Вести

September 29, 2021

Како да се победи во онлајн казино кога е скршен

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Ако сакаш победи во казино, тогаш не се коцкајте без пари. Всушност, препорачливо е да земете здив од сцената со коцкање, ако веќе сте го издигнале вашиот субсидиум. Но, колку и да е точна таа изјава, факт е дека сè уште можете да се избркате од тоа сценарио и да преземете некоја акција. Значи, овој напис разгледува неколку хакови кои ќе ви помогнат да уживате во омилените онлајн казино игри дури и кога сте скршени.

Како да се победи во онлајн казино кога е скршен

Имајте банкарска сметка

Ова е првото правило што треба да го совладате дали мора да го намалите во нестабилната сцена на онлајн коцкање. Иако тоа може да звучи „зло“, тоа е единствениот начин да се осигурате дека ќе продолжите да играте подолго без да ви недостасуваат пари за тоа.

Коцкарската индустрија бара професионално планирање. Ако не го сторите тоа, не само што ќе ве остави во депресија, туку и без пари. Значи, поделете го вашиот субсидиум на помали единици и држете се до планот.

Најдете бонуси без депозит

Друг начин да уживате во бесплатен ручек во вашето омилено онлајн казино е да бидете во потрага по бонуси без депозит. Играчите обично ќе ги исполнуваат условите за наградата без да направат минимален депозит за возврат. Со други зборови, казиното ќе ви даде бесплатни пари за играње и заработка.

Но, ако бонусот изгледа премногу привлечен, тој веројатно ги ревидираше условите и условите закопани под него. Затоа е од витално значење да ги прочитате ситните букви пред да ја соберете наградата. Веројатно никогаш нема да ги повлечете парите ако условот за обложување е претесен.

Земете ги бесплатните вртења

Ова е продолжение на точката погоре. Повеќето онлајн казина се познати по тоа што им даваат на играчите бесплатни кругови за вртење. Ако се користат лукаво, овие бонус вртења може да бидат она што ви треба за да се вратите во играта и да вратите некои загуби.

Но, како бонус пари, бесплатните вртења доаѓаат со прикачени жици. Обично, тие имаат датум на истекување и се прикачени на одредени онлајн слотови. Значи, разберете ги условите за бесплатните вртења и продолжи да ослободите малку пари за вашата сметка за коцкање.

Играјте турнири во казино

Честопати, турнирите во онлајн казино се случуваат повеќе пати неделно. Ова може да бидат турнири во црн петок, турнири за викенд, турнири во средината на неделата и така натаму. Но, зошто треба да се замарате за натпреварите кога веќе сте при крај со средствата?

Паричната награда за овие настани обично е повеќе од 50 пати поголема од котизацијата. Исто така, влезната такса може да биде дури 25 долари и може да достигне 100 долари.

На пример, ако настанот на слот им наплатува на 500 играчи влезна такса од 50 долари, тоа значи дека можете да освоите кул 25.000 долари на крајот од сето тоа. Сега тоа се доволно пари за да платите некои сметки и да му дадете нов живот на вашата банка за коцкање.

Заклучок

Без оглед на тоа колку е лоша ситуацијата, секогаш можете да смислите нешто да се коцкате без да позајмувате. Но, пред да стане толку лошо, навикајте да креирате банкарска сметка за сите ваши животни активности. И ако лошото оди на полошо, секогаш запомнете дека можете да живеете за да се обложите уште еден ден.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести