Вести

March 16, 2024

** Започнете со волшебна арапска авантура со издавањето слот „Lucky Lamp“ на Wizard Games**

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Клучни средства за носење:

** Започнете со волшебна арапска авантура со издавањето слот „Lucky Lamp“ на Wizard Games**
  • Wizard Games воведува нова слот игра, „Lucky Lamp“, тематизирана околу митската арапска магична светилка.
  • Карактеристиките вклучуваат мала нестабилност, опсег на RTP од 88,01% до 96,02%, и распоред 5x4 со максимална победа до 356.300 евра.
  • Играта може да се пофали со иновативни карактеристики како Wild Reel Mechanic и до 75 бесплатни вртења, со цел да привлече нова демографија на играчи.

Wizard Games, врвно студио познато по своите висококвалитетни онлајн казино игри и подружница на NeoGames SA, ја претстави својата најнова креација. Во четвртокот, светот на игрите беше почестен со објавувањето на Среќна ламба, слот игра што ги повикува играчите да се впуштат во волшебна арапска авантура. Верна на своето име, играта се центрира околу познатата магична светилка, ветувајќи извонредно искуство исполнето со чудо.

Среќна ламба се разликува со својата ниска нестабилност и RTP што осцилира помеѓу 88,01% и 96,02%. Распоредот на играта е визуелно привлечно поставување 5x4, при што ролните го заземаат централното место на екранот. На десната страна, играчите ќе ги најдат контролите на играта, сите поставени на прецизно дизајнирана позадина со арапска тематика со величествена палата меѓу пејзаж од рози и палми.

Повторувајќи ја традицијата на игрите на волшебниците за богати тематски елементи, Среќна ламба вклучува стандардни симболи на картички кои се движат од 10 до Ace. Поддржува разновидна низа од дваесетина јазици, кои се задоволуваат за глобалната публика. Опсегот на обложување е дизајниран да биде инклузивен, дозволувајќи минимум облози од 0,10 евра и максимални 500,00 евра. Играта се одликува со структура од 60 линии за плаќање, при што максималниот потенцијал за победа варира во зависност од стапката на RTP, достигнувајќи до 356.300 евра.

Меган Иси, директорка за операции во Wizard Games, го изрази својот ентузијазам за новиот додаток, изјавувајќи: „Нашето ново издание, Среќна ламба, може да се пофали со иновативни карактеристики и ветување за магични победи со додавање на повозбудливи Wild Reels и до 75 бесплатни вртења за грабнување.“ Таа понатаму додаде: „Уверени сме дека играчите ќе го сакаат извонредниот свет на Lucky Lamp и овој наслов со ниска нестабилност ќе им се допадне на новата демографија на играчи кои можат да бидат воодушевени од механиката што се нуди низ нашето портфолио на содржини“

Среќна ламба означува значително проширување на веќе импресивното портфолио на Wizard Games, кое вклучува неодамнешни хитови како Incan Treasures и Piggi Bank. Студиото со гордост нуди над 150 интересни игри, а нивната библиотека постојано расте.

Истакната карактеристика на Среќна ламба е ангажираниот Механичар на диви ролни, кој се активира кога четири симболи на светилки се порамнуваат на колона. Ова ја трансформира целата ролна во Wild за следните четири вртења, нудејќи им на играчите дополнителни шанси за победи со секој нов симбол на светилката што се појавува зад Wild. Понатаму, играчите кои слетуваат три или повеќе Скатери активираат бонус круг на бесплатни вртења, транспортирајќи ги во нова поставка каде што можат да ја изберат својата судбина со опции за диви макари и бесплатни вртења, потенцијално отклучувајќи до 75 бесплатни вртења.

Кредит на слика: Игри на волшебници

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04