Вести

April 22, 2020

Играње Golden Cryptex слот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Играчите треба да знаат дека тајните кодови може да резултираат со огромни добивки. Сè што треба да направат е да пробијат шифри со притискање на копче за влогови. Тие исто така можат да го користат копчето за автоматско вртење на макари автоматски. Додека е во него, турбо ќе ја зголеми брзината на макари за да ги натера да се движат побрзо.

Играње Golden Cryptex слот

Карактеристики на слотот

Golden Cryptex доаѓа со интересни карактеристики. Но, тие не ги вклучуваат основните, како што се Wilds и Scatters. Симболите во Golden Cryptex вклучуваат steampunk ѕвоно, како и симболи на картички. Ова слот игра исто така се состои од потковица, ѕвезда и среќна 7. Оттука, играчите треба да ги разберат овие карактеристики пред да ја играат играта.

Cryptex Кеш

Има тајна во оваа игра. Играчите треба да пробијат код за да уживаат во вртењето на ролната. Тие, исто така, може да пробијат кодови за да ги добијат парите Cryptex по неколку вртења. Победниците ќе ги добијат готовината и три други вртења бесплатно. Значи, играчите треба да пробијат кодови за да добијат пари.

Златни врти

Златен покажувач ќе ги награди играчите изобилно, особено кога тие кршеа кодови и ги наредени 5-те кеса. Додека ова се случува, играчите може да активираат бонус функција, како и да добијат награда со најмалку десет Златни вртења. Играчите кои ќе добијат 4 Аса може да имаат уште една шанса да се обидат да вртат ролни.

RTP и симболи

Едно нешто што играчите ќе го забележат на почетокот е уникатна поставка. Полето за играње и позадината на оваа игра не означуваат глетки или пејсажи. Наместо тоа, сè е концентрирано на анимираниот Cryptex, кој е исто како и ролната на играта. Покрај тоа, оваа игра има 95,8% RTP.

Пресуда во играта

Овој тип на игра доаѓа со атрактивен и уникатен пакет. Но, нема способност да трае долго време. Значи, ако играчите бараат игри за да заработат вистински пари, тие можат да размислат за Golden Cryptex. Има уникатна и привлечна поставка во која играчите можат да уживаат со часови.

Cryptex на мобилните уреди

Друг важен аспект што играчите треба да го знаат е дека играта функционира правилно и дека е достапна на мобилни уреди. Фанатиците на Golden Cryptex може да имаат добро искуство и возбуда кога ќе кликнат на некои копчиња. Оттука, играчите можат да инсталираат апликација на нивните паметни телефони за да уживаат во играта.

Победничка игра на Златна криптекс

За играчите да победат, треба да смислат распоред од пет слични симболи. Со три реда и пет ролни, играчите можат да уживаат во огромни исплати. Оваа игра има тенденција да повторува симболи во еден момент. Сепак, разумно е да се забележи дека некои аспекти можат да го променат слот игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести