Вести

May 29, 2022

Одговараат на дилер Блек Џек страна облог Објаснето

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Блек Џек е веројатно најнаградувачката игра на маса што постои. ЈасЕдноставно е за играње, а играчите можат да го намалат работ на куќата на помалку од 0,50% кога играат со оптимална стратегија.

Одговараат на дилер Блек Џек страна облог Објаснето

Сепак, блек џек традиционално исплаќа дури и пари во сооднос 1:1. Ако сте амбициозен играч, тоа не е доволно. Таму а страничен залог во блек џек Еден високо наградуван страничен облог за блек џек е Одговарање на дилерот. Значи, што точно е овој страничен облог и дали вреди да се разгледа? Овој пост го отпакува сето тоа! 

Што е облогот Match the Dealer?

Одговарајте на дилерот е стандард блек џек странични облози во игри како шпански 21, Pirate 21 и американски Блек Џек. Како на блек џек дилер правила, можете да го ставите овој страничен облог заедно со примарниот облог. Целта на овој страничен облог е релативно едноставна. Првите две карти на играчот треба да одговараат на картата на дилерот.

Забележете дека картичките за странични облози за блек џек може да се совпаѓаат во однос на костимите и вредноста или рангирањето. Овој страничен облог им дава на играчите здрава стапка на враќање од 4:1. Едноставно кажано, добивате 4 долари од успешен облог од 1 долари. Сепак, исплатата може да варира во зависност од играта и бројот на палуби. Ќе дознаете повеќе во следниот дел.

Поврзете ги коефициентите за обложување од страна на дилерот и исплата

Само Pirate 21 од Betsoft Gaming има залог од страна на Натпреварот со дилерот на најдобрите онлајн казина. Како што можеби веќе знаете, оваа игра користи шпански 21 правило, што значи дека се игра со шест палуби со карти. Правилата на дилерот на Блек Џек во оваа игра, исто така, предвидуваат дека дилерот погодува со меки 17, а играчите може да погодат или удвојат на Сплит Ајс. Патем, можете повторно да ги поделите Асовите ако сакате.

Што се однесува до исплатите на Match the Diler во оваа игра, ќе уживате во исплата 4:1 за несоодветни натпревари. Исплатата е уште поголема во 9:1 ако создадете соодветно совпаѓање. Предноста на куќата за овој страничен облог за блек џек е 3,06%, повисок од она што го нудат повеќето онлајн слотови. Друга работа, Pirate 21 има ограничувања на табелата од 1,00 до 100 кредити, а гејмерите можат да играат три раце истовремено.

Шпански 21 е уште една популарна варијанта на блек џек со овој привлечен страничен облог. Меѓутоа, во оваа игра со 6 палуби, сите 10-ки се повлечени од чевелот. Но, исплатата останува иста за соодветни и неприкладни натпревари, иако работ на куќата е малку помал на 3,05%. Ако имате два прилагодени натпревари, оваа игра се исплаќа на 18:1, со два неприкладни натпревари кои се плаќаат со 9:1. Во случај на прилагоден и неприкладен натпревар, играта се исплаќа на 13:1. 

Понекогаш може да најдете шпанска варијанта 21 играна со осум палуби со карти. Во таква игра, еден погоден натпревар се исплатува на 14:1, а непогоден натпревар плаќа 3:1. Два прилагодени натпревари плаќаат најмногу со 28:1, додека два неприкладни меча плаќаат со 6:1. И на крај, комбинацијата на соодветни и непогодни натпревари има исплата 17:1. Работ на куќата овде е 3%.

Дали вреди да се игра Match од страна на дилер?

Прво и најважно, повеќето напредни блек џек играчи не играат странични облози, вклучително и страничниот облог Match the Diler. Работата е што стапката на враќање за овие игри е многу помала од онаа што ја наоѓате на основната игра со блек џек. Повеќето онлајн казина имаат поволни правила кои им овозможуваат на играчите да уживаат до 99% RTP на главни облози без стратегија и 99,7% со оптимална стратегија. 

Но, тоа е само за тоа, бидејќи страничниот облог „Соклопување со дилер“ може да биде многу наградуван. Вообичаено, освојувањето на облогот во основната игра ви дава исплата 1:1. Сега тоа е кикиритки во споредба со исплатата 28:1 за две соодветни погодни во шпански 21 со 8 палуби. Но запомнете дека овие долги шанси е прилично мала веројатноста да се случат. Значи, поставете страничен облог за блек џек само за забавната страна на нештата. 

Поврзете се со стратегијата за обложување од страна на дилер

Ако баравте совети и трикови за тоа како да се обложите на куќата на страната на Одговарање на дилерот, целосно прескокнете го овој дел. Тоа е затоа што ниту една стратегија не може да го победи работ на куќата. Но, да, вашите долгорочни приноси може да бидат малку повисоки ако користите броење картички во традиционална ситуација на игри. 

Завршен совет

Како што можете да видите, страничниот облог за блек џек Match the Diler може да ве изложи на некои добри ситуации. Ако можете да најдете блек џек маса со овој облог, ќе уживате во исплати до 28:1, една од највисоките што можете да ги најдете во класичната игра со карти. 

Но, и покрај повисоките исплати, стапките на враќање во овој страничен облог се малку непријателски. Значи, препорачливо е целосно да го игнорирате овој страничен облог и да се фокусирате на основната игра. Исто така, играјте блек џек бесплатно во најдобрите онлајн казина ако ви се чини комплициран овој разговор за шансите, стапките на враќање и страничните облози. Може да постигнете среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести