Вести

November 25, 2020

Добивки во казино кои ќе ве шокираат

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Огромна победа во онлајн казина им понуди на играчите најдобра можност да освојат доживотен мегабак. Голема победа е стремежот на сите светски коцкари. Можноста да ги променат своите животи во онлајн казино со еден среќен облог е голем дел од она што ги поттикнува играчите да се вратат. Подготвеноста да се добие голема победа секогаш ќе биде присутна дури и ако треба да ја вкусите онлајн казино игри ти си играш.

Добивки во казино кои ќе ве шокираат

Исто така, постои историја на огромни добивки во казина во кои коцкарите освојуваат огромни џекпот. Ова ќе биде со прогресивните слот машини поголемиот дел од времето. Приказни за големи процеп победите се насекаде на интернет, и тие често се случуваат и во копнените и во онлајн казина. Има толку многу поединци таму, дури и во денешно време, кои не мислат дека се случуваат големи победи на онлајн казино и дека сите онлајн казина се измамнички.

Во овој пост, ќе ви откриеме некои огромни добивки во казино што доаѓаат со нивните различни шокери.

Удар на гром двапати за воениот ветеран кој заработи 25 милиони долари

Извештаите за огромна прогресивна заработка на џекпот не се навистина без преседан, но шансите двапати да се добие џекпот се исти како и шансите двапати да удри гром на истото место. Но, ветеранот од Втората светска војна Елмер Шервин не престана да тропа двапати на боговите на коцкањето. Набргу по лансирањето на Мираж, Шервин доби џекпот од 4,6 милиони долари на IGT слотот Мегабакс. На 76 години, тој го искористи најголемиот дел од своите неочекувани пари за да ја исполни својата желба за талкање.

Тој никогаш не престана да ги игра своите омилени слотови на доволно смешен начин, надевајќи се дека повторно ќе го направи богат. И тој всушност го направи. Шервин повторно освои огромна џекпот од 21 милион долари 16 години подоцна и влезе во книгите како еден од неколкуте добитници на мега-џекпот! 16 години подоцна! Ветеранот кој зборува нежно, го даде најголемиот дел од оваа победа на неколку добротворни организации.

Скрши Heywood Smash 17 милиони долари на 25-годишна возраст

Џон Хејвуд беше обичен тип кога го погоди големо. Тој беше 25-годишен британски војник кој штотуку се врати од служба на својата земја во Авганистан. Во тоа време, тој сè уште ги ставаше нозете под него и работеше работа со минимална плата што беше доволно за да ги покрие неговите сметки и другите животни трошоци.

Следејќи ја целата негова напорна работа и посветеност да и служи на својата земја, кармата на големо му се насмевна. Хејвуд не сакаше да ја скрши банката кога се најави на својата сметка на онлајн казино. Според извештаите, тој депонирал околу 40 американски долари и мислел дека ќе си ја проба среќата додека гледа телевизија.

Документарецот од Втората светска војна што тој го гледаше почна да станува возбудлив, па тој не обрнуваше толку големо внимание на неговата прогресивна игра со џекпот која полека растеше. Меѓутоа, кога забележа дека неговите потенцијални добивки растат, тој брзо го смени својот фокус. Неколку вртења подоцна, и г-дин Хејвуд ќе се загледа во повеќе од 17 милиони американски долари, на 25-годишна возраст.

60-годишната баба погоди 680.000 долари и 27 милиони долари во Брзо сукцесија

Вегас е местото каде што се случува чудо, а слатката патека ја пронашол еден гранд. Таа освои неверојатни 680.000 долари додека играше слот машина The Wheel of Fortune во хотелот Palace Station. Наместо да инвестира, 60-годишникот сакал да продолжи да ги врти макарите. За среќа, таа постигна џекпот на Мегабакс од 27 милиони долари неколку месеци подоцна.

Од несоница до богатство од 11,7 милиони евра

Еден млад Норвежанец навистина не можел да спие на 24 септември 2011 година и на крајот поминал неколку игри на онлајн казиното Betsson.com. Тој стана побогат за 11,7 милиони евра откако го постигна џекпот играјќи онлајн слот машини Mega Fortune. Неименуваниот играч поради изненадувањето не можел ниту да спие до 06:00 часот, а рекол дека сака прво да се олади пред да знае што да прави со заработката.

35 милиони долари за Синтија Џеј

„Кога играте слот-машини, веројатно ќе се запрашате: „Дали денес играта навистина ќе донесе мега џекпот? "

Така Синтија Џеј се прошета на еден кобен ден, 2000 година и желбата и се исполни. Додека беше во казиното Монте-Карло, Џеј освои речиси 35 милиони долари додека играше на многу успешниот слот Вегас Мегабакс. За жал, таа доживеа страшна сообраќајна несреќа, успеа да преживее, но претрпе значителен инвалидитет.

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести