Вести

November 8, 2023

Иницијатива за светилник на Fujitsu: Водење на иновации во индустријата за iGaming

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Водечкиот снабдувач на решенија Fujitsu ги поттикнува иновациите во индустријата за iGaming со лансирањето на Lighthouse Initiative. Иницијативата има за цел да им помогне на компаниите во iGaming индустријата и пошироко да ги поврзат клучните технолошки трендови со деловните можности. Fujitsu ги охрабрува компаниите да ги споделат своите следни големи идеи додека се обидува да истражува нови технолошки достигнувања, предизвикувајќи бран на промени и иновации.

Иницијатива за светилник на Fujitsu: Водење на иновации во индустријата за iGaming

Клучни технолошки трендови

Иницијативата Lighthouse се фокусира на три клучни технолошки трендови:

  1. ВИ
  2. Наука за податоци
  3. Контејнеризација

Компаниите заинтересирани за учество во иницијативата се охрабруваат да го пријават својот интерес во Fujitsu со пополнување на формуларот за апликација на нивната веб-страница. Тие исто така треба да подготват кратки презентации во кои ќе нагласат како нивните иновации се усогласуваат со кој било од трите гореспоменатите технолошки трендови.

Поддршка и ресурси

Fujitsu тесно ќе соработува со успешни компании, обезбедувајќи чекор-по-чекор насоки и пристап до ресурси за идеи кои ги исполнуваат нивните критериуми. Успешните кандидати може да добијат поддршка до 100.000 евра и бесплатна поддршка од иновативниот тим на Fujitsu DX.

Иницијативата нуди и платформа за тестирање без ризик, платформата за иновации DX, каде што компаниите можат да ги тестираат своите апликации за вештачка интелигенција, податоци и контејнери.

Стимулирање на раст и создавање на иднината

Целта на Иницијативата Lighthouse е да го стимулира растот во индустријата за iGaming со користење на новите технологии. Fujitsu сака да ги покани iGaming компаниите да бидат во првите редови на ова движење и да ја создадат следната голема работа што ќе ја промени играта.

Ник Мекдоналд, директор за сметки во Fujitsu, рече: „ВИ, науката за податоци и контејнеризацијата ќе го променат начинот на кој светот работи во наредните години, а Fujitsu сака да ги покани iGaming компаниите да бидат во првите редови на ова движење. богатството на ресурси и платформата за иновации DX, во комбинација со свежите идеи на компаниите во индустријата, можат да помогнат да се создаде возбудлива нова иднина за секого. Возбудени сме што работиме со компании за да им помогнеме на нивните идеи да станат реалност и да ги прифатиме овие нови технологиите и позитивните промени што тие можат да ги донесат“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести