Вести

June 17, 2021

Изберете онлајн казина за големи исплати во Keno

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Иако многу стара игра - која потекнува од Кина пред повеќе од 3.000 години - кеното сè уште е силно во 21 век. Навистина, оваа популарна коцкарска игра се проби на Интернет, каде што ентузијастите можат да играат онлајн кено за вистински пари.

Изберете онлајн казина за големи исплати во Keno

Изберете онлајн казина за големи исплати во Keno

Учењето како успешно да се игра кено бара комбинација од среќа, вештина и стратегии. Така, иако никој не може да гарантира победа за секоја игра, има неколку размислувања што играчот може да ги има на ум за да ги зголеми своите шанси за исплата додека ужива во онлајн кено коцкањето.

Вежбајте со бесплатни онлајн игри со кено

Има една изрека која вели „Вежбањето прави совршени“, и иако можеби не е вистина во сите случаи, вежбањето може да му помогне на играчот да научи како подобро да игра кено онлајн. Многу казина базирани на Интернет нудат бесплатни онлајн кено игри кои играчите можат да ги искористат за да ги подобрат своите вештини и да ја развијат својата самодоверба, сето тоа без страв или притисок од губење готовина.

Изберете онлајн казина за големи исплати во Keno

Одете по реномирани онлајн казина кои нудат големи исплати

Откако играчот е подготвен да игра онлајн кено за вистински пари, следниот чекор е да помине извесно време на проценка на видовите онлајн кено игри што ги нудат казината на Интернет и исплатите што тие ги наградуваат на играчите кои ги погодуваат вистинските бројки.

Изберете онлајн казина за големи исплати во Keno

Поголемиот дел од онлајн казина им дозволуваат на играчите да изберат до 10, 15 или 20 броеви за обложување. Во игра со кено се извлекуваат 20 броеви од вкупно 80. Најдобро е да изберете казино или игра која нуди поголем сооднос на враќање на играчот (RTP). Односите може да варираат, во зависност од избраниот вид кено игра. Сепак, генерално кажано, просечната стапка на RTP на онлајн кено лебди помеѓу 92 и 95 проценти.

Изберете помеѓу четири и осум броеви

Сосема е природно да се мисли дека колку повеќе броеви бира некој, толку е поголема неговата или нејзината шанса да ја добие играта. Ова можеби е точно, иако е тешко да се погодат уште најмалку четири бројки за да се постигнат дополнителни добивки над она што е веќе потрошено за облогот. Исто така, играчот можеби ќе сака да размисли да избере повеќе од осум броеви за онлајн кено игра што е поврзана со прогресивен џекпот. Сепак, ова бара поголем облог.

Изберете онлајн казина за големи исплати во Keno

Препорачливо е да изберете најмалку четири броеви, бидејќи обложувањето на помалку броеви резултира со исклучително мала шанса за победа.

Изберете Ладни броеви или последователни броеви

Во онлајн кено коцкањето, генератор на случаен број (RNG) се користи за извлекување на победничките броеви. Тие се сосема случајни, така што навистина нема смисла да се обидувате и да излезете со комплицирани формули за да ги предвидите исходите. Сепак, има стручни играчи кои веруваат дека играњето последователни бројки е начин да се оди.

Изберете онлајн казина за големи исплати во Keno

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04