Вести

October 10, 2020

Казино на дилер во живо - Слаткото, горчливото и дилемата

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Бидејќи онлајн казиното се врти толку брзо, индустријата целосно го подигна предната страна со интеграцијата на играта Live Casino, која инаку е позната како Казино со дилер во живо. За да дознаете за казиното во живо, дефинитивно мора да знаете за онлајн казино игрите. Ако сте љубител на социјалниот ангажман искусен во казино, ќе го добиете и овде, но виртуелно.

Казино на дилер во живо - Слаткото, горчливото и дилемата

Вообичаено, кога играте која било онлајн казино игра, сте наместени против некоја машина со некој сертифициран RNG кој го извлекува резултатот спин по вртења. Ова е местото каде што приказната за казиното во живо доаѓа со пресврт, со овој напредок, вие ги тестирате своите вештини директно со друг човек во директна ситуација од глава до глава, правејќи го повторно да го живеете вистинското традиционално искуство во казино, иако, во удобноста каде и да сте одбрале да бидете без да се помрднете ни чекор.

Слаткото

Па, сега кога знаете дека онлајн казиното во живо е регенерација на она што се случува во традиционалното казино, ќе споделам со вас некои засладувачи кои го направија уште повеќе да се истакне. Здружувањето во живо доаѓа со висок степен на другарство каде што можете да водите бескрајни разговори со дилерот, а исто така и со ко-играчите. Сето ова ќе го доживеете во стриминг со висока дефиниција, повеќекратните агли на камерата, блескаво осветлување, доволно добро да не ја пропуштите стручната страна како што се играше од продавачот. Уште поважно, победувате во реално време. Ќе мора да ги депонирате парите како и обично и со притискање на некое копче со егзотичен изглед на вашиот екран ќе се справите и ќе победите исто како и нормално, дури и ќе ги слушнете овации и подбивања.

Горчливиот

Дали секој човечки потфат е совршен? Апсолутно не, така што нема да ви кажам сè за Казиното за дилер во живо е 100%. Има и недостатоци, но повеќето се она што може да се управува, освен што оди апсолутно надвор од контрола. Еден од таквите е слабиот интернет прием кој може нагло да ве заклучи од играта, но повторно, вашиот интернет треба да биде исклучително слаб за да го доживеете ова.

Вообичаено, поголемиот дел од работењето со казино во живо се оптимизирани да работат со слаб прием без проблем. Ако сте тип кој би сакал да биде во движење цело време и не би сакал можеби да се шета во казино како дел од причината зошто посетувате казино од реален живот, тогаш ова казино со дилер во живо можеби не е за вас.

Некои играчи исто така сакаат играта да работи со брзо темпо каде што лесно и брзо ги менуваат рацете или табелите без одложувања. Тогаш ова може малку да ве изнервира затоа што знаете дека оваа игра се води виртуелно и дилерот треба да чека играчите за возврат да се обложат, да им поделат раце, да донесат одлуки; сите овие може да јадат само малку повеќе време од вообичаеното.

Дилемата

За секој гејмер, секогаш постои тој трошка сомнеж за целиот екосистем на казино во живо. Вообичаените осомничени размислуваат како еден дилер може успешно да посетува илјадници луѓе на глобално ниво во исто време. Ова работеше ефикасно со факти за да го поддржат. Тој е дизајниран на таков начин што секој има распоред за дилерите кои ги сервисираат сите игри на маса.

Затоа, кога ќе најдете маса на која сакате да се обидете, но е исполнета, бидете сигурни дека ќе бидете известени кога масата е достапна за да можете да истражувате како крал. Што е уште поважно, има неколку маси со илјадници студија кои се управуваат од неколку делови на светот, така што нема да морате да се држите толку долго пред да се запали масата за достапен простор.

И исто како вистинско казино од тули и малтер, секогаш можете да забележите луѓе кои седат до вас и потоа да комуницирате.

Брзи совети за тоа како да играте како професионалец во казино во живо

Прво, навикнете се на неколкуте копчиња на копчињата, не сакате да ги размавнувате рацете поради непознавање на копчињата. Прочитајте ги прегледите за играта на маса што ќе ја изберете да ја играте пред да ја играте, тоа ќе ви даде идеја. Не заглавувајте се на одредена игра или маса, тие се илјадници достапни за искуство. Не гушете додека играте, чувствувајте се исто толку слободни како птица што ќе бидете во казино од реален живот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04