Вести

January 16, 2020

Вашиот водич за прогресивни слотови

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Слотовите стануваат сè попопуларни поради динамичниот и квалитетен развој на софтвер. Исто така, враќањето во играч на слотови е многу поволно, при што некои достигнуваат импресивни 99%. Во моментов има различни типови на слотови. Најдоброто од сите нив е прогресивниот слот, познат и како прогресивен џекпот.

Вашиот водич за прогресивни слотови

Што е прогресивен слот?

Како што сугерира името, ова е слот машина со џекпот кој постепено се зголемува, за разлика од другите слотови кои имаат фиксен џекпот. Во главниот џекпот се додава процент од обложуваните пари. Многу е тешко да се заработи богатство во прогресивните слотови, исто како и лотаријата.

Видови на прогресивни слотови

Постојат различни видови на прогресивни слотови како што се наведени подолу:

1. Самостојни прогресивни слотови Овие се популарни во копнените казина и не се поврзани со кој било друг автомат; затоа џекпотот не е толку голем. Но, се зголемува за мал процент за секоја играна паричка.

2. Прогресивни слотови во куќата Исто така познати како локални или сопственички слотови, ова се само самостојни прогресивни слотови поврзани со мрежа на слотови во истото казино. Во некои случаи, слотови може да се поврзат заедно со други во различни казина, можеби затоа што тоа е истата линија на казино или казината ги делат истите добавувачи на игри.

3. Прогресивни слотови со широка површина Овие се најпопуларните слотови и најнаградните. Како што сугерира името, автоматите за автомати се поврзани преку широка мрежа. Тоа значи дека има повеќе играчи, и следствено, џекпотот е голем. Овие слотови бараат огромна инфраструктура, а тоа драстично го намалува враќањето на играчот.

4. Случајни прогресивни слотови Познати и како мистериозни прогресивни слотови, овие меѓусебно поврзани слотови со повеќе нивоа се вообичаени во копнените казина отколку во онлајн сцената. Случајните прогресивни слотови имаат два или повеќе џекпот категоризирани како мали прогресивни и големи прогресивни слотови. Овие џекпот се делат по случаен избор. Нивната предност е што играчите можат да победуваат мали, често.

Најдобрите прогресивни слотови

Горенаведените се најпопуларните прогресивни слотови. Сега, постојат стотици различни прогресивни слотови. Како и обично, има некои достојни игри што треба да ги испробате, додека други се целосна шега. Некои од достојните прогресивни слотови што треба да ги испробате вклучуваат Megabucks, Wheel of Fortune, Mega Moolah и Elvis.

Резиме

Прогресивните слотови можеби е тешко да се постигнат, но ако е среќниот ден, победниците добиваат убав чек. Очигледно, прогресивните слотови на широк простор се оние со големи победи, иако тие ретко доаѓаат. За играчите кои сакаат големи пари, одете на WAP. Но, за да останете во живот, подобро е да играте случајни прогресивни слотови.

Водич за почетници за најдобрите прогресивни слотови за 2020 година Во овој водич за почетници за прогресивни слотови, дознајте што е прогресивен слот, различните видови достапни и некои од најдобрите игри што треба да ги испробате.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести