Вести

August 4, 2023

Ваздан избран за три категории на наградите GamingTECH 2023 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Wazdan се чини дека ќе продолжи со својата импресивна серија во 2023 година, откако објави дека е во потесниот избор за да се натпреварува во три категории на претстојните награди GamingTECH 2023. Овие номинации се доказ за иновативната iGaming технологија што Wazdan ја објави во текот на изминатата година.

Ваздан избран за три категории на наградите GamingTECH 2023 година

Компанијата ќе се натпреварува со други водечки добавувачи на софтвер во следните категории:

  • Најдобар онлајн провајдер на казино
  • Ѕвезда во подем во технологијата на онлајн казино
  • Онлајн казино иноватор на ЦИЕ

Ова беше една од најтранспарентните номинации за награди за игри досега. Ваздан ќе учествуваат во категориите откако ќе добијат одобрение од гејмерите на јавно гласање, овозможувајќи им да го изберат својот омилен кандидат преку онлајн портал.

Сега, кога потесниот избор е излезен, Ваздан и другите потенцијални победници ќе почнат да се подготвуваат за престижниот настан што ќе заврши на 29 септември 2023 година.

Специјалната церемонија ќе биде дел од дводневниот самит, кој се совпаѓа со самитот GamingTECH CEE во Риц-Карлтон во Будимпешта Унгарија. Овој собир ќе ги привлече професионалците од iGaming од Централна и Источна Европа да ги претстават своите иновации и да изградат индустриски врски.

Wazdan неодамна имаше голем успех, патувајќи низ светот за да ја покаже својата иновативност онлајн слотови и промо алатки. Во јули, компанијата учествуваше во iGB L!ве Амстердам, прикажувајќи го својот Екстремно лесен избор на слотови. Во мај оваа година, промотивната алатка Mystery Drop на компанијата го привлече Игра Награда за карактеристика на годината на престижните награди за програмери на игри CasinoBeats.

Анджеј Хила, CCO на Ваздан, со задоволство ја објави номинацијата, тврдејќи:

„Возбудени сме што можеме да објавиме дека влеговме во потесниот избор во сите три категории за кои бевме номинирани на овогодинешните награди GamingTECH. Би сакале да им се заблагодариме на сите што гласаа за нас и што ја препознаа напорната работа и посветеноста што ги вложивме во текот на претходниот 12 месеци. Wazdan им честита на сите кои беа номинирани и со нетрпение го очекува прогласувањето на победникот на GamingTECH CEE Summit."

OnlineCasinoRank ги испраќа своите најдобри желби до сите учесници!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести