Вести

April 27, 2022

Одете на неверојатна вселенска авантура со Illogicool од Elk Studios

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Elk Studios не е еден од нив онлајн казино агрегатори на содржина што ги бомбардираат играчите со нови изданија сега и тогаш. Но, кога ќе го направат тоа, тоа е врвен хит. 

Одете на неверојатна вселенска авантура со Illogicool од Elk Studios

Досега оваа година, агрегаторот објави само два онлајн слота, а најновото дополнување е Illogicool. Објавена на 2 февруари, оваа игра ги следи стапките на чудниот Tropicool, каде цртаните ликови се среќаваат со вистински луѓе. Значи, дали сте подготвени за авантура за истражување на вселената?

Ilogicool Преглед

Ако има нешто во што блеска студиото Elk, тоа се звучните ефекти на нивните игри. Оваа игра се одликува со оптимистички и уникатни музички ефекти кои се играат во текот на играта за да предизвикаат расположение во вселената. Затоа, слободно извлечете го за максимална забава.

Како што рече, мисијата Ilogicool се случува на масивна каскадна мрежа 6x6 со до 46.656 победнички начини. Ќе го видите Cool Reel на врвот на решетката, што паѓа во икони на крајот од секоја каскадна секвенца. Играчите мора да соберат најмалку три слични симболи од лево кон десно за да создадат победничка формула, почнувајќи од најлевата ролна.

Зборувајќи за симболи, Ilogicool содржи кралски членови од А до Ј, кои се стандардни икони. Во овој случај, слетувањето од 3 до 6 на играчите им доделува множители од 0,1 до 0,3 пати. Од друга страна, компјутерот, ласерскиот пиштол, вселенскиот брод и машките и женските ликови се премиум иконите. Женската екипа е симболот со највисока плата што дава 1x, 1,25x, 1,5x и 2x за собирање 3, 4, 5 и 6, соодветно.

Во меѓувреме, златното „W“ е диви симбол, кој ги претставува сите редовни икони за да ги заврши победничките начини. Златната „Б“ ја претставува иконата за расфрлање на играта, која предизвикува бонус вртења. И да, можете да го играте овој онлајн слот на мобилни или десктоп прелистувачи HTML5.

Карактеристики на бонус на Ilogicool

Ilogicool е игра која им се допаѓа на играчите кои претпочитаат традиционални и уникатни елементи. Со други зборови, основната игра е исто толку забавна како и бонус играта. Подолу е преглед:

Каскадни и кул макари

Како што беше споменато претходно, Ilogicool го содржи механичарот Cascading Reels, што значи дека новите симболи паѓаат за да ги заменат победничките симболи. Се разбира, ова може да создаде повеќе добитни комбинации ако имате среќа. Оваа функција продолжува додека продолжувате да победувате, а потоа симболите Cool Reel ќе паднат кога немате среќа.

Функција за проблеми

Нежните цртани ликови може да се спуштат надолу од Cool Reel за да ја активираат функцијата Troubles. Кога ќе се појават, тие можат да ги трансформираат симболите во друг симбол што одговара. Малите влакнести момци исто така можат да бидат лепливи, да се репродуцираат и да се шират на соседните симболи. Плус, функцијата Двојна неволја (две проблеми при слетување на иста ролна) може да прошири и трансформира уште повеќе симболи.

Диви и заклучени дивини

Кога Wild и Locked Wilds се појавуваат на таблата за игра, тие остануваат активни дури и на Cool Reel. Покрај тоа, Locked Wilds остана на бродот три последователни победи пред да бидат отстранети. Згора на тоа, Monster Wilds може да се појави кога ќе се спуштат во не-кул редови, со што ќе се прошират за да ги опфатат сите икони кои не победуваат во нивниот ред. 

Бесплатни вртења

Ниту еден онлајн слот вреден за сол не би ја прескокнал шансата да им понуди на играчите бонус вртења. Во Ilogicool, играчите можат да соберат 3, 4, 5 или 6 икони за супер бонус (златен W) за да активираат 10, 15, 20 или 25 бонус игри. Дополнително на ова, функцијата Супер бонус има множителски вредности од 5x до 30x кога ќе слетате од 1 до 6 скетери. 

Не застанува тука. Две нови икони може да се појават на Cool Reel за време на бонус играта. За почеток, множителот на победи може да ја зголеми вредноста на вашиот мултипликатор за 1x, 2x или 3x кога и да победите. Исто така, иконата Extra Drop може да додели 1, 2 или 5 бонус вртења. Значи, генерално, одликата за бесплатни вртења е возбудлива колку што станува.

X-ниво

Купувањето на функциите X-Tier е сопствена кратенка на ELK Studios за возбуда. Иако не е достапна во некои јурисдикции за игри како ОК, оваа функција ви овозможува да влезете во акцијата на средина и да ја изберете вашата омилена сцена. Во овој слот машина има до пет различни режими на игра со награди од 5x до 500x. 

Ilogicool варијанса, RTP и граници на облози

Очекувано, резервирањето патување во вселената не ги чини играчите рака и нога. Можете да го направите тоа за само 0,20 долари и дури 100 долари. Но, немојте да бидете премногу возбудени бидејќи нестабилноста е оценета 8/10, што е на високата страна. 

Исто така, RTP стои на 95% рамно, што е под просечниот слот од 96%. Но, не се вознемирувајте бидејќи максималната победа од 10.000 пати вреди секој ризик.

Проблемите се забавни!

Севкупно, Ilogicool е одличен додаток на постојаното проширување на портфолиото на игри на ELK Studio. Спојот на цртаниот и вистинскиот човек е на место, а купот бонус функции го прави сè уште подобро. 

Исто така, иновативните X-Tier карактеристики им дозволуваат на играчите да истиснат максимално уживање од играта се додека можат да платат. Накратко, ова видео ќе ви се допадне многу ако веќе сте играле Tropicool.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање
2024-05-03

Јаболкото на раздорот: Проверките за достапност во Обединетото Кралство го промешуваат тенџерето во секторот за коцкање

Вести