Вести

November 7, 2020

Обложување за живеење: можности и некои трикови што можете да ги имитирате

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Може ли да преживеам од коцкање?

Отсекогаш го имав ова прашање дека има нешто што е заклучено во умот на повеќето луѓе. понекогаш, изгледа нејасно да се мисли дека луѓето можат да го живеат целиот свој живот од парите направени на коцкање. Па, некое откритие овде ќе ве шокира, но секако е изводливо. Навистина има неколку луѓе ширум светот кои пристојно заработуваат коцкарска игра.

Обложување за живеење: можности и некои трикови што можете да ги имитирате

Ова може да дојде како откровение за секого, златното правило останува дека треба да имате пари за да заработите добри пари што се очекуваат за живеење во коцкање. Стариот израз дека „потребни се пари за да се направи“ е исто толку вистинит за коцкањето како и за сите други потфати таму. Меѓутоа, ако сте низок валјак, тогаш ќе мора да бидете трпеливи за да почнете да го правите добро.

Факторот на големо банкарство

За почеток, ќе ви треба она што се нарекува пари во казиното, тоа е сосема различно од парите на кои сите сме навикнати. Вообичаено, ако одлучите да заработите за живот од коцкање, мора да имате огромна готовинска резерва. Сите видови на коцкање имаат потешкотии, некои добиваат, а некои изгубите, така што ви треба оваа огромна готовина за да останете во играта. Не заборавајте дека вашиот куп готовина е извор на енергија на вашиот потфат во коцкањето. Не можете да остварите профит ако немате пари за коцкање.

Мора да имате доволно пари за да се извлечете од победничките и поразените серии, ефектот што обично го има вашиот раб на куќата над коцкарите. Првата грешка што ја прават најискусните коцкари е да немаат доволно голема сума. Пред да започнете да жнеете од коцкањето, можете да го ублажите ефектот на непредвидливата ситуација на добивка и загуба.

Слот за играње напред и назад за живот

Факт е дека играњето слотови за егзистенција е речиси незамисливо, освен ако не сте веќе богати и немате значителни средства од кои можете да си дозволите да се откажете на подолг рок. Речиси е полесно да изгубите 2.000 долари неделно отколку да заработувате 2.000 долари неделно за играње слотови. Сепак, сè уште можете да заработите солидна сума на готовина ако сте позитивно настроени и избегнувате верување.

Но, морам да ви кажам дека автоматите за автомати се конфигурирани да обезбедуваат долгорочни профити од казиното поради предностите на куќата, но можат паметно да го надминат казиното.

Колкав е овој раб на куќата или процентот на враќање?

Процентот на враќање на автоматот е збирот на сите облози што му се припишуваат на играчот со победи на машината, додека пак „куќниот раб“ е износот што казиното го одгризал секој износ што сте го обложиле или сте добиле или изгубиле, тие ќе земат процент. Секогаш кога слот машината има 95 отсто процент на враќање, што значи дека збирно враќа 950 долари од секои 1000 долари обложени на играчот.

Кога автоматот ќе врати 950 долари од 1000 долари, останатите 5 долари се чуваат за профит во казиното, што се нарекува „работ на куќата“. Накратко, ова имплицира дека процентот на враќање е 95%, додека работ на куќата е 5%.

Како да најдете слот со низок раб на куќата за лесно профитирање против казиното

Повеќето казино игри се изградени на таков начин што е лесно да се пресмета работ на куќата и да се отплати процентот, но исто така можете едноставно да ги добиете процентите со едноставен интернет преглед на казиното или слот-играта. Алгоритмите што ги контролираат системите имаат толку многу параметри што, освен ако немате пристап до софтверот, тешко е да се пресмета работ на куќата и да се отплати процентот.

Дополнителен проблем е тоа што одреден слот дава различни проценти на исплата од добавувачот, така што некои казино обично бараат нивниот слот да се програмира со „хаус“ врз основа на нивната желба. Затоа, не заборавајте да го знаете овој аспект и секогаш обидувајте се да играте слотови со многу нискиот раб за да ги намалите парите што ги губите во казиното дури и кога победувате.

Внимателно нахранете се со многуте онлајн бонуси

Онлајн казиноИсто така, им нуди зделки на љубителите на слотовите кога ќе депонираат пари. Некои нудат исто толку проценти или повеќе од вашиот депозит, овој депозит потоа ќе биде поврзан со бонус пари што можете да ги користите за обложување на слотови. Ова звучи како прекрасен начин за освојување на работ на куќата. Иако парите од бонусот изгледаат како да се дополнителни, кога ќе ги прочитате условите и одредбите вклучени во бонусот, ќе откриете дека не било толку лесно како да ви понудиме бесплатни готовина во казиното.

Секој онлајн процеп бонусот доаѓа со правила за тоа како ги користите бесплатните пари, што ќе правите пред да можете да ги искеширате парите и дали мора да задржите која било сума на бонус кога ќе ги исполните условите на договорот. Меѓутоа, ако правите должно внимание и паметно, можете да го скршите казиното со нивните пари. Ова е особено добро за коцкарите кои имаат низок фонд и сакаат да изградат до тоа ниво каде што ќе можат да почнат да живеат со коцкање.

Условите варираат од онлајн казино до онлајн казино, па затоа е неопходно да ги прочитате пред да направите депозит. Некои стимулации се одземаат од вашето салдо кога барате готовина, додека други ќе бидат исплатени.

Препорака за одржување на здрав банкрот за издршка

Иако не е целосно дадено дека можете да живеете од пари од коцкање, попрагматичен пристап може да помогне да се надминат шансите кога можете да си дозволите да правите облози од 500 долари или 1.000 долари по натпревар. Сепак, мора да имате огромна сума за да го постигнете ова, но што и да стекнете, обидете се секогаш да играте со 1% од вашата банка.

Ова имплицира дека ако имате субсидирам од 100.000 долари, направете облог од облози од 1000 долари. Некои обложувачи се доволно добри за да ги зголемат своите облози до 2%-3% од нивниот фонд, но јас нема да ви го предложам ова додека не имате долг досие за постигнување на огромни успеси.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести