Вести

July 22, 2023

5 големи победи во онлајн казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Коцкањето претставува бескрајни можности за победа на играчите. Без разлика дали е тоа покер, слотови, baccarat, sic bo или други игри, шансата да го постигнете тоа е огромна. Историски гледано, сите акции и големи победи се случија во копнените казина. Сепак, со појавата на онлајн казина, онлајн коцкарите исто така жнеат големи награди. Во овој пост, ќе ви откриеме некои огромни добивки во казино што доаѓаат со нивните различни шокери.

5 големи победи во онлајн казина

Скрши Хејвуд со 17 милиони долари на 25 години

Џон Хејвуд беше обичен тип кога го погоди големо. Тој беше 25-годишен британски војник кој штотуку се врати од служба на својата земја во Авганистан. Во тоа време, тој сè уште ги ставаше нозете под него и работеше работа со минимална плата што беше доволно за да ги покрие неговите сметки и другите трошоци за живот.

Следејќи ја целата негова напорна работа и посветеност да и служи на својата земја, кармата на големо му се насмевна. Хејвуд не сакаше да ја скрши банката кога се најави на својот онлајн казино сметка. Според извештаите, тој депонирал околу 40 американски долари и мислел дека ќе си ја проба среќата додека гледа телевизија.

Документарецот од Втората светска војна што тој го гледаше почна да станува возбудлив, па тој не обрнуваше толку големо внимание на неговата прогресивна игра со џекпот која полека растеше. Меѓутоа, кога забележа дека неговите потенцијални добивки растат, тој брзо го смени својот фокус. Неколку вртења подоцна, г-дин Хејвуд ќе се загледа во повеќе од 17 милиони американски долари на 25-годишна возраст.

Норвешки студентски сон

Соништата можат да се остварат дури и кога поединецот ќе изгуби ноќен сон. Се случи една од најголемите добивки на коцкање во Норвешка кога ученик влегол во џеб 11,7 милиони евра. 20-годишниот тинејџер не можел да заспие и се обидел да ја тестира својата среќа на прогресивни слотови. Тоа беше животна одлука која на крајот го трансформираше неговиот живот.

Студентот ги обложил сите депонирани пари и останал само со а бонус во онлајн казино. Тој ефикасно ги користеше бесплатните вртења за да ја сврти својата плима наоколу и да го собере тенџерето. Онлајн казиното каде што обложувал го упатил кај финансиски консултант за најдобро да го искористи своето богатство.

7,4 милиони долари освои г-дин Равири Поу на Мега Мула

Слотовите се неверојатно популарни во секое онлајн казино, но тие не се оние што ви даваат најдобар џекпот или најдобри шанси. Меѓутоа, г-дин Равири Поу може да го каже спротивното.

Тој само бараше забава кога се најави тој ден. Тој играше на слотот Мега Мула. Не требаше многу време додека не го погоди бројот кој гарантираше дека неговиот живот никогаш нема да биде ист. Слот дефинитивно беше во негова корист, а тој си замина со над 7 милиони долари. Тоа е сигурно неверојатно за слот. Тој изјави дека нема да ги користи парите за домови, автомобили или друг луксуз. Тој рече дека само сака пари за да го подобри квалитетот на животот на неговото семејство.

Почетник удира во тенџерето

Голем број онлајн коцкари се обложуваат неколку пати пред да постигнат огромни победи. Сепак, тоа не беше случај за Нил. Кога играше онлајн слот игра во 2017 година, играчот на Шкотска зграпчи 7,1 милиони евра. Почетниот депозит на Нил беше 30 фунти, а тој освои многу со обложување бедни 4 фунти.

Нил ја сподели својата огромна победа преку телефонски разговор со членовите на неговото семејство. Неговите родители дури верувале дека сумата може да биде број на лотарија, а не џекпот. Нил даде неколку планови за тоа како ќе ги троши парите. Најважно беше дека тој ќе донира дел од богатството на Macmillan Cancer Research.

Tenacity Pays

За голема победа не е потребна покана, а тоа беше случај со одредена мајка на три деца. Доналин К., родум од Хаваи, доби една од најголемите исплати на казино, неверојатни 1,88 милиони долари. Понатаму, тоа беше случај на упорност да се исплати бидејќи таа се коцкаше три последователни години пред нејзината голема пауза.

Доналин играше популарен слот кога го освои тенџерето. Неверојатно, тоа беше нејзиниот првичен облог од 0,50 долари што резултираше со исплата од милион долари. Откако ја собрала својата добивка, мајката отишла приватно за да ужива во добивката со своето семејство. Во истото казино, Марија А. освоила 1,17 милиони долари играјќи ја истата игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести