Вести

June 27, 2023

Одете во Саботна Потрага во VulkanVegas и добијте бонус за депозит од 1.000 евра

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Сабота обично е посебен ден за коцкарите, а казиното VulkanVegas го знае ова. Ова казино лиценцирано од Кипар ги поканува сите свои членови да учествуваат во специјална мисија секоја сабота за да добијат бонус за депозит до 1.000 евра. Па, што точно е оваа неделна промоција и зошто треба да ја барате оваа сабота? Овој бонус преглед ги содржи деталите!

Одете во Саботна Потрага во VulkanVegas и добијте бонус за депозит од 1.000 евра

Кој е саботниот потраг бонус во VulkanVegas?

Сабота Потрагата е бонус за депозит достапен за сите регистрирани членови на VulkanVegas казино секоја сабота. Значи, без разлика дали сте нов или лојален играч, имате право на оваа промоција во сабота од 00:00 до 23:59 UTC.

Играчите мора да направат најмалку пет дневни депозити, со минимален износ од 10 евра за да го побараат бонусот овој викенд. На регулирани онлајн казино сајт автоматски ќе го кредитира просекот на депозитот на вашата сметка како бонус пари откако ќе го направите петтиот депозит.

На пример, можете да направите пет депозити, секој во вредност од 10 евра. Во тој случај, операторот ќе ве награди со просекот на сите ваши депозити, кој е 10 евра (50/5 евра). Највисокиот износ на бонус е 1.000 евра.

Подолу е како да учествувате во наградната промоција во сабота Потрагата:

  1. Најавете се на вашата сметка на Vulcan Vegas.
  2. Отворете го вашиот профил и активирајте ја наградата во делот „Бонуси“.
  3. Продолжете да вложувате најмалку пет депозити, секој најмалку 10 евра, во текот на референтниот период.
  4. По петтиот депозит, казиното ќе го кредитира бонус за депозит во вашата сметка за игри.

Забелешка: Одржувањето на редоследот на депозитите од 10 евра е од суштинско значење. Со други зборови, депозитите мора да бидат последователни.

Барањата за обложување и други услови

Играчите мора да го активираат неделен бонус во нивните профили за да избегнат разочарувачки сценарија пред да ја побараат наградата. Потоа, по добивањето на наградата, мора да ја играте во рок од пет дена, што е сосема разумно времетраење, имајќи предвид дека казиното не споменува никакви барања за обложување.

Еве ги другите услови за овој бонус:

  • За да го обложите бонусот, вкупниот износ на вашите облози мора да ја надмине наградата за 40 пати.
  • Нема ограничување на максималните вистински парични добивки од бонусот.
  • Не можете да го обложувате бонусот на игри на маса, инстант и дилерски игри во живо.
  • Максималниот облог со парите од бонус е 5 евра.

Генерално, тоа е одличен бонус без обложување што треба да го разубави вашиот викенд во казиното. Запомнете, повисоките депозити доаѓаат со поголеми викенд-бонус пакети. Но, освојувањето вистински пари никогаш не е гаранција!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање
2024-04-06

Yaspa обезбедува грант од Владата на ОК за побезбедна платформа за вештачка интелигенција за коцкање

Вести