Вести

July 13, 2023

Ваздан ја почестува кинеската година на зајакот со среќата на Месечината

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Wazdan, пионерскиот развивач на игри, го објави својот најнов слот со ориентална тематика, Moon of Fortune, кој доаѓа во комплет со многу функции. Во оваа игра, играчите се впуштаат во небесна авантура навечер, откривајќи ги симболите инспирирани од Источна Азија кои ја отвораат вратата за среќа низ 16 ролни.

Ваздан ја почестува кинеската година на зајакот со среќата на Месечината

На онлајн казино игра може да се пофали со променлива нестабилност со импресивен опсег на облози од 0,10 до 10.000 монети. На 16-те ролни, играчите можат да поклопат најмалку десет кралски пари од карти 9-А за да добијат исплата која достигнува 25 пати повеќе од влогот. Може да најдете и неколку други премиум симболи со врвна исплата од 200 пати повеќе од влогот. Плус, дивиот симбол може да слета и да ги помести сите други икони за плаќање на ролните, помагајќи ви да формирате уште поголеми победи.

Како што продолжува, Месечината на среќата содржи неколку возбудливи карактеристики. Тие вклучуваат:

  • Леплив до бесконечност: Овој механичар значително ќе го зголеми ангажманот на корисниците во најдобрите онлајн казина.
  • Ниво на шанса: Оваа функција им овозможува на гејмерите да ги зголемат шансите да добијат бонус симболи и да го отклучат кругот на бонус.

Оваа игра, исто така, го означува враќањето на популарниот бонус круг „Држете го Џекпот“, кој доаѓа со изгледите за џебови големи победи. Ако коцкар успее да ги пополни сите 16 ролни со бонус симболи, тој ќе жнее многу со собирање на Големиот џекпот од 1500 пати поголем удел.

Moon Fortune е најновото издание од Wazdan, што ја покажува посветеноста на компанијата да продолжи да објавува возбудливи онлајн слотови. Неодамна, компанијата дебитираше 9 монети: Голема платина едиција, кој има зголемена исплата од 2.500 пати повеќе од влогот. Во мај, истакнатата серија 9 монети доби надградба после компанијата објави 12 монети, со врвна исплата од 750 пати повеќе од влогот.

Анджеј Хила, главен комерцијален директор на Ваздан, го изрази своето возбудување кога разговараше за нивното најново издание. Службеникот рече:

„Возбудени сме што можеме да ја претставиме нашата најнова титула, Месечината на среќата, во чест на кинеската година на зајакот, која обезбедува неверојатна графика која одговара на возбудата на иновативните карактеристики на играта. Обезбедувањето иновации преку приспособливо искуство се покажа како клуч за нашиот успех и со тоа, очекуваме дека нашето последно издание ќе продолжи да обезбедува импресивни резултати за нашите партнери“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04