Вести

March 23, 2021

Како казината ги мамат играчите да трошат повеќе пари

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Веројатно ви се случило. Го посетувате вашето омилено казино за игра или две. Неколку часа подоцна, не знаете што се случило со вашите пари. Но, како казината ги убедуваат играчите да ги трошат своите тешко заработени пари? Едноставниот одговор е дека сè во казиното е дизајнирано да манипулира со вашите одлуки во нивна полза. Затоа, продолжете да читате за да видите некои незгодни, но едноставни начини на кои вашето омилено казино ве принудува да трошите повеќе.

Како казината ги мамат играчите да трошат повеќе пари

Трик број 1. Нема часовник наоколу

Во која било поставка за казино, шансите се дека никогаш нема да видите часовник на повидок. Тоа е затоа што операторот на казиното сака лошо да управувате со вашето време. Без тајмер, нема да го знаете бројот на часови што сте ги играле. Затоа, ќе продолжите да уживате и да ја пробувате вашата среќа. За среќа, можете да поставите тајмер на вашиот телефон или часовник за да го следите времето на играта.

Трик #2. Тие нудат награди за лојалност

Повеќето казина ќе се преправаат дека ве ублажуваат од загубите нудејќи програми за лојалност. На пример, може да се запишете во програма за враќање на готовина која гледа дека заработувате поени за секој изгубен облог. Ако соберете доволно поени, можеби ќе ги исполнувате условите за бесплатен оброк. Но, секогаш носете го вашиот калкулатор со вас бидејќи може да изгубите 500 долари за да заработите вкупно 50 долари.

Трик #3. Бонус и бесплатни вртења

Освен поврат на готовина, казината, уште повеќе сајтовите за коцкање, имаат атрактивни промоции на други варијанти на игри. Ако сте а покер играч, може да го зграбиш бонус само за фаќање раце на масата. Можете да освоите награда за удирање директно рамна или четири од еден вид. Сè уште на покер, некои соби ќе ви овозможат бесплатен влез во турнирот за играње одреден број часови во една недела или еден месец. Сепак, запомнете дека колку повеќе играте, толку повеќе победува казиното.

Трик #4. Големи прогресивни реклами за џекпот

Ништо не може да направи срцето на страствен обложувач да чука со возбуда како голем прогресивен џекпот. Казиното ќе рекламира џекпот на автомати кои нудат милиони долари. Но, тука е трикот; казиното разбира дека ако ве убедат да се вртите, шансите се дека ќе се вртите додека не се исцрпи вашата банка. Пред да го сфатите, изгубивте 200 долари бркајќи алузивен џекпот.

Трик #5. Освојте видео слотови за автомобил

Поради некоја причина, играчите не можат да одолеат на шансата да купат сосема нов автомобил. Но, како што се очекуваше, автомобилот е поврзан со играње одредена казино игра. Тие ќе направат убава приказна за да ве убедат дека е возможно да се победи автомобилот ако се обложите толку пати и заработите влезни поени. За жал, шансите за учество во финалната ждрепка се многу мали, со оглед на тоа што милиони играчи учествуваат на истиот турнир.

Трик #6. Играјте со чипови наместо со вистински пари

Овој е распространет ако играте блек џек или Тексас Холдем на вашето омилено копнено казино. Ќе добиете неколку шарени дискови кои претставуваат вистински пари. Зошто? Многу е полесно да се оди со полн гас со чипови отколку вистински пари. Исто така, загубите на чипови не болат толку многу. Дополнително, повеќето казина им дозволуваат на играчите да финансираат картичка што се користи за играње дигитални игри. Генерално, тие гарантираат дека не гледате вистински пари кога се коцкате.

Заклучок

Казината се мајстори да ве измамат да потрошите многу пари. Но, сега кога знаете некои од нивните трикови, секогаш можете да останете чекор понапред со вашата банка. Не е напор да имате ограничувања за загуби, ограничувања за победи и временски ограничувања ако соодветно ја планирате вашата игра. Како заклучок, играта треба да биде по ваши услови, а не нивни.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести