Вести

September 21, 2023

Истражете го тропскиот рај во бикини островот Делукс на Хабанеро

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Habanero, врвен снабдувач на слотови и игри на маса, ги одржува летните вибрации со лансирањето на Bikini Island Deluxe. Компанијата вели дека играта се игра на стандардна табла 5x3 и е модернизирана верзија на островот бикини со врвни перформанси. Играчите ги земаат на луксузно патување каде што можат да се здружат со некои познати ликови за да добијат исплата.

Истражете го тропскиот рај во бикини островот Делукс на Хабанеро

Играчите можат да слетаат најмалку три симболи на тема плажа на 178-те начини за обложување на слотот за да добијат исплата. Ова значи дека симболите мора да слетаат на соседните ролни за да добијат исплата. Некои познати симболи вклучуваат морска ѕвезда, одбојка, куќа за забава и многу повеќе.

На  развивач на софтвер вели дека трите прекрасни диви симболи можат да слетаат на која било централна макара за да испорачаат некои жешки победи. Тие заменуваат други симболи на таблата кога ќе се појават, зголемувајќи ја шансата за формирање победнички комбинации. Плус, овие симболи доаѓаат со множители до 4x.

Хабанеро дополнително ја засилува топлината со тоа што ги наградува гејмерите со исплата која достигнува 64 пати кога се појавуваат повеќе Wilds на истото вртење.

Во меѓувреме, играчите на најдобрите онлајн казина може да добие 20 бесплатни вртења кога ќе слета најмалку три симболи за растурање на тропски остров. Ако тоа се случи, играта во казино ќе ги телепортира на приватен остров каде што ќе можат да учествуваат во бонус вртења.

Во текот на бонус за бесплатни вртења, кој било симбол може да се трансформира во икона со висока вредност. Ова може да се здружи со дивите мултипликатори за да испорача огромни награди, достигнувајќи го најголемиот потенцијал за исплата на играта од 8.500 пати повеќе од влогот.

Bikini Island Deluxe е најновиот додаток во изборот на висококвалитетни онлајн казино игри на Habanero. Играта ги следи неодамнешните успешни приказни на Атомски мачиња и Вештерки Томе. Инвеститорот е познат по објавувањето на два квалитетни наслови секој месец.

Тони Карапетров, раководител на корпоративни комуникации во Хабанеро, го коментираше новото издание велејќи:

„Хабанеро е воодушевен што може да го открие нашето вжештено продолжение, Бикини Остров Делукс, каде играчите можат да се пробијат до рајските островски богатства. Со мултипликативни дивини и профитабилна максимална победа од 8.500 пати, слотот е доказ за моќта на нашиот супериорен математиката совршено се спојува со волшебната тема за да обезбеди неспоредливо искуство со играчите“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести