Вести

September 11, 2019

Новото партнерство Spinmatic му дозволува на операторот на CasinoEngine да се прошири

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Spinmatic Entertainment штотуку напиша ново партнерство со iGaming, платформа за интеграција која штотуку склучи договори со EveryMatrix's Casino Engine и Fazi Interactive. Овој нов аранжман и овозможува на широката мрежа на CasinoEngine да пристапи до премиум казино игрите во портфолиото на Spinmatic.

Новото партнерство Spinmatic му дозволува на операторот на CasinoEngine да се прошири

Огромната операторска мрежа на CasinoEngine ќе може да лансира нови промоции кои се базираат на џекпот. Операторите, исто така, ќе можат да ги искористат предностите на новите алатки наменети за диференцијација на брендот, благодарение на партнерството. Тие можат многу полесно да ги поттикнат играчите користејќи ги промоциите, а сепак да се усогласат со различните регулаторни ограничувања.

Осамена интеграција

Платформата за интеграција на казино, која е водечка во индустријата, обезбедува пристап до повеќе од 140 провајдери и 8000 наслови кои се сите интегрирани во еден софтвер за казино. Ова значи дека содржината на казиното ќе биде искористена на погодно место. Пристапот до содржината е побрз и многу полесен.

CasinoEngne е меѓу најзначајните агрегатори за игри во индустријата. Некои од нивните водечки партнери за игри вклучуваат Habanero, NetEnt, Greentube, Microgaming, Quickspin, Pragmatic Play, Tom Horn Gaming и Yggdrasil, меѓу многу други. Многу повеќе гејмерски компании бараат да се приклучат на платформата, бидејќи се чини дека ја држи иднината на светот на игрите.

Поволно партнерство

Управниот директор на Spinmatic Entertainment коментираше за новото партнерство. Во својата изјава, тој изјави колку е воодушевена неговата компанија што работи со CasinoEngine во обид да ги шири своите игри на глобално ниво. Тој, исто така, повтори колку е уверен дека партнерството ќе биде од корист и за операторите.

Благодарение на партнерството, операторите можат да создадат уникатни искуства за игри, во кои можат да уживаат сите нивни клиенти. Содржината што ја користат операторите, исто така, може да се прилагоди за да одговори на специфичните потреби и барања. Со возбудливите приказни и неверојатната графика, игрите најверојатно ќе бидат најпопуларни ширум светот.

Неодамнешни врски

Провајдерот на софтвер, исто така, потпиша уште еден договор за партнерство со Wiraya. Wiraya е софтверска компанија за управувана мобилна активација на клиенти. Се вели дека договорот е взаемно корисен и ќе помогне за комерцијално проширување во индустријата за игри. EveryMatrix се поврза и со BetWarrior, голем бренд за казино и спортско обложување.

Од друга страна, Spinmatic Entertainment потпиша договор за дистрибуција со Slotegrator. Благодарение на договорот, операторите на iGaming сега можат да додадат 13 видео слотови од Spinmatic Ent на она што го нудат. Видео слотовите се погодни за HTML5. Фокусот на Spinmatic е на видео слотови и бинго игри, кои се креирани со помош на најновата технологија HTML5.

About the author
Priya Patel
Priya Patel

Потекнувајќи од живописните пејзажи на Нов Зеланд, Прија Пател е истражувачката динамо зад длабинските увиди на OnlineCasinoRank. Нејзиниот прецизен пристап кон податоците и трендовите го револуционизираше начинот на кој гејмерите го перцепираат и се движат низ пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Priya Patel

Најнови вести

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација
2023-11-24

Револуционизирање на онлајн казина: мобилни игри, зголемени шанси, подобрена безбедност и 3D анимација

Вести