игри. Привлечноста на големата победа е неодолива, за што сведочи првиот бран на понудата за џекпот, кој кулминираше со победа од речиси 250.000 евра. Возбудата продолжува со уште една кампања која веќе е во полн ек, која може да се пофали со растечкиот награден фонд од 450.000 евра.

Aliaksei Douhin, раководител на SOFTSWISS Jackpot Aggregator, изрази ентузијазам за континуираниот успех на решението и неговото позитивно влијание врз партнерите и клиентите. „Поставувањето џекпот стана полесно од кога било досега, бидејќи нашиот џекпот мотор сега може беспрекорно да се интегрира во кој било проект на iGaming, било да е тоа Казино платформа или Агрегатор за игри“, забележа Дохин.

Надвор од џекпот, SOFTSWISS прави значителни чекори на друго место во областа iGaming. Game Aggregator на компанијата неодамна достигна пресвртница со 20.000 наслови, покажувајќи ја посветеноста на SOFTSWISS да понуди разновидно и богато портфолио за игри. Дополнително, стратешкиот потег на компанијата кон стекнување на SpinArena, најголемото социјално казино во Европа, ја нагласува нејзината амбиција да го прошири своето влијание во секторите iGaming и коцкање.

Траекторијата на SOFTSWISS Jackpot Aggregator е јасен показател за апетитот на индустријата за иновативни и привлечни решенија за игри. Со оглед на тоа што џекпотот делува како моќен магнет за играчите кои бараат подобрено искуство со игри, стратешките иницијативи на SOFTSWISS ја поставуваат сцената за подинамичен и повозбудлив пејзаж на iGaming.

Ангажирање и пристапна, приказната на SOFTSWISS е повеќе од само бројки и проценти; се работи за поместување на границите на она што е можно во светот на дигиталните игри. Додека компанијата продолжува да истражува нови хоризонти и да ги проширува своите понуди, иднината изгледа светла за SOFTSWISS, неговите партнери и, што е најважно, играчите.

Какво е вашето мислење за развојот на пејзажот на онлајн казино игрите? Дали сте ја доживеале возбудата на SOFTSWISS Jackpot Aggregator? Споделете ги вашите размислувања и ајде да се нурнеме во дискусија за иднината на iGaming.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести