Вести

July 28, 2023

Игрите на глобално ниво воведуваат револуционерна мрежа за џекпот во King Millions

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Кога Games Global го заврши Стекнување Microgaming во мај 2022 година, имаше многу очекувања, имајќи предвид дека Microgaming е меѓу водечките имиња во индустријата за iGaming. Се чини дека компанијата добро се справува со новата сопственост, лансирајќи нови игри секој месец.

Игрите на глобално ниво воведуваат револуционерна мрежа за џекпот во King Millions

Едно од најновите изданија на Games Global е лансирањето на мрежата на џекпот на King Millions. Овој џекпот ќе направи револуција во секторот iGaming бидејќи тоа е најголемиот и најнаградувачкиот мрежен џекпот на Games Global досега. Џекпотот ќе се придружи на други мрежи како Mega Moolah и WowPot под капата на развивачот.

Според Games Global, новиот мрежен џекпот ќе започне со 9 Masks of Fire King Millions, обезбедувајќи им на играчите две шанси да освојат огромни готовински исплати, благодарение на семињата од 1 и 2 милиони евра, соодветно. Огромниот Гранд Џекпот ќе плати рекордни награди кои надминуваат 30 милиони евра.

Играчите можат по случаен избор да го активираат мрежниот џекпот на King Millions за време на основната игра на неколку најдобри перформанси онлајн слотови од Games Global. Се одликува со бонус тркало што ги прикажува џекпотовите Major и Grand, како и множители на добивки помеѓу 7x до 100x од влогот.

Инвеститорот вели дека King Millions нуди џекпот регулирани онлајн казино оператори единствена можност да се истакнете со тоа што ќе бидете целосно приспособливи за да одговараат на преференциите на играчите. Овој фасцинантен нов производ го зајакнува фокусот на Games Global на обезбедување на водечка содржина на џекпот на пазарот и подобрување на искуството на играчите.

Неодамна, компанијата објави дека нејзиниот прогресивен џекпот WowPot ќе се намали во секое време потоа надминувајќи ја границата од 30 милиони евра. Оваа џекпот мрежа создава победници од 2020 година и има исплатено повеќе од 160 милиони евра на повеќе од 4 милиони победи.

Ендрју Бут, главен директор за производи во Games Global, рече дека компанијата секогаш бара да ги помести границите, особено во однос на нејзините џекпот производи. Тој изјави дека Games Global успеал да изгради солидна репутација како лидер во полето на џекпот.

Бут продолжи:

„Дизајнирани специјално за да ја подигнат границата на прогресивните слотови за џекпот, очекуваме да ги видиме главните наградни базени над 30 милиони евра пред да паднат, доделувајќи осумцифрени суми какви што никогаш не биле видени во индустријата. убедени дека King Millions ќе биде огромен хит и кај операторите и кај играчите, особено ако се земе предвид дека ќе биде поврзан со многу популарни игри како што се 9 Masks of Fire, со уште повеќе што ќе следат“

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести