Вести

October 15, 2023

Анонимен играч постигна џекпот со слот од 335 илјади долари во казиното во Лас Вегас Стрип

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Лас Вегас Стрип е дом на некои од најистакнатите копнени казина во САД и во светот. Затоа, не е изненадувачки што некои од земјотресните победи во секторот за игри се случија во казината во Лас Вегас. 

Анонимен играч постигна џекпот со слот од 335 илјади долари во казиното во Лас Вегас Стрип

Оваа недела, играчот познат како Џеси ги комбинираше молњите и биволите на ролните за да заземе сума од 355.857,91 УСД што ќе го промени животот, играјќи го слотот Lightning Buffalo Link. Ова беше според извештајот објавен од South Point Casino на неговата сметка X во понеделник, 9 октомври 2023 година. 

Lightning Buffalo Link е класичен видео слот со темата на животните што се игра на шест ролни со 243 начини на победа. Како и повеќето онлајн слотови, оваа многу нестабилна игра ви овозможува да постигнете голема победа откако ќе се совпаднат најмалку три симболи на ролните. Тоа е слот полн со функции со до 100 бесплатни вртења и мултипликатори за искачување. 

На казино допрва треба да објави никакви дополнителни информации во врска со оваа победа. 

Додека ова се случуваше, Пем од Масачусетс, Соединети Држави, освои 50.000 долари играјќи го турнирот Супер Бинго во Плаза Хотел и Казино. Според портпаролот на казиното, оваа победа била една година откако доживеала срцев удар играјќи бинго на местото на одржување. 

Овие победници се придружуваат на некои од најновите приказни за добивки во Ласт Вегас. Минатиот месец, анонимен играч освои Награда од 1,52 милиони долари додека играше Тркало на среќата Тројно златно вртење од IGT (WagerWorks) во Golden Nugget во Лас Вегас. На почетокот на овој месец, уште еден играч освои а Исплата од 1,18 милиони долари на слотот Dragon Link во Caesars Palace, едно од водечките места за забава во Лас Вегас.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести