Вести

December 27, 2022

Најследените онлајн сметки за коцкање на Twitch

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Дали барате да ги подобрите вашите онлајн вештини за коцкање во слотови, рулет, бакара и други казино игри? Размислете за следење на најдобрите казино стримери на Twitch. Оваа платформа е дом на повеќе од еден милион активни дневни преноси, при што некои стримери, како што се Roshtein и Trainwreckstv, создаваат ниша во онлајн стриминг на коцкање. 

Најследените онлајн сметки за коцкање на Twitch

Додека повеќето го прават тоа за забава, некои се платени од развивачите на онлајн казино игри за да ги рекламираат своите нови наслови и функции во играта. Колку е попознат стримерот на Twitch, толку повеќе содржини за коцкање споделуваат. Значи, овој напис направи малку копање за да наведе некои сметки за коцкање Twitch што вреди да се следат.

Trainwreckstv – 2,1 милиони следбеници

Trainwreckstv (Тајлер Фараз Никнам) е американски стример за игри на Twitch со повеќе од 2,1 милиони следбеници. 31-годишникот ја започна оваа гејмерска сметка во 2015 година, која ја користи за стриминг онлајн казино игри и eSports натпревари во CS: GO, Dota 2, Valorant, League of Legends и повеќе. Од вкупното време на пренос, слотовите го заземаат вториот најголем удел. Тој дури и освои џекпот од 769.500 долари додека играше на автоматот Buffalo King на Pragmatic Play.

Роштејн – 1,1 милион следбеници

Следи во далечна секунда според следбениците е Роштејн. 25-годишникот ја започна оваа сметка на Twitch во 2016 година, каде што ги почести своите лојални следбеници во забавен свет на автомати. Во јули 2022 година, Роштејн постави нов рекорд постигнувајќи огромен џекпот од 18,7 милиони долари додека играше на Wanted Dead или Wild слот од Hacksaw. Тој се обложил од 1.500 долари пред да пристигне пет VS симболи и множители 3x, 5x, 8x, 8x и 20x. Муабетот полуде!!

Xposed – 534K следбеници

Xposed е уште една сметка за казино Twitch што ќе ве мотивира да победите на големо најдобрите онлајн казино сајтови. Оваа сметка е во сопственост на Коди, 26-годишник кој стримуваше казино игри во последните седум години. Канадскиот коцкар е познат по експериментирањето со различни игри, вклучително и наслови на игри на маса. Тој, исто така, организираше забавни преноси за е-спорт игри, особено Call of Duty. Неговата позитивна енергија за стриминг му донесе нето вредност од повеќе од 9 милиони долари. 

Agusbob – 382K следбеници

Ако сте љубител на крипто-коцкање и разбирате латински, следете го Agusbob на Twitch. Младиот Аргентинец е познат по тоа што ги игра најдобрите игри со дилер во живо користејќи дигитални монети како Bitcoin и Litecoin. Неговиот уникатен хибриден стил на играње му донесе повеќе од 300 илјади следбеници кои секогаш се на подготвеност за да го ангажираат кога и да почне да игра. Агусбоб освои награда која му го промени животот додека играше Monopoly Live од Evolution Gaming. 

ClassyBeef – 267 илјади следбеници

ClassyBeef е онлајн сметка за коцкање Twitch управувана од познатиот BeefGang. Оваа група од шест се врти на стриминг за да обезбеди нивните следбеници да добијат постојана забава. BeefGang се познати по нивните хумористични сесии за коцкање, првенствено за онлајн слотови. Значи, ако сакате да ги вртите ролните, чувајте го тука за повеќе ажурирања и забава. 

DeuceAce – 254K следбеници

Може да се придружите на Џеј, Адам и нивната заедница за разговор во некоја онлајн забава за коцкање на високо ниво. Интересно, Џеј и Адам беа инспирирани да ја започнат оваа сметка за стриминг за слотови од Роштејн. Се чини дека оваа инспирација делува за нив затоа што сметката на Twitch е релативно нова, стартувана во јуни 2020 година. Како и Роштејн, Џеј имаше свој момент на слава кога освои 129.122 евра додека ја играше The Dog House од Pragmatic Play. 

VonDice – 209.000 следбеници

VonDice е онлајн стример за коцкање на Twitch со победничка насмевка и шармантна личност. Тој ја признава својата неуморна љубов кон онлајн слотови, па оттука и забавно исполнетите сесии за вртење и бонусните кругови за лов. Како и многумина на оваа листа, VonDice е нова сметка на Twitch по лансирањето во јануари 2021 година. VonDice, исто така, имаше кратко појавување на каналите Roshtein и DeuceAce, неговите долгогодишни пријатели. Ова му даде предност кога конечно ја лансираше својата сметка на Twitch. 

CasinoDaddy – 175K следбеници

CasinoDaddy е една од најдобрите сметки на Twitch за кампување ако сакате да играте онлајн слотови. Оваа сметка на Twitch може да се пофали со повеќе од 14 часа дневни преноси во живо, при што секој пренос собира повеќе од 30 илјади прегледи. Ќе го гледате CasinoDaddy како игра коцкарски игри со високи влогови како слотови и покер користејќи вистински пари. Оваа сметка има една од најактивните заедници на Twitch. 

AyeZee – 153 илјади следбеници

AyeZee (Zaid) е еден од ретките Twitch стримувачи за коцкање преку Интернет кои се грижат за нивната заедница за разговор. Овој канал има своја посветена арена за игри и табла на водачи каде заедницата може да освои повеќе од 500 илјади долари месечно. И покрај тоа што ја признава својата љубов кон покерот, каналот на Заид е главно за играње онлајн слотови. 

Заклучок

Платформата Twitch е веројатно најпопуларната за проследување содржини поврзани со коцкање. Стримерите добиваат пристоен приход од нивните преноси, додека нивната заедница добива забава и знаење за онлајн коцкањето. Стримерите на Twitch како Roshtein и DeuceAce дури и освоија суми што го менуваат животот додека ги играат овие игри.

Но, не чувствувајте притисок да играте онлајн казино игри како што се добрите на Twitch. Повеќето сметки на Twitch ги советуваат играчите да играат одговорно и да практикуваат управување со банкроти затоа што се работи за забава. Тие не можеа да бидат далеку од вистината!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04