Вести

April 14, 2021

Линии за плаќање наспроти Начини до победа

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Ако ја читате оваа статија, големи се шансите да бидете збунети од повеќе видео процеп услови, вклучувајќи ги и заедничките линии за плаќање наспроти споредбата на начините за победа. Во минатото, традиционалните слот машини имаа само една линија за плаќање. Во суштина, ова значи дека играчите или победуваат или губат. Меѓутоа, во денешно време, може да добиете дури 40 линии за плаќање. Значи, овој напис ќе расчисти одредена конфузија во врска со овие популарни механики на видео слотови.

Линии за плаќање наспроти Начини до победа

Што е платежна линија за автомат?

Кога зборувате за линиите за плаќање на автоматите, размислете за бандитските 3-релери со едно оружје, кои имаат само една линија за плаќање. Линијата за наплата е линијата каде што победничките комбинации ќе слетаат на ролните. Во слот машините од старата школа, играчите победуваа со порамнување на соодветните симболи хоризонтално на ролните. Меѓутоа, денес, играчите уживаат во десетици линии за плаќање, кои се протегаат хоризонтално, дијагонално, вертикално, како што велите!

На пример, популарниот Mega Moolah на сите времиња е видео слот со 5 ролни на 25 линии за плаќање. Во овој случај, играчите имаат до 25 различни начини да наредат добитна комбинација. Исто така, важно е да се запамети дека можете истовремено да слетувате соодветни симболи на повеќе линии за плаќање. Ова може да биде вредно кога играте игри како Starburst.

Што е слот машина начини за победа?

Во стандардниот формат на линија за наплата, може да има само конкретни победнички линии во еден слот. Сепак, механичарот на начини за победа го отстранува ова ограничување. Со оваа функција, играчите создаваат добитна комбинација само откако ќе слетуваат повеќе слични симболи на соседните макари. Со други зборови, позицијата на која слетуваат симболите е ирелевантна. За возврат, начините за победа нуди многу повеќе добитни комбинации од линиите за плаќање.

Одличен пример за автомати со начини за победа е MEGAWAYS, кој нуди повеќе од 500.000 начини за победа. За разлика од обичните онлајн казино автомати со специфичен број на симболи на секој реален, симболите на MEGAWAYS се означени на ролните и се менуваат со нови вртења. Слот Mystery Reels има огромни 117.649 начини за победа со само шест ролни.

Како да се разликуваат двете механизми за плаќање

За почеток, линиите за плаќање се само линии за плаќање, додека начините за победа може да имаат повеќе синоними. Затоа, немојте да се изненадите кога ќе наидете на поимот winning way или betways бидејќи сите тие значат исто.

На посериозна забелешка, линиите за плаќање имаат помал број и доаѓаат во мали групи. Тоа може да биде дури 3 и до 40, во некои случаи. Секоја линија за плаќање над 40 е начин на победа. Стандардниот дизајн на ролна 5x3 обично има 243 начини за победа. Ако играте во рамка 5x4, очекувајте 1.024 начини за победа. Во меѓувреме, најневообичаената мрежа 6x4 може да се пофали со огромни 4.096 начини за победа.

Линија за плаќање наспроти начини за победа: што е најдобро?

До овој момент, очигледно е дека највидливата разлика е количината. Обично, линиите за плаќање не можат да одат подалеку од 40 комбинации. Но, за начините на победа, износот е до бесконечна. Некои онлајн казино развивачите на игри, како Играње на големо време, дури и дизајнираа иновативни карактеристики за да го подигнат износот уште повеќе. Нивните видео слотови овозможуваат до 117.649 начини за победа.

Но, кога играте во онлајн казина, секогаш запомнете дека победите се случајни. Со други зборови, линиите за плаќање или betways нема да ги зголемат вашите шанси во однос на работ на куќата. Исто така, нестабилноста на слотот и RTP (Враќање на играчот) ја одредуваат сумата што можете да ја освоите. Сè на сè, зависи од вашата желба, иако победничките начини ќе ви дадат повеќе победнички комбинации.

Заклучок

Онлајн слотови постојано иновираат и се развиваат. Некои видео слотови го комбинираат чувството на плаќањето во кластерот и начините за победа за да ги зголемат вашите шанси за победа. На пример, „Функцијата Tumble“ на Sweet Bonanza ќе ви донесе победа откако ќе спуштите повеќе од осум идентични симболи на ролните. Да заклучиме, индустријата за онлајн коцкање допрва треба да го види последниот од различните типови на добивки.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести