Вести

October 5, 2020

Како да откриете нечесни казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Во тоа не се сомнева онлајн казина доаѓаат со леснотија, флексибилност и практичност. Исто така, нуди можност да се коцкате со ваше темпо, а исто така можете да пробате над илјада игри одеднаш. Сите овие слатки карактеристики на онлајн казиното не можат да се разјаснат со истакнување на одреден ризик или фрустрација што може да се сретне.

Како да откриете нечесни казино

Ризикот да немате целосно познавање на онлајн казиното на кое играте може да биде огромен како да ги изгубите сите ваши пари без да имате трага како да ги вратите. Оваа случка може да се избегне навреме ако играчот може да открие дека онлајн казиното што го покровител е Rogue Casino.

Што е Rogue казино?

Rogue Casino е сленг меѓу играчите за да се опише онлајн казино кое е на црната листа поради нивните недоследности и атрибути за измама. За да се идентификува ова непријателско казино, играчот мора да ја направи потребната проверка на позадината, еден од најлесните методи е да ги чита прегледите на другите играчи распрскани преку Интернет. 

Повеќето од овие непријателски казина им плаќаат на блогерите и ранкерите да пишуваат сензационални критики за нивното онлајн казино. Како играч, кога читате рецензии, не заборавајте да направите разлика помеѓу спонзорирана објава и искрен пост за преглед. Понатаму, направете должна анализа за секогаш да читате туѓи рецензии доколку ги има на веб-локацијата на која сте провериле.

Како да идентификувате измамнички онлајн казино - Rogue Casino

Врз основа на искуството, ќе сфатите дека не е баш тешко да се одреди непријателско казино. Сепак, дебитант може да ги пропушти овие клучни идентификатори; дури и на професионалец често може да им се наруши расудувањето поради чувствата. Во овој случај, потребна е претпазливост.

Прво, никогаш не паѓајте на оние онлајн казина кои се премногу ревносни за нивните бонуси и промоции. Повеќето од нив може да бидат мамки, освен ова, погрижете се да потврдите дека се лиценцирани од реномирани агенции. Без да прашува, секое онлајн казино со кредибилитет смело ќе ги напише на својата веб-страница нивните органи за лиценцирање, доброто онлајн казино често поседува две или повеќе лиценци.

Важноста на ADR за откривање на лажни онлајн казино

ADR - Алтернативно решавање спорови. Нечесните казино никогаш нема да имаат ADR. ADR станува важен во ситуација кога онлајн казиното го истражува секој внатрешен механизам за да го реши спорот со клиентот. Ако клиентот остане незадоволен од тоа како се постапувала ситуацијата, одговорноста на онлајн казиното е да ги насочи своите ADR организации на клиентот за да објави официјален извештај. АДР обично е независно тело кое никогаш нема да заземе страна, тие се обврзани да ги слушаат двете страни и соодветно да донесат пресуда.

Верувај ми, не постои начин нечесните казино да имаат ваков механизам. За да бидете двојно сигурни, само распрашајте се за нивната ADR и ќе видите дека непријателското казино ќе се испразни врз вас. Дозволете ми брзо да го внесам ова, ако сè уште не сте задоволни со пресудата донесена од ADR која е многу ретка, можете да одите уште еден чекор. Овој последен чекор е да му пишете на органот за лиценцирање кој му дал на онлајн казиното овластување да работи, ова тело никогаш нема да погреши.

Работи што можете брзо да ги процените за да идентификувате Нечесни казино

Уверете се дека страницата е безбедна и безбедна со проверка дали го има знакот за катанец во лентата за адреси. Катанецот потврдува дека онлајн казиното користи SSL шифрирање за да ги заштити вашите податоци и приватност.

Доброто онлајн казино треба да има и 2FA (Two-Factor Authentication) верификација за најава.

Сигурно онлајн казино мора да има некои врвни провајдери на игри на нивната листа на добавувачи на игри. Бидете сигурни дека тие имаат најмалку 3 од следново во нивните колекции:

Јас. Microgaming II. Evolution Gaming III. Big Time Gaming IV. NetEnt V. Playtech

Имањето кое било од овие може да го докаже нивниот кредибилитет до одреден степен.

Обидете се да комуницирате со нивните канали за поддршка, или преку е-пошта или преку копчето за разговор во живо на страницата ако го имаат. Ова ќе ви помогне да потврдите колку брзо реагираат на проблеми.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести