Вести

March 23, 2024

Мартовското лудило достигна ново високо ниво: предизвикот на турнирот на ESPN собори рекорд

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Клучни средства за носење:

  • Рекорд за учество: Предизвикот за машки турнир на ESPN за кошаркарскиот турнир NCAA во 2024 година постигна нов рекорд со завршени 22,6 милиони загради, што претставува зголемување од 13 проценти од минатата година.
  • UConn го води пакетот: UConn се појавува како фаворит за победа, со 24,7% од заградите кои ги избрале Huskies да го преземат шампионатот.
  • Иновативни карактеристики: Предизвикот на турнирот ESPN го воведува Perfect Bracket Tracker, подобрувајќи го искуството на навивачите со статистика и податоци во реално време.
  • Женскиот предизвик се уште е отворен: Додека поднесувањата за загради за мажи се затворени, предизвикот за женски турнир на ESPN останува отворен за пријави во последен момент до почетокот на првиот натпревар на 23 март.

Фразата „Мартовско лудило“ никогаш не била посоодветна, со најновиот рекорд во завршени загради за предизвикот за машки турнир на ESPN што навистина го отелотворува овој термин. Неверојатните 22,6 милиони загради поставени на натпреварите поставени за 22 март 2024 година, го урнаа минатогодишниот рекорд за 13 проценти, поставувајќи нов рекорд на сите времиња и разгорувајќи ја жестоката атмосфера околу популарниот кошаркарски турнир NCAA.

Мартовското лудило достигна ново високо ниво: предизвикот на турнирот на ESPN собори рекорд

Рекорден хит непосредно пред почетокот на првиот натпревар:

(Прво пријавено од: Соопштение за печат на ESPN, датум неодреден) - Рекордниот број на облози беше постигнат претходно денеска, при што надградениот Турнирски предизвик на ESPN регистрира неверојатни 27.555 загради во минута непосредно пред почетокот на првиот натпревар на турнирот. Интересно, UConn е идентификуван како најпопуларен избор за победа во машкото финале, со речиси една четвртина од сите загради (24,7%) кои ги фаворизираат минатогодишните шампиони, Хаски.

ESPN отиде над и подалеку за да ги задоволи најселективните барања на љубителите на кошарката. Предизвикот на турнирот сега го содржи Perfect Bracket Tracker, алатка дизајнирана да користи статистика и податоци за пополнување загради и предвидување на победниците, наместо да се потпира само на среќата. Оваа функција не само што додава елемент на забава, туку обезбедува и средства во реално време за следење на совршените загради и различните фактори кои влијаат на овие резултати.

Предизвик за женски турнир на ESPN кој бара последни облози:

Рекордниот моментум на машкиот турнир ја поставува основата за возбудливи две недели кошарка. Со затворањето на ESPN Tournament Challenge за мажи, вниманието се свртува кон ESPN Tournament Challenge за жени, кој останува отворен за поднесување на загради до почетокот на првиот женски натпревар на 23 март во регионот Albany 1 во 11:30 часот по ET. Воведниот натпревар меѓу Мичиген Стејт и Северна Каролина ќе го означи крајот на процесот на обложување, дозволувајќи им на навивачите целосно да се нурнат во следењето на напредокот на нивните миленици низ првенството.

Незаборавно искуство:

ESPN, како ексклузивен дом на NCAA Division I женско кошаркарско првенство, подготви пакет алатки за оние кои имаат завршено некоја од рекордните 22,6 милиони загради. Овие алатки се дизајнирани да им помогнат на навивачите да ги следат нивните облози, резултати и податоци во текот на турнирот, обезбедувајќи лудилото во март 2024 година да биде незаборавно искуство за сите вклучени.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД
2024-04-15

BetMGM и GameCode формираат динамично партнерство за револуција во iGaming во САД

Вести