Вести

May 24, 2021

Најсмешните казино шеги и играни на сите времиња

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Во последните неколку години, видовме коцкари како се редат за да добијат дел од онлајн казино игрите. Тоа е дури и подобро за време на периодот на Ковид-19, кога повеќето казина од тули и малтер ја прекинаа работата. Но, исто како кога играте во амбиент лично, онлајн коцкање треба да биде забавно и пријатно. Оваа статија ве запознава со некои коцкарски шеги и игра на зборови за казино за да ги задржите работите лесни во вашите онлајн сесии за коцкање.

Најсмешните казино шеги и играни на сите времиња

Смешни казино играни

Еве список од 10 игра на зборови за казино:

 1. Која е разликата помеѓу казината во живо и онлајн? Во онлајн казината можете да плачете откако ќе изгубите облог и никој нема да ви се смее.
 2. Првиот знак дека можеби имате зависност од покер е именувањето на вашите деца Check and Raise.
 3. Вашата најдобра шанса да постигнете кралски флеш во покер соба е во бањата.
 4. Дали ја знаете разликата помеѓу казино и црква? Тоа го мислиш кога се молиш во казино.
 5. Сите онлајн казина се жалат дека губат премногу пари на играчите. Па, барем сега знаат како се чувствуваат играчите.
 6. Зошто коцкањето е невообичаено во Африка? Затоа што имаат премногу гепарди!
 7. Ако сретнете Т-рекс кој работи во казино и се крие од полицијата, знајте дека тој или таа е трговец со мало оружје.
 8. Благодарение на коронавирусот, затворени се и казината и црквите. Па сега знаете дека кога небото и петицата се договорат за нешто, тоа е незапирливо.
 9. Како да оставите казино милионер? Само влезете во милијардер.
 10. Откако претходно поседувал повеќе казина, Доналд Трамп би знаел дека Домот на крајот победува.

Игра со карти Шеги

Еве список на смешни игра со карти:

 1. Дали некогаш сте виделе пирати да играат карти? Тоа е затоа што тие обично стојат на палубата!
 2. Кое животно секогаш победува на покер игра? Блефало.
 3. Што би направил Бетмен ако загуби на покер? Ќе го повикаше џокерот.
 4. Врската е како играње карти. Прво, имате срца и дијаманти, а потоа на крајот се палките и лопатите
 5. Во соседството има казино за кучиња. Гејмерите можат да играат покер, блек џек и рулет, сето тоа под еден покрив. Сепак, играчите мора да излезат надвор за глупости.
 6. Играч побарал картички од втора рака од казино во Лас Вегас. Но, по еден месец, картичките не стигнаа. Кога побара ажурирање, тие рекоа дека се занимаваат со неговата нарачка.
 7. Дали знаете срце без органи? Проверете го шпилот со карти.

Подолги приказни за шегите со коцкање

Еве список на подолги игри на среќа за коцкање:

 • Двајца досадни дилери на казино седат на маса за глупости чекајќи го првиот клиент на денот. Одеднаш, една убава жена влегува и обложува 10.000 долари на една коцка. Таа потоа прашува дали може да игра топлес бидејќи тоа ја прави да се чувствува посреќна. Двајцата дилери ѝ ја исполнуваат желбата, по што таа почнува да скока горе-долу, врескајќи: „Да! Да! јас победив!“ Таа ги прегрнува дилерите и ги собира своите добивки. Откако замина, еден од занемеените дилери прашува: „Што тркалаше?“ „Не знам. Мислев дека гледаш“, одговори другиот.
 • Еден човек влегува во казино каде што гледа плакат на кој пишува: „За оние со проблем со коцкање, бирајте 1-800-GAMBLER“. Тој одвојува момент да размисли за тоа, а потоа се јавува на бројот. На одговорот, тој рече: "Јас имам шестка и кец на десетка, а дилерот има 7. Што да правам?"
 • Коцкар посетува казино и игра цел ден. За жал, тој ги губи сите облози. Истото се случува и следниот ден. Третиот ден, дилерот го прашува што работи за живот и дали може да си дозволи да изгуби повеќе пари. Интересно е што тој вели дека победата е поврзана со личноста. Тој рече: „Заработувам 12.000 долари месечно, а мојот харизматичен пријател кој кажува само работи што ги топат срцата добива 3.000 долари месечно. На друг мој пријател спортист му се плаќа 4.000 долари месечно само за фотографирање. Исто така, мојот многу интелигентен пријател заработува 5.000 долари месечно“. „Па каква е вашата личност за да заработите толку многу? прашал дилерот. Човекот одговорил: „Едноставно ги објавувам нивните срања!"

Забавувај се

Се надевам дека уживавте во читањето на овие игри за коцкање. Можете да ги користите овие шеги во казино и уште многу други за да го одржувате расположението секогаш кога расположението за коцкање е намалено. На крајот на краиштата, коцкањето треба да биде првенствено за забава.

Пробајте една од овие игри на среќа за коцкање и кажете ни какви беа реакциите. Забавувајте се таму!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Финансискиот неочекуван на GambleAware: длабоко нурнување во донацијата од 49,5 милиони фунти и нејзините импликации за законите за коцкање во Обединетото Кралство
2024-06-04