Вести

September 6, 2019

Најдобро време за играње и освојување слот машини

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Секој што игра игри со автомати се надева дека ќе добие голема победа, а многумина веруваат дека играњето во одредени периоди од денот може да ги подобри нивните шанси за победа. Некои веруваат дека машините плаќаат кога прогресивниот џекпот е доволно голем или кога казиното има одреден број присутни играчи.

Најдобро време за играње и освојување слот машини

Овде ги разгледуваме популарните мислења за тоа кога е најдобро играјте слот машини во вашето омилено онлајн казинои факторите што треба да ги имате на ум кога размислувате кое време и тактика сакате да го искористите за да се обидете да победите големи, додека запомнете дека на крајот од денот, победата е случајна!

Утро, пладне или ноќе?

Во зависност од видот на казино игрите или каде играте, ќе забележите дека казината имаат тенденција да бидат позафатени навечер. Ова е честа појава, особено кога казиното е во близина на популарни места за јадење и забава. Меѓутоа, ако бројките се високи, можеби нема да ги играте вашите омилени игри.

Некои луѓе веруваат дека машините плаќаат најмногу кога казината се зафатени бидејќи има повеќе сведоци на победата. Ова набљудување ги охрабрува луѓето да играат повеќе за време на големиот сообраќај. Едно нешто што треба да се запамети, особено ако играте прогресивна игра, е дека колку е позафатено казиното, толку е поголем џекпотот.

Кое време има најдобро искуство за играње

Многумина веруваат дека без оглед на времето од денот, најдобри резултати се постигнуваат само кога ја играат нивната омилена игра. Поверојатно е дека тоа ќе се случи во потивки периоди, каде што е достапна вашата машина за среќа, без други играчи да се редат зад вас за да го заземат вашето место.

Еден од најдобрите совети да го искористите тајмингот во ваша корист е да креирате рутина, без разлика на времето од денот. Запомнете, треба да бидете во него за да го освоите. Затоа, обидете се да играте одреден број вртења во исто време и ден и видете која рутина најмногу ве наградува!

Кое време е најдобро да се игра за онлајн казина?

Онлајн казина може да бидат покомплицирани кога се применува методот на „тајминг“, бидејќи казиното може да биде базирано во различна временска зона. Ова е особено точно за популарните игри во живо и каде што играте со играчи кои можат да бидат 12 часа пред вашата временска зона.

Истата логика важи и за вистинските слотови - ако играта не се исплатила некое време и прогресивната добивка е висока, без оглед на вашето локално време или каде е поставена играта, добра идеја е да се игра, имајќи предвид дека играта ќе мора да плати во одреден момент!

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести