Вести

June 27, 2022

Најдобрите идеи за тетоважи за коцкање 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Кога ќе влезете во казино, вообичаена работа што ќе ја видите кај повеќето играчи се тетоважите. Ова е јасен показател дека коцкањето и тетоважите се неразделни. Но, земете го од нас во CasinoRank дека создавањето листа за проверка полна со идеи за тетоважи за коцкање не е торта. Мора да ги разгледате работите како што се личните верувања, преференциите на играта, етичката природа на тетоважата, дизајнот итн. 

Најдобрите идеи за тетоважи за коцкање 2022 година

Значи, без разлика дали сакате да играте во најдобрите онлајн казино сајтови или копнени казина, овие дизајни на тетоважи за коцкање се за вас да размислите. Се надевам дека ви се допаѓаат!

Најдобри дизајни за тетоважи за коцкање

Без понатамошно одложување, тука е списокот без посебен редослед. 

1. Кралско плакнење

Дали сте жесток љубител на покер? Тогаш не пропуштајте шанса да ја нацртате најдобрата рака во оваа игра на вашата рака. Оваа класична тетоважа за коцкање може да ја содржи иконата Аце на лопати, највисоко рангирана покер картичка на палубата. 

Можете да додадете роза направена од УСД, ЕУР, CAD или вашата локална валута за да ја направите целата идеја позабавна. Оваа тетоважа ќе направи да изгледате најкул на масата за покер. 

Најдобрите идеи за тетоважи за коцкање 2022 година

2. Џокерот

Се сеќавате на Џокерот во филмот од 2008 година, Темниот витез, врз основа на стриповите на DC? Можеби нема да ве привлекува овој измислен филмски лик, но тој сепак е синоним за она што повеќето коцкари сакаат да го прават - смел големиот! 

Можете да го нацртате Џокерот кој држи неколку кецови, добро познат симбол за коцкање. Повторно, можете да се прикажете себеси како љубител на лопати во овој дизајн на тетоважа за коцкање. 

Најдобрите идеи за тетоважи за коцкање 2022 година

3. Коцки што се вртат

Можете ли да замислите шарена тетоважа со вртење коцки на нечиј грб во теретана? Изгледа кул, нели? Игрите со коцки како Sic Bo, Bac Bo и Craps се меѓу најомилените казино игри во Макао и Лас Вегас. 

Љубовта кон овие игри можете да ја покажете со цртање тетоважа со коцки кои паѓаат. Тетоважата со коцки може да ја покаже и вашата желба да преземете значителни ризици во животот и коцкањето.

Најдобрите идеи за тетоважи за коцкање 2022 година

4. Кралот на срцата

„Кралот на самоубиството“ е уште една култна коцкарска картичка што можете да ја додадете на вашата тетоважа. Но, за да изгледате покреативно, додадете рулет со црвени, црни и зелени џебови во позадина. 

Можете исто така да додадете неколку црвени коцки, планински товар со чипови и пакет пари за да го покажете идеалното чувство за коцкање. Оваа тетоважа за коцкање ќе им каже на сите што се грижат да видат дека сте горд коцкар. 

Најдобрите идеи за тетоважи за коцкање 2022 година

Најдобрите од останатите тетоважи за коцкање

5. Победуваат лошите момчиња

Ако сте морално строг тип, ве молиме целосно прескокнете ја оваа идеја за тетоважа за коцкање и разгледајте ги другите опции. Сепак, постои идеја во животот дека дамите сакаат „лоши“ момчиња. Иако жирито сè уште не го прави тоа, можете да ја поддржите идејата со добро осмислена тетоважа за коцкање. 

Побарајте од вашиот тетоважи да напише „Крал“ на соодветната карта, држејќи ги неговите слабо облечени „Кралици“ од двете страни. Исто така, кажете му на вашиот уметник да му даде круна на кралот на скелетот. 

6. Смејте се на судбината

Џокер повторно се враќа во оваа идеја за тетоважа за коцкање. Смеењето на судбината не е нешто што го сакаат повеќето коцкари, но моќниот Џокер не се двоуми со тоа. 

Така, нацртајте тетоважа на овој лик од DC кој држи половина изгорена банкнота од 100 долари. Сè уште не ја разбирате смислата за коцкање во тоа? Зошто да не додадете запален кец на лопати во мешавината?

7. Храбриот коцкар

Дали сте секогаш подготвени да ризикувате на масата за покер или блек џек? Можете да бидете најмалиот човек на масата, но оваа тетоважа ќе го извади коцкарскиот ѕвер во вас. Нацртајте жестоко лице од тигар или лав на левата или десната града за да покажете дека сте храбриот во оваа тетоважа. 

Потоа, дополнете го со неортодоксни картички, повеќе коцки и тркало рулет на соодветната рака. Генерално, ова е веројатно една од најдобрите идеи за тетоважи за коцкање досега.

8. Минатото

Еве една идеја за тетоважа за коцкање која има подлабоко значење отколку што гледаат очите. На раката што носи, нацртајте песочен часовник со натписи; „Почит“ и „Минатото“ 

Потоа, можете да додадете цвет од роза направен од долари и кралски лопати од А до Ј. Идејата на оваа тетоважа е да им каже на оние кои се грижат да ја видат дека сте поминале низ многу работи. 

9. Лас Вегас

Многумина го сметаат Лас Вегас за главен град на коцкањето, а оваа тетоважа деновиве станува малку позната. Носителот на оваа уникатна тетоважа јасно соопштува дека сака коцкање и дека би скокнал до следниот авион за Лас Вегас. 

Не заборавајте да додадете работи како рулет, коцки и картички за да ја направите тетоважата попривлечна.

Заклучок

Ова се само некои дизајни на тетоважи за коцкање за да ја изразите вашата љубов кон играта. 

Запомнете дека тетоважите можат да ви помогнат да кажете нешто подлабоко и лично без да изговорите ниту збор. И, се разбира, консултирајте се со вашиот тетоважи за повеќе идеи за тетоважи за коцкање. Никогаш не е доволно!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести