Вести

March 19, 2021

Избегнувајте ги овие глупави мисли кога го правите вашиот прв облог

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Онлајн казина немаше да дојде во подобро време, особено кога копнените казина се борат со правилата „Ковид-19“. Но, без разлика дали играте во казино или онлајн казино, мора да имате студени нозе на почетокот. Тоа е затоа што можете или да освоите колосална сума или да го изгубите целиот субсидирам. Затоа, ако сакате да уживате во наградите, чувајте ги овие прашања надвор од вашиот ум.

Избегнувајте ги овие глупави мисли кога го правите вашиот прв облог

Дали ќе ја добијам мојата награда ако победам?

Пред да започнете да ја играте вашата прва онлајн казино игра, знајте дека казиното победува на крајот, благодарение на работ на куќата. Но, тоа не значи дека не можете да освоите ништо. Ако добро ги играте вашите карти, може да победувате почесто отколку што можете да замислите.

Но, како почетник, нормално е да се чувствувате малку песимисти за победата. Има безброј приказни за обложувачите кои ги измамиле нивните добивки од непријателските казина. За среќа, тоа е сосема невозможно ако играте на регулирани онлајн казина. Овие казина гарантираат дека секоја добивка што ќе ја постигнете се плаќа до последната паричка и на време. Затоа, регулацијата на казиното е критична.

Дали ќе изгубам пари?

Како што беше кажано претходно, можноста за загуба е неизбежно сценарио при коцкање. Затоа, за да се изолирате од овој шок, сфатете го најлошото сценарио и видете дали можете да се справите со него. Дали светот ќе дојде до ненадеен крај? Дали навреме ќе ги платите сметките за вашата куќа? Дали ќе спиете гладни?

Ако сметате дека горенаведените болни сценарија се можност, не се обложувајте. Едноставното правило е да се обложите сума што можете да си ја дозволите да ја изгубите. Исто така, играјте за забава наместо да живеете од тоа. И што е најважно, секогаш имајте банкарска сметка и управувајте со него професионално.

Кои игри треба да ги играм?

Видот на игри што играте е директно пропорционално на тоа дали вашата банка ќе се зголеми или намали. Пред да го направите вашиот прв облог, прво запрашајте се дали сакате да го играте ризично со големи добивки или ако сакате да играте со помали суми, но често победувате.

На пример, ако сакате да играте процеп машини, научете неколку работи за варијансата. Повеќето видео слотови доаѓаат во висока, средна или мала варијанса. На пример, џекпот игрите се предизвик за победа, но исходот го оправдува чекањето. Можете исто така да играте игри со облози од $1 или помалку кои гарантираат чести мали победи. Сепак, игрите со ниска варијанса можат брзо да го изедат целиот ваш субсидиум.

Дали треба да направам нешто друго?

Повеќето играчи почетници се плашат од промени и да пробаат нешто ново. Иако ова не е лоша идеја, на крајот може да пропуштите големо време. Заборавете на другите забавни активности пред да го направите вашиот прв облог во онлајн казино. Вашиот ум може да ве убеди да заборавите на обложувањето.

Мудриот потег е да го направите тој облог освен ако немате цврста причина да не го сторите тоа. Заборавете на сите тие грди гласини за онлајн коцкањето. И ако се чувствувате непријатно, можете прво да се испробате со еден облог. Вистината е дека можеби никогаш нема да знаете што пропуштате додека не го пробате.

Како ќе ги потрошам моите добивки?

Во ДНК на секој сериозен коцкар е да размислува за тоа како ќе ги троши своите пари по таа извонредна победа на џекпот. Иако е во ред да сонувате големи, треба да почнете да размислувате за трошење на наградата откако ќе ја соберете. Во меѓувреме, поставете ги сите ваши размислувања за правење совршена стратегија за коцкање. Без ова и малку среќа, нема да правите ништо, сонувајќи за џекпот.

Завршни мисли

Дали сте конечно подготвени за вашиот прв облог? Само смирете се и рационално справувајте се со вашите стравови. Тоа важи и за искусните коцкари. Критична работа е да се забавувате. Ако победите, третирајте го како среќа или бонус. Уживај!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04