Вести

April 22, 2020

Досадни ликови во казиното

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Велат секој пазар има лудак. Ова е ист случај кога станува збор за заедницата за коцкање во казино. Некои ликови секогаш ќе ја убијат радоста на еден или друг начин. Во оваа статија, најдете шест смешни, досадни или чудни ликови што играчите треба да ги очекуваат.

Досадни ликови во казиното

Лажен стратег

Некои коцкари секогаш предат неосновани стратегии. Денеска ќе тврдат дека имаат совршена стратегија да ја победат куќата, а следниот ден ја оставија за друга. Ваквите ликови навистина цицаат бидејќи имаат тенденција да им ги наметнуваат своите идеи на другите, но сепак е во јавен домен дека ниту една стратегија за казино не гарантира добивка.

Горчлив губитник

Фрустрирачки е да се изгуби. Додека некои играчи лесно ги надминуваат загубите, некои секогаш ќе го нарушат казиното со лажни обвинувања. Во копнените казина, тие ќе ги обесхрабруваат играчите да играат додека се на онлајн платформите, тие не можат да престанат да зборуваат за тоа како казиното е неправедно и како биле „измамени“

Компулсивни коцкари

Казината се забавни, но означуваат заедно со сериозни ризици, особено зависност. Меѓу најлошите куп се компулсивните коцкари. Тоа се играчи кои не можат да го контролираат своето коцкање. Токму ова неодговорно однесување ги принудува властите да го ограничат коцкањето, понекогаш со железна тупаница. Ваквите коцкари им го расипуваат шоуто на одговорните играчи.

Безделниците

За ентузијастите на копното казино, секогаш има играч кој неактивен околу машината или масата. Сè што прават е да набљудуваат што прават другите и повремено се обидуваат да бидат советник. Ваквите ликови се одвратни, особено кога некој сака само мирно играње без никакво мачење.

Средниот тип

Овие ликови се многу чести во онлајн заедниците. Има моменти на играчите може да им треба помош, совет или препораки. Злобниот тип секогаш ќе оди надвор од темата и ќе создава бескорисни тролови и ќе исфрла омраза насекаде. Ова се момци кои не сакаат да видат друг играч како добива помош.

Пијаницата

Еден од начелата на одговорното коцкање е избегнување алкохол при коцкање. Но, ова не е лесно за многумина бидејќи алкохолните пијалоци се достапни во повеќето копнени казина. Па, има одговорни алкохоличари, но повеќето завршуваат со расипување на забавата на сите други играчи кога ќе почнат да се однесуваат лошо во лобито на казиното.

Горенаведените се само некои досадни ликови таму во копнените казина и форумите за онлајн казино. Како играч, важно е да ги избегнувате таквите ликови по секоја цена бидејќи може да го расипат денот. Во случај да ги преминат линиите, најдобро е да ги игнорирате наместо да се впуштате во расправии или бескорисни тепачки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04