Вести

March 7, 2023

Зошто бумерите претпочитаат копнени казина наместо онлајн казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Во ерата на онлајн казина напојувани со најновите технологии, сè уште има луѓе кои претпочитаат копнени казина. Земјените казина се потеклото на казината, но сè еволуирало без разлика на се. Копнените казина сега се развиени во онлајн, мобилни и казина во живо, кои обезбедуваат врвна погодност и пристапност.

Зошто бумерите претпочитаат копнени казина наместо онлајн казина

Сепак, некој може да се запраша зошто бумовите претпочитаат копнени казина отколку онлајн казина. Ако се прашувате истото и сакате одговори на вашите прашања, тогаш сте дошле на вистинското место. Во оваа статија, ќе ја покриеме секоја точка во врска со тоа зошто бумовите претпочитаат копнени казина наместо онлајн казина. Продолжете да читате до крај за да ја задоволите вашата љубопитност. Значи, ајде да започнеме.

Клучни разлики

И копнените и онлајн казината се извор на забава, и двете се одлични. Значајната разлика е практичноста Онлајн казина обезбедуваат подобра погодност од копнените казина, бидејќи можете да ги играте вашите омилени игри од вашата комфорна зона.

Но, тоа не е важно за повеќето бумери, бидејќи тие не ја разбираат денешната технологија како млад човек. Значи, за нив, копнените казина се попогодни од онлајн казината бидејќи не сакаат да се вклучат во компликациите на технологијата. Бумовите претпочитаат да се облекуваат и да патуваат за да играат, наместо да седат во своите домови и да играат од нивната комфорна зона. 

Иако е дадено дека онлајн казината се подобри само затоа што нудат крајно убедливо. За повеќето од Gen-Z, ова би било доволно, но за Boomers тоа не е. Значи, сега да ги видиме другите главни причини зошто бумерите претпочитаат копнени казина отколку онлајн.

Управување со субсидирам

Повеќето играчи на онлајн казино не управуваат со својата банка, што не е идеална работа. Управувањето со вашиот субсидирам е еден од суштинските делови на коцкањето и е клуч за вашата рутина за коцкање. Во спротивно, ќе изгубите трага за парите и времето што го трошите во казиното. Како што е кажано, управувањето со субсидирам во земјиште-казино е полесно отколку во онлајн казино. 

Сега, можеби се прашувате зошто е ова, бидејќи би требало да биде подостапно во онлајн казина. Но, всушност е спротивното. Начините на онлајн плаќање може да овозможат да изгубите сметка за тоа колку пари трошите. Ова не се случува во коцкањето, туку и во било кој тип на игри.

  • Да претпоставиме дека во онлајн казино сте решиле да потрошите 100 долари на ден, но сте ги потрошиле во рок од еден час. Сега, со само неколку кликања, можете да ги вратите 100-те долари и да се обидете да ги освоите изгубените пари. Ова ќе предизвика јамка, и на крајот, ќе завршите со депресивен ден. 
  • Во меѓувреме, во копнените казина, играчите играат со готовина и имаат тенденција да обрнат повеќе внимание на готовината. Повеќето копнени коцкари ја делат готовината на сесии бидејќи нема да бидат во казиното цел ден. Така, на овој начин, тие ефикасно управуваат со своето време и со својот фонд. Крајната пристапност во онлајн казино ќе ве чини повеќе, но како? Па, во копнено казино, играчите одлучуваат одредено време за играње, а потоа се упатуваат дома кога ќе заврши времетраењето.

Сепак, играчите кои играат во онлајн казино имаат луксуз ги играат своите омилени игри кога сакаат. На овој начин, тие можеби нема да можат да управуваат со своето време и да финансираат додека се коцкаат.

Затоа е од суштинско значење управувањето со вашиот субсидирам и времето во казино. Сега можеби ќе почнете да разбирате зошто бумовите претпочитаат копнени казина наместо онлајн казина. Значи, да навлеземе директно во другите причини без да губиме време.

Дилери во живо

Во онлајн казина, можеби ќе најдете дилер во живо, но нема да најдете во сите нив. Постојат посебни казина направени на интернет за оваа конкретна карактеристика. Но, прашањето е, дали го дава точното искуство на дилер во живо на копно на казино? Одговорот би бил не. Никогаш не може да го даде истото искуство како копнените казина што го дава дилер во живо, но дава нешто слично искуство.

  • Бумовите претпочитаат копнени казина и дилери во живо; како што беше кажано претходно, тие не сакаат да се мешаат во компликациите на технологијата. Тие сакаат да комуницираат со дилерот лице в лице и да добијат вистинско искуство.
  • Сепак, во онлајн казина, повеќето од игрите нема да имаат опции за дилер во живо. Наместо тоа, темпото на играта значително се зголемува со користење на генератор на случаен број за да се создадат резултати. Во копнените казина, играчите можат да играат во идеално време бидејќи луѓето од реалниот живот ќе се справуваат со нив.

Повеќето дилери на казино се корисни, и тие би му помогнале на играчот да знае дали сака каква било помош во врска со справувањето со картите или разбирањето на правилата. Во меѓувреме, во онлајн казино, играта е забрзана, а збунетоста во текот на играта може да биде причина за губење.

Програми за лојалност

Еден од најдобрите начини да го зголемите финансирањето на вашите казино игри што не е директно поврзано со вашиот стил на играње е преку бонуси за лојалност понудени од казина. Бесплатните оброци, па дури и сместувањето може да ви помогнат да го надополните буџетот за коцкање. Кога станува збор за програмите за лојалност за казина, бесплатните се крал. Не мора секогаш да ги користите како компоненти во казиното. Некои луѓе добиваат подароци и други работи за нивната посветена игра и лојалност кон казиното.

Некои луѓе заработуваат билети за шоу, а некои заработуваат одмор како награда за парите што ги вложиле во игра. Ова се случува во копнено казино, како во онлајн казина; нема многу награди освен некои бонуси и бесплатни вртења. Друга значајна придобивка за коцкарите во казино е враќање на готовина. Наградата обично изнесува фракции од процент. Сепак, секој денар е важен ако сакате да ги победите казината, што не треба да го правите ако сте почетник. 

Бонусот за депозит во казино е многу популарен кај онлајн казината. За ограничено време, тие ќе одговараат на депозитот на играчот до одредена сума. Овие бонуси имаат строги барања за обложување, така што тоа е речиси гаранција дека ќе го исцрпите бонусот пред да се претвори во вистински пари. Слични бонус структури обезбедуваат за посетителите од некои казина, што е прекрасно бидејќи ве одржува подолго да играте на подот на казиното.

Инстант исплати

Во онлајн казина, може да ви требаат недели за да ги добиете парите. Ако претходно сте играле во онлајн казино, би знаеле за што зборуваме. Многу играчи не се замараат со овој факт додека прават депозити. Трансакциите се брзи само кога правите депозити.

Некои казина би обезбедиле инстант исплати, но многу играчи доживуваат доцнење во нивните повлекувања. За да ги повлечете вашите добивки од онлајн казино, ќе треба да иницирате барање за исплата, што ќе ви пречи. Така, бумерите веќе не сакаат да се вклучат во технологијата, а понатамошните компликации само ќе ги натераат да изгубат понатамошен интерес.

Откако ќе побарате пари, ќе треба да направите и проверка за верификација, што е исцрпувачко. Казината нема да сакаат да ги испраќаат вашите пари на некој друг, па затоа е од суштинско значење да поминете низ процесот на верификација. Во физичко казино, можете да одите до благајната со вашите чипови во рака и да ги добиете парите за помалку од една минута. Дури и играчите кои добиле значителни добивки и треба да поднесат даноци можат да ги добијат своите пари за помалку од еден час. Така не функционираат работите во онлајн казината, што е главната причина зошто бумовите сакаат физички казина.

Социјален аспект

Во онлајн казината, социјалниот аспект е мртов. Играчите играат игри од нивната удобност, и тие се одјавуваат. Во копнено казино, некои пријатели се среќаваат и се возбудуваат заедно да ги играат своите омилени игри. Тие не само што се забавуваат додека ги играат своите омилени игри, туку се забавуваат додека ги играат омилените игри со своите пријатели. 

Ова е за написот зошто бумерите претпочитаат копнени казина наместо онлајн казина. Се надеваме дека ги добивте одговорите што ги баравте и вашата љубопитност е исполнета.

Заклучок

Сега ќе ви биде јасно зошто бумовите претпочитаат копнени казина отколку онлајн казина. Седумте точки објаснети во статијата се доволни за да се верува во тоа. Бумовите не сакаат да се вклучат во најновите технологии бидејќи нема целосно да ги разберат. Во меѓувреме, помладата генерација е желна да се вклучи во најновите технологии, поради што претпочитаат онлајн казина наместо копнени казина. Управувањето со времето и финансирањето е подобро во копнените казина и има неколку различни причини зошто бумерите претпочитаат копнени казина наместо онлајн казина. Затоа, погрижете се да ја прочитате статијата темелно.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести