Вести

September 12, 2023

Најдете ја вашата среќа што недостасува секој вторник во казиното 1Bet со бонус од 100 евра

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Основано во 2011 година, 1Bet е онлајн казино лиценцирано од Курасао со највисоко рангирање. Оваа веб-страница им нуди на играчите на казино обемна листа на бонуси и промоции, вклучувајќи награда од 100 евра секој вторник. Значи, што мора да направите за да го побарате овој бонус? Продолжете да читате за да го откриете процентот на бонус, минималниот депозит и други услови.

Најдете ја вашата среќа што недостасува секој вторник во казиното 1Bet со бонус од 100 евра

Кој е бонусот од 50% до 100 евра во 1Bet?

Секоја недела, 1Bet ги поканува играчите да депонираат во вторник за да се квалификуваат за бонус за повторно вчитување од 50% до 100 евра. Со други зборови, казиното ќе ве награди со половина од вашиот депозит како бонус што не може да се повлече. Значи, ако депонирате 100 евра, ќе добиете 50 евра од овој оператор.

Ова казино вели дека минималниот депозит за квалификациите за оваа промоција е 20 евра. Додека прават депозит, играчите мора да влезат во 1BSHUFF код за да го добиете бонусот веднаш. Запомнете дека депозитот мора да биде во вторник од 00:01 до 23:59 GMT. Неделниот бонус е достапен за барање до 31 декември 2023 година.

Бонус Услови и правила

Подобни играчи за ова бонус за депозит мора да го обложите и износот на депозитот 30x за да побарате повлекување. На пример, ако депонирате 100 евра за да добиете бонус од 50 евра, тоа значи дека мора да обложите 150 евра x 30 (4.500 евра) за да ја повлечете сумата. Оваа стапка е на попријателска страна бидејќи некои бонуси за казино може да достигне 40x или 50x.

Во меѓувреме, сите облози на слотови, гребење и забавни игри во казиното библиотека за игри придонесе 100% кон условот за обложување. Значи, ако обложите 50 долари на кој било автомат, целата сума ќе придонесе за исполнување на условот за превртување 30 пати на Казино 1Bet. Исто така, сите верзии на рулет освен насловите на рулет во живо придонесуваат 10% во условот за обложување.

Други услови што треба да се исполнат при користење на ова бонус за повторно вчитување вклучуваат:

  • Облозите направени со помош на функцијата Gamble на слотови не придонесуваат.
  • Играчите на онлајн казино не може да става облози 5% поголеми од дадениот бонус.
  • Условот за превртување мора да се исполни во рок од 21 ден од активирањето на бонусот.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД
2024-05-31

Навигација низ лавиринтот: Федералната акциза за спортско обложување во САД

Вести